Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Antalya Kemer

forkill96

Daimi Üye
Adı
Burak özdayı
Merhaba yaklaşık 1haftalıgına antalya kemere gıdecegım acaba burda kıyıdan ve tekneden ne avlayabilirim yavru yengec bulabılırsem çupra avlayabilirmişim gibi geliyor sizin önerdiğiniz bir yer var mı acaba herkese teşekkür ederim

ahmetozdemir16

Aktif Üye
Adı
Ahmet Özdemir
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tekneden yazları biz palamut, lambuka avlamıştık (Adrasan) torik de avlandığını biliyorum. Kıyıdan mırmır, sargoz, sokar, naylon balığı vs avlamıştık.Rastgele...

forkill96

Daimi Üye
Adı
Burak özdayı
teşekkur ederım abı spot balıktan 2adet el oltası teke toplamak ıcın kepçe kurşun vs aldım acaba canlı teke yengeç ile levrek ve çupra avlayabilir miyim

ahmetozdemir16

Aktif Üye
Adı
Ahmet Özdemir
Kan Grubu
A Rh Pozitif
teşekkur ederım abı spot balıktan 2adet el oltası teke toplamak ıcın kepçe kurşun vs aldım acaba canlı teke yengeç ile levrek ve çupra avlayabilir miyim
Benim gördüğüm canlı yem olarak dere içlerinden küçük karidesler yakalıyorlardı. Biz beceremediğimiz için sübye ve tuzlanmış tavuk göğsü kullandık. Levrek bu mevsimde o taraflarda olmuyor benim bildiğim (En azından bize öyle söylediler.)

forkill96

Daimi Üye
Adı
Burak özdayı
teşekkurler abi gideyimde bırde oradakı abilerden ögrenmeye calısayım

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Turizmin en canlı sezonunda, suların sıcak olduğu bu dönemde çok büyük ümitlere kapılma derim ama denizde oltan olduğu müddetçe de ne çıkacağı belli olmaz.
Rastgelsin

forkill96

Daimi Üye
Adı
Burak özdayı
abi tekne ayarladım açılacağım allahın ıznıyle 2adet el oltası kepçe çupra levrek lufer ıstavrıt çaparisi(vurgun çapari 15çeşit) 2kg her ebatta boyutta kurşun iğne fırdondu kafa lambası ısıldak samandıra :D tam takım gıdıyorum

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
abi tekne ayarladım açılacağım allahın ıznıyle 2adet el oltası kepçe çupra levrek lufer ıstavrıt çaparisi(vurgun çapari 15çeşit) 2kg her ebatta boyutta kurşun iğne fırdondu kafa lambası ısıldak samandıra :D tam takım gıdıyorum
Yanına çelik takımlarda al. Malum bol balon vardır oralarda.
En azından 3-5 tanesini eksiltirsin.

forkill96

Daimi Üye
Adı
Burak özdayı
teşekkur ederim abi bir tane iri levrek için kasnak almıştım ucunda kaşık ve solucana benzeyen fosforlu plastık bır parça var beım avlanma saatim sabah5 ile 10arasıdır.birde yavru yengecleri nereden topluyorsunuz teke tutmak ıcın kepcem var işe yarar mı yengectede

oktay16

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Oktay GEZEK
Burak merhaba...

Görüldüğü gibi tatile amaçlı kemere gidiyosun, Sende hepimiz gibi balık sevdalısı olduğun için güzel vakit geçirmek adına bir sürü takım götürüyosun yanında, Oraya gittiğinde eksik bir malzeme olması tabiki kötü bir durum, Fakat ben sana şunu söylemek istiyorum. Bu zamanda oralarda avlayabileceğin balıklar mevsimine göre belli. Levrek, çupra, mırmır, tekne ile açılacaksan kupes, belki kolyos.

Bana sorarsan hedefini belirle ve tek bir balık üzerinde yoğunlaş, birgün başka birşey deneyip diğer gün başka bir av peşinde koşman sana zaman kaybından başka birşey kazandırmaz. Ben olsam senin yerinde ne yapardım biliