Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

150 kuruşluk raglou ile Levrek ve Sinarit

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Karabatağı ne yapacan be abi :D
Denizde ne var toplamaya istekli gördüm sizi. Sörvayvıllarda bile yenmiyor sanırsam :)

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
karabatak sote mi yapacan abi :))
Bana karabatak takılıp binbir güçlükle saldıktan sonra seni aramıştım. Sen de aynı zamanlarda Mehmet'in teknede acayip bir şey tutmuştunuz neydi o?

Dün yine poyraz nedeniyle açılmadık levrek peşinde dolaştık. İnce Çizgiden sipariş ettiğim silikonları denedik. Bu sefer, buzluk nasıl olsa levrek dolu olduğundan, yeni yemleri raglouya karşı deneme amacıylaydı. Aynı anda bazen 2 bazen 3 olta saldık. Silikonların hiçbiri doğal görünümlü olmayıp, hareketleri abartılı yemler. Sudaki silikonlardan biri sürekli raglou, diğerleri yenilerdi.

Yenilerden hiçbirini de yeteri sürede deneyemediğimiz için bu test kesin sonuç vermeyecektir. Savagear LB sandeel slug 14 cm, Savagear soft 4 play 9.5cm, ile bir şey tutamadık. Fakat raglou ile de dün balık alamadık. Savagear Sandeel 12.5 cm 23gr ile 1.34 ve 1,1 kg iki levrek aldık. Suda en uzun süre kalan Savagear cannibal 8cm pearl silver (sırtı beyaz boyalı) 1.2 kg bir levrek yakalayabildik. Bu silikonu suya batmayıp yüzeyde yan olarak hoplayıp zıpladığından beğenmemiştim. Sonra ipi uzatınca ve kamışın ucunu suya yakın tutunca birkaç cm daldı.

Bu kez, tekneden tuvaletini denize yapamayan Cem06 nedeniyle güneş henüz batmadan, marifet raglouda değilmiş diyerek 3 balıkla geri döndük. Diğerleri de ucuz silikonlar. 6 tanesi 15 TL.
Kadro da kalabalıktı, İrfan Yılmaz, Cem, Mustafa, Mehmet ve ben.

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Karabatağı ne yapacan be abi :D
Denizde ne var toplamaya istekli gördüm sizi. Sörvayvıllarda bile yenmiyor sanırsam :)
Dipten dışarı çıkarken gagasının dışından takılmış. Sudan uçarak fırladı sonra suya oturdu ve hemen tekrar uçtu. İne çıka çoğu zaman havada çektim. O da ben de kan revan içinde kaldık. Karabatak çok büyük kuşmuş. Yeme alışkanlığımız olsa bunları da tüketirdik.

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
denize yapamıyom ama yogurt kabı ne güne duruyı
Biliyorsun, rüzgar yoğurt kabından wc yi uçurdu.

Cem bizim burada iyi bir levrek spincisi. Sanırım memleketin en verimli balık avlayanlarından. Takımlar bozulunca yenisini alır. 10 liraya bir kamış 15 liralık makina, çin malı sahteler.
Balık zokayı yutunca misinayı kamışın ucundan tutar, takımları kum üstüne atıp kıyıdan geri, ara sıra arkasına bakarak koşar. Balık karaya çıkınca geri balığa doğru koşar. Bu koşuşturmanın nedeni makinasının balığı çekememesi. Pahalı malzemenin de kumda ve o koşullarda bozulması nedeniyle ucuz malzemeyle bu işi hallediyor. En verimli avlanan dememin nedeni bu.

Dün bizimle ilk kez geldi ve bizim oltaları ve tuttuğumuz balıkları görünce o da şaşırdı. İlk sözü, ben levreği akıllı ve tutması zor balık olarak bilirdim oldu.
Bir de dün ilk tuttuğum balığı öptü. Hayatımda ilk kez levrek öpen birini gördüm.

Bizim oltalar Cem'in takımlardan da ilkel olduğundan verimli avlanmada onu geçtik:p.

MERCURY90

Aktif Üye
Adı
HASAN
bizim burada, mersinde, beyaz iri deniz kurdu getiriyor biris, ismini vermicem. kurtları bilen bilir, ve nerden getirdiklerinide bilmiyorum.
zamanında o kurtlarla tekneden kovalar dolusu levrekler çekmiştik. hiç hoşuma gitmemişti. hiç ustalık gerektirmiyordu. şunu kıyıdan rapala ile tutabilseydim sevincimden havaya ucardım. bizim burda mersinde, bir karadenizli var, cemin oltalarıyla rapalayla, tekzokalı silikonla senede 100 tane balık tutuyor kıyıdan. ama tutabilene

cem06

Yeni Üye
Adı
cem
Kepçe bile kullanmadan havada uçurarak teknenin içine levrekleri atıyorsunuz.
İstavrit tutar gibi levrek yakalanır mı.
Levreğin bir hays,iyeti vardır. elbette öpecem

Verim avda beni geçemezsin.

"]

cem06

Yeni Üye
Adı
cem
Bu seneki kamışım 10 lira değil 15 lira paslı
sahte strike pro, kaybedince beşiktaş anahtarlığı

Moderatör tarafında düzenlendi:

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
bizim burada, mersinde, beyaz iri deniz kurdu getiriyor biris, ismini vermicem. kurtları bilen bilir, ve nerden getirdiklerinide bilmiyorum.
zamanında o kurtlarla tekneden kovalar dolusu levrekler çekmiştik. hiç hoşuma gitmemişti. hiç ustalık gerektirmiyordu. şunu kıyıdan rapala ile tutabilseydim sevincimden havaya ucardım. bizim burda mersinde, bir karadenizli var, cemin oltalarıyla rapalayla, tekzokalı silikonla senede 100 tane balık tutuyor kıyıdan. ama tutabilene

Haklısın kıyıdan çekmek başka. Cem'in söylediği gibi balık bol olunca ne kepçe ne heyecan langırt teknenin içine attık. Levrekten de bıktık. Rüzgar hafiflemeye başladı. Sinarit peşinde koşacağız.

Cem gerçekten bu işi en ucuza başaran arkadaş. Avatarındaki zargana azmanını da tekneden zıpkınlayıp kakıç ile kıyıya çekmiş biri. Cem 1.92 boyunda, zargananın boyutunu siz kestirin. :harika: