Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

150 kuruşluk raglou ile Levrek ve Sinarit

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Levrek artık tek tük kaldı. Cahit bana yeri kimseye söyleme dedi. Ama 2 kişiye söyledik. Onlar da onar yirmişer tutmuşlar. Şimdi bize ya gelmiyor ya da en fazla 2 tane.
Levrek için birkaç tur yapıp sinarite gidiyoruz. Yine raglou ile, tekne hızına ve derinliğe göre fırdöndü klipsine 100-150 gr kurşun takıp aynı klipste 2-3 metre misinanın ucunda raglou. Çok daha iyi ve pahalı silikonlar denedik olmadı. Beni, de raglou reklamcısı sanacaklar, kim getirir bilmem. Tiger desenlisinden üzeri siyah, mavi, yaşil, kırmızı boyalısına kadar ve farklı boylarda ragloular da denedik hiçbirinde başarılı olamadık. Belki tesadüftür. 10.5 cm boyunda yamuk yumuk kirli beyaz yani kemik renkli olan ve seffaf fakat noktalı simli olan en çok iş yapan. Hem levrekte, hem sinaritte veya yakaladığımız diğer ıvır zıvırda.

İlk resimdekiler önceki hafta, ikinci resimdeki dünden. Daha sonra 300-400 gramlık hanoslar gelmeye başladı.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Yazdıktan sonra haksızlık ettiğimi ve raglou reklamı yaptığımı düşündüm. Savagear sandeel 12.5 cm 23 gr yeşil ve siyah ile de aynı yöntemle 8-10 levrek tutmuştum. Ayrıca Eddyston eel2010 beyaz ve Savagear cannibal silikonları ile galiba birer tane tuttum.

Geçen hafta dere içinde sabah karanlıkta 5 civarında kıyıdan silikonlar bir işe yaramadı, Duel crystal minnow siyah11cm 11gr sert sahte ile 1 ve 1.4 kg iki tane yakalayabildim. Bir gün once de Altuğ aynı yerde 1.3 kg lık levreği kaliteli sert sahte ile yakaladı. Benim siyah yine ucuz bir sahte, galiba 15 TL civarı.

İrfan şimdi 10 tanesi, 5 liradan çin malı silikonlar aldı, ben de onlara Fudo tip2101 3/0 ve 5/0, Eagle Claw kurşunlu L092G-16-4/0 iğneler taktım. Bunları henüz denemedik.

1-1.5 saatte İrfan'ın 7 tane benim 5 tane levrek tuttuğumuz zamanlardan birkaç resim.

drasty41

Daimi Üye
Adı
Recep Gölcü
Bülent bey reklama girmez siz bazanda sahtelerinizi(slikon) resimleyin meraklıları olabilir benim gibi rastgele.

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Bülent bey reklama girmez siz bazanda sahtelerinizi(slikon) resimleyin meraklıları olabilir benim gibi rastgele.
Benim cep telefonu ile yakından ve karanlıkta ancak bu kalitede çekebildim.
Az önce balıktan eli boş döndüm. Ya balık yoktu, ya yeni sahteleri denemekle uğraşmaktan ya da beceriksizlikten. Üstten 4. sahte Savagear cannibale Eagleclaw kurşunlu iğne taktığım ve bugün ümitle 2 saat dolaştığım yem. Bunun beyaz renklisine düz iğne takıp levrek tutmuştum. Ancak bugün hep sinarit bölgelerinde dipten sırtı yaparak geçti. İğnenin kurşunlu bölgesi resimde sahtenin dışında imiş gibi gözükmesine rağmen içerisinde. Ve bu iğne ağırlık merkezini aşağı indirerek sahtenin daha düzgün yüzmesini sağladı. Standart iğne ile sahte yüzeyde yan yatarak yüzüyordu, teknenin hızını biraz arttırınca normal pozisyonda yani dik hareket edebiliyor.
İlk iki sahte de en çok levrek ve sinarit yakaladığımız raglou'lar. Ben önce bunları fiyatı, malzemesi ve eğri büğrü biçimi nedenleriyle Çin malı sanmıştım. Üçüncüsü yine Savagear, Sandeel. 23gram. Bunun bende farklı renklerde büyükleri de var. Diğerleri olumlu olunca ve gözüme aşırı büyük geldiklerinden henüz denemedim. Kışın deneyeceğim.
Sonuncusu Eddyston, beyaz dışındaki renkleri, beyaz bizim buralarda verimli olunca şimdilik çantada, onları da denemedim. Bu beyazla da levrek tutmuştum.
Bu arada siyah Dueli resme koymayı unutmuşum.

cem06

Yeni Üye
Adı
cem
Tuttuğu küçük balıkları büyüsün diye tekrar denize salan, bunu yaparken de acaba tekrar oltama vuracak mı merakıyla onları asetatlı kalemle işaretleyen doğa aşığı can dostuma horozbinay a bir alkış lütfen. Eğer boyalı bir balık tutarsanız ona bir şans daha verin.:harika::D

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Cem biliyorsun ben boyamıyorum ama sen levrekleri öpüyorsun. Tekrar yakalanırlarsa senin dudak izlerini görebiliriz.

