Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

2019 Sarıkanat Tekne Avı Raporlarım

KaNKuRT

Moderatör
Yönetici
Adı
Erkan
Hava hafif poyraza dönerken , alçak basınç etkisiyle ay dolunay olmasına ve bu yüzden balıklar yemli olmasına rağmen iyi sayılır bugünkü skor. Total 4,7 kg. İlk 2 saat son derece verimsizdi, fakat birden bir furya girdi Karadenizden ve ortalık şenlendi. Mavruka ve zoka kesinlikle çalışmadı. El oltası ile köstekli takım da çalışmadı. Kamış makine kullanmak zorunda kaldım. İstavrit yemedi hayvan. Sadece hamsi ile avlanabildik. Ekli dosyayı görüntüle 100499
Rastgelsin,
Daha irileri denk gelsin inşallah

:harika::harika::harika:

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hava hafif poyraza dönerken , alçak basınç etkisiyle ay dolunay olmasına ve bu yüzden balıklar yemli olmasına rağmen iyi sayılır bugünkü skor. Total 4,7 kg. İlk 2 saat son derece verimsizdi, fakat birden bir furya girdi Karadenizden ve ortalık şenlendi. Mavruka ve zoka kesinlikle çalışmadı. El oltası ile köstekli takım da çalışmadı. Kamış makine kullanmak zorunda kaldım. İstavrit yemedi hayvan. Sadece hamsi ile avlanabildik. Ekli dosyayı görüntüle 100499
Tebrikler...
Güzel av olmuş,
Gemlikte de gece tekneciler hep hamsiyle alıyor çinkopu

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Sen se yat
Olta bile sallama :p

sonra balık yok

:koptum::koptum::koptum::koptum:
Deme öyle abi,
içim içimi yiyor kaç gündür adam akıllı balığa gidemedim (işler güçler :( )
pazar günü bari kamış titresin diye bi saatliğine kayalıklara gidip LRF ile 2-3 lapin yakaladım :)

Zargana1903

Aktif Üye
Herkese Selamlar Arkadaşlar,

Geleneksel olarak her sene açtığım konuyu bu sene tekrar açıyorum. Ancak içimde bir şüphe ve endişe var. Balık hala çok çok ufak ve de verimsiz avlar yapıyoruz. Toplamda 3 ava çıktık , en iri balık 21-22 cm , çoğu zaman geri ata ata 9-10 balıkla eve dönüyoruz. Galiba geçen sene yapılan gırgır katliamı meyvesini verdi ne dersiniz? Bu sezonun ilk avı tarih 24 Ekim. 2 kilo 19-20 balık civarı bir av oldu tabi ki mutlu etmedi ama daha iyi olacak diye beklerken, ardından çıktığım iki avda da 9-10 balık ancak getirebildim. Varsa var yoksa yok burada amaç bilgi alış verişi. Yarın tekrar yoklamaya çıkıyorum bana şans dileyin:)

Ekli dosyayı görüntüle 100423
Hocam maşallah , devamı gelir umarım . Rast gelsin , afiyet olsun .

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Ozan
Gerçi hep lüfer gelsin temennisinde bulunmuştum ama bunlar da idare eder.. :)
O çalışmadı, bu çalışmadı derken nasıl bir takım indirdin aşağıya?

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Herkese Selamlar Arkadaşlar,

Geleneksel olarak her sene açtığım konuyu bu sene tekrar açıyorum. Ancak içimde bir şüphe ve endişe var. Balık hala çok çok ufak ve de verimsiz avlar yapıyoruz. Toplamda 3 ava çıktık , en iri balık 21-22 cm , çoğu zaman geri ata ata 9-10 balıkla eve dönüyoruz. Galiba geçen sene yapılan gırgır katliamı meyvesini verdi ne dersiniz? Bu sezonun ilk avı tarih 24 Ekim. 2 kilo 19-20 balık civarı bir av oldu tabi ki mutlu etmedi ama daha iyi olacak diye beklerken, ardından çıktığım iki avda da 9-10 balık ancak getirebildim. Varsa var yoksa yok burada amaç bilgi alış verişi. Yarın tekrar yoklamaya çıkıyorum bana şans dileyin:)

Ekli dosyayı görüntüle 100423
geçen hafta benzer bir skorla ayrıldık hatta daha kötüydü.

ondan önceki hafta skor iyi ama boylar ufaktı , ben gitmemiştim ama forumdan arkadaşkar güzel bir ava imza atmışlardı.Boyların ufak olması üzücü.

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
geçen hafta benzer bir skorla ayrıldık hatta daha kötüydü.

ondan önceki hafta skor iyi ama boylar ufaktı , ben gitmemiştim ama forumdan arkadaşkar güzel bir ava imza atmışlardı.Boyların ufak olması üzücü.
İklim değişikliği de etkiliyor ama bence ana sebep kesinlikle gırgırların aşırı ve boy limitine uymadan avlanmaları.

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler Ozan
Gerçi hep lüfer gelsin temennisinde bulunmuştum ama bunlar da idare eder.. :)
O çalışmadı, bu çalışmadı derken nasıl bir takım indirdin aşağıya?
Flourokarbon köstekli t fırdöndülü ikili takımı ufak kurşunla dibe yatırdık , balık belli belirsiz dokunurken dudağının ucundan yakalıyorsun o kadar nazlı yiyor ki :) El oltasıyla tasmalayamadım o derece.