Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Akvaryumda Teke (palaemon Serratus,karides) Besleme

Alminaro

Aktif Üye
Adı
Aytekin Çelik
Kan Grubu
B Rh Pozitif
@Çırak Konuya müdahil olmanıza çok sevindim en azından mesleki lisanı paylaşma şansım olu ben amazon balıkcılığın eski sahibiyim uzmanlığım güney amerika ayrıca sandiego da 2000 metre kapalı alan suplay centerimiz vardı Orinoko, venezuela, peru, dan topladığımız canlıları sandieoga daki teysizise getirip ordan dünyaya dağıtırdık çalışdığım başlıca akuvaristler Başta Rahmeti Takashı amano, Heiko Bleher, Tony Tan,
Ricky Lim türkiyeye bir çok çanlıyı ilk defa getirme şansım oldu Altum skalare, Fresh water Stingray, gibi Pelagos sun sahibi Murat bey ve Fatih petin sahibi beni çok iyi tanır Murat beyi zaten almanya dan tanıyorum çok uzun yılardır bu sektörde gönül vermiş birisiyim ama bazen hayat şartları insanı farklı sektöre yönelmene sebeb oluyor beni yıkan amerikadaki 11 eylül saldırısı tiçari ateşe de italya olunca itahal ve ihracat yapılmaz hale geldi venuzelada da .
Türkiye de de çok çalışmalarım oldu Antalya demre de bulunan su ürünleri araştıma labaratuvarında İsa Aydın bey ile orada bulunan ve halka acık olan yapay gölet de mavi yengeç calışması yaptık ve adapdasyonu sağladık orda bulunan bütün popilsasyon tamamen isa bey ile benim çalışmalarıma ait
Deniz Biolojisi Ve formolojisi üzerinde çok çalımmam yok ama acı su dan anlarım acı su da Fito ve Zoo Plakton çalışmalarım oldu halen elimde bulunan türler içerisinde
Tatlı su rotiferi bile var Buraya dikkat Talı su rotiferi dedim
neyse cenem düşdü tanışdığıma çok sevindim gercekden .

Son düzenleme:

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
kızıldeniz kabuklularını da yerleştirdik umarım yeterince gizlenme/saklanma gözeneği oluşmuştur.

büyük olanları üst üste mi koysam ne dersiniz ? daha fazla saklanma alanı oluştması için ?

birtek yaşayan kaya kaldı onu da bulduk mu tamamdır :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@Çırak ve @Alminaro sizlerin adına çok sevindim :)
ilerleyen zamanda güzel şeyler olacak gibi hissediyorum

Alminaro

Aktif Üye
Adı
Aytekin Çelik
Kan Grubu
B Rh Pozitif
@bestofwesd Evet abi arkaya doğru yay abi güzel oldu bu kabuklar

Alminaro

Aktif Üye
Adı
Aytekin Çelik
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Birde yumurtlama hunusini çıkar abi çok yer kaplıyor gereksiz yada yan yatır paralel olarak

Alminaro

Aktif Üye
Adı
Aytekin Çelik
Kan Grubu
B Rh Pozitif
sağ ön köşeye bir kültablası yada çay tabağı koy yemekleri ordan alıp yesinler artan yemi de alırsın suyu bozmaz

Alminaro

Aktif Üye
Adı
Aytekin Çelik
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ya aslında deniz atı mı üretsek hem olay olur varya üretim aşamalarını da biliyorum varya süper olur

Alminaro

Aktif Üye
Adı
Aytekin Çelik
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Abi akvaryumun altına ufak bir akvaryum daha sığar mı çok ufak 1 tane daha koyacaz sump yapacaz elindeki motor yeter su döngüsü için bize lazım olan dönüş miktarı büyük akvaryumu 1 saat içinde 3 kere doldurup boşaltacak bir motor senin ufaklık yeter taşırma sistem yada kule sistem kurarız

Alminaro

Aktif Üye
Adı
Aytekin Çelik
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ondan sonra hamsi bile boylandırırsın orda hahahahaha
media malzemelerini ben sana hediye ederim sıkıntı yok

Çırak

Daimi Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@Çırak Konuya müdahil olmanıza çok sevindim en azından mesleki lisanı paylaşma şansım olu ben amazon balıkcılığın eski sahibiyim uzmanlığım güney amerika ayrıca sandiego da 2000 metre kapalı alan suplay centerimiz vardı Orinoko, venezuela, peru, dan topladığımız canlıları sandieoga daki teysizise getirip ordan dünyaya dağıtırdık çalışdığım başlıca akuvaristler Başta Rahmeti Takashı amano, Heiko Bleher, Tony Tan,
Ricky Lim türkiyeye bir çok çanlıyı ilk defa getirme şansım oldu Altum skalare, Fresh water Stingray, gibi Pelagos sun sahibi Murat bey ve Fatih petin sahibi beni çok iyi tanır Murat beyi zaten almanya dan tanıyorum çok uzun yılardır bu sektörde gönül vermiş birisiyim ama bazen hayat şartları insanı farklı sektöre yönelmene sebeb oluyor beni yıkan amerikadaki 11 eylül saldırısı tiçari ateşe de italya olunca itahal ve ihracat yapılmaz hale geldi venuzelada da .
Türkiye de de çok çalışmalarım oldu Antalya demre de bulunan su ürünleri araştıma labaratuvarında İsa Aydın bey ile orada bulunan ve halka acık olan yapay gölet de mavi yengeç calışması yaptık ve adapdasyonu sağladık orda bulunan bütün popilsasyon tamamen isa bey ile benim çalışmalarıma ait
Deniz Biolojisi Ve formolojisi üzerinde çok çalımmam yok ama acı su dan anlarım acı su da Fito ve Zoo Plakton çalışmalarım oldu halen elimde bulunan türler içerisinde
Tatlı su rotiferi bile var Buraya dikkat Talı su rotiferi dedim
neyse cenem düşdü tanışdığıma çok sevindim gercekden .
Bende tanıştığımıza memnun oldum Aytekin bey, emeklerinize sağlık. Eminim Hakan beyin akvaryumu kısa zamanda içerisinde farklı türleri barındıran bir yaşam alanı haline gelecek.