Hayvanların o halini görünce büyükleri daha salmak istiyorum. Çocukken kaya balıklarını salardık oltayı düzeltip attığımızda aynı balık tekrar gelirdi. Aklıma bu geldiğinden yakandı artık, yaşam bu, müstehak ona deyip avunuyorum.

drasty41

Daimi Üye
Adı
Recep Gölcü
Benim cep telefonu ile yakından ve karanlıkta ancak bu kalitede çekebildim.
Az önce balıktan eli boş döndüm. Ya balık yoktu, ya yeni sahteleri denemekle uğraşmaktan ya da beceriksizlikten. Üstten 4. sahte Savagear cannibale Eagleclaw kurşunlu iğne taktığım ve bugün ümitle 2 saat dolaştığım yem. Bunun beyaz renklisine düz iğne takıp levrek tutmuştum. Ancak bugün hep sinarit bölgelerinde dipten sırtı yaparak geçti. İğnenin kurşunlu bölgesi resimde sahtenin dışında imiş gibi gözükmesine rağmen içerisinde. Ve bu iğne ağırlık merkezini aşağı indirerek sahtenin daha düzgün yüzmesini sağladı. Standart iğne ile sahte yüzeyde yan yatarak yüzüyordu, teknenin hızını biraz arttırınca normal pozisyonda yani dik hareket edebiliyor.
İlk iki sahte de en çok levrek ve sinarit yakaladığımız raglou'lar. Ben önce bunları fiyatı, malzemesi ve eğri büğrü biçimi nedenleriyle Çin malı sanmıştım. Üçüncüsü yine Savagear, Sandeel. 23gram. Bunun bende farklı renklerde büyükleri de var. Diğerleri olumlu olunca ve gözüme aşırı büyük geldiklerinden henüz denemedim. Kışın deneyeceğim.
Sonuncusu Eddyston, beyaz dışındaki renkleri, beyaz bizim buralarda verimli olunca şimdilik çantada, onları da denemedim. Bu beyazla da levrek tutmuştum.
Bu arada siyah Dueli resme koymayı unutmuşum.

Teşekkürler Bülent bey ilgi ve alakanıza raporlarınızı seviyorum devamlarını bekliyorum saygılar.

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Hayatımda ilk kez levrek avlamaya kalktım. Birçok yem denedim Raglou ile tutmaya başlayınca burada bunu övdüm durdum. Bu konuya da 150 kuruşluk raglou ile levrek adını koydum. Sonra denemelere devam ettikçe daha verimli olduğunu gördüğüm yemler oldu.

Bunlardan biri Savagear sandeel. 12.5cm 23 gr. Yalnız isteğim renkler ithal edilmemiş. Ya da İnce çizgide yok, ben hep oradan malzeme aldığım için diğerlerini bilmiyorum. 16 cm 42gram boyutunda beyaz, sarı/kırmızı olanları görünce bunları da aldım fakat henüz denemedim, kışa saklıyorum. Savagear'ın birkaç silikonunu daha aldım. Bunlardan Cannibal da mükemmel. Birkaç iğne ile denedim, meğer ambalajında önerilen bir jig kafası varmış, standart iğneler ile sahte yan yüzmesine rağmen beyaz renklisi ile de aptal bir levrek yakamıştım. Sonra eagle claw L092 kurşunu iğnenin palasında olan tipini taktım. Yukarılarda resmi var. Sonuç mükemmel.
Bayramın birinci günü bir levrek bir de nasıl oldu bilmiyorum ama kırmızı cannibala 1,5 m derinlikte 800gr sinarit geldi. Dün de ayıptır söylemesi 14 levrek yakaladık. Tasalanmayın, izin verilen boy nedir bilmiyorum ama 35-40 cm altını saldık. Kelle başı 5kg mı geçmedik. Bu arada oltanın diğerindeki raglouya hiç balık gelmedi. Cannibalın daha büyük boyu varsa bilen nerede satıldığını söylerse sevinirim.

Hava poyraz ve su bulanıktı. Bu nedenle sırtı pembe karnı beyaz olanı kullandım.

Cem06 da birkaç resim çekti, resimler onun telefonda. Buraya eklemesini söyledim.