Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

21.06.2016-Tekirdağ-Yemli Av

Alper Saraçoğlu

Aktif Üye
Bunaltıcı sıcakta evde miskin miskin otururken yemli av teklifi bünyeye çok iyi geldi. Uzun zaman olmuştu yemli takımları depodan çıkartmayalı. Unutmuştum zahmetini yem tak, balık vurdu tasma at, yem kaldımı acaba çeksem mi ki? Gündüz esen sert poyraz iftardan sonra etkisini kaybetmiş ama merayı bulandırmış ve tatlı tatlı kıyıya vuran dalgalar bırakmış ardında. Saat 22:30 gibi başladığımız avımız ilk atışta gelen eşkina ve mırmır ile bereketli olacağının sinyallerini vermişti. Eşkina boydan yırttı ait olduğu sulara geri döndü. Arka arkaya mırmırlar ve marmara için sevindirici olan çipuralar oltalarımızı sallandırdı. Oltalarımıza takılan birçok küçük boy çipurayı, mırmırı, ispariyi, eşkinayı suya iade etmemize rağmen çok şükür yemeklik balığımızı çıkarttık. Yemlerin bitmesi nedeniyle ve sahur saati yaklaştığı için saat 02:30 gibi avımızı sonlandırdık. Geride tatlı bir yorgunluk ve yüzde tebessüm ile. Cümlemize rastgelsin.
image.jpeg

image.jpeg

ercan

Aktif Üye
Adı
ercan erdoğan
Maşallah avlarınız daim olsun .yem ne kullanıldı avrupa yakasımı anadolumu,takım hakkında da bilgi verirseniz memnun olurum

Alper Saraçoğlu

Aktif Üye
Maşallah avlarınız daim olsun .yem ne kullanıldı avrupa yakasımı anadolumu,takım hakkında da bilgi verirseniz memnun olurum
Ercan bey av Tekirdağ'da yapıldı. Yemli ava gittiğim arkadaşımın kendi çıkarttığı kurtlar ve boru kurtlarından kullandık. Takım olarak minekop ve levrek ihtimalini göz önüne alarak 0,30 beden ve köstek mustad 2310DT model 4 ve 6 no iğneler kullanıldı.

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tebrik ederim Alper Bey:)
Marmara Denizi can çekişiyor dedildikçe gelen çupra müjdeleri resmen rüya gibi. Acaba Marmara'daki balık çiftlikleri mi patladı?

Son düzenleme:

ercan

Aktif Üye
Adı
ercan erdoğan
Ercan bey av Tekirdağ'da yapıldı. Yemli ava gittiğim arkadaşımın kendi çıkarttığı kurtlar ve boru kurtlarından kullandık. Takım olarak minekop ve levrek ihtimalini göz önüne alarak 0,30 beden ve köstek mustad 2310DT model 4 ve 6 no iğneler kullanıldı.
Heyecandan avın nerde yapıldığını bile okumamışım .teşekkür ederimbol ve bereketli avlar dilerim

Alper Saraçoğlu

Aktif Üye
Tebrik ederim Alper Bey:)
Marmara Denizi can çekişiyor dedildikçe gelen çupra müjdeleri resmen rüya gibi. Acaba Marmara'daki balık çiftlikleri mi batladı?
Bildiğim kadarıyla Marmara Denizinde balık çiftliği yok. Av yaptığımız merada yaklaşık 20 sene önce babamın arkadaşlarıyla yakaladığı çipuraları hatırlıyorum. Alyanak derlerdi her biri kilo altı ve üstü oluyordu. Yine aynı merada kendim 3 seneden beri çipuraya rast geliyorum. Balık boyları büyümüş ve sayı artmış gibi duruyor.

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bildiğim kadarıyla Marmara Denizinde balık çiftliği yok. Av yaptığımız merada yaklaşık 20 sene önce babamın arkadaşlarıyla yakaladığı çipuraları hatırlıyorum. Alyanak derlerdi her biri kilo altı ve üstü oluyordu. Yine aynı merada kendim 3 seneden beri çipuraya rast geliyorum. Balık boyları büyümüş ve sayı artmış gibi duruyor.
Maşallah diyelim. İnşallah tekneciler mevzuyu fazla duymadan balıklar iyice ürer.
Adaların arka kısmında balık çiftliği var diye hatırlıyorum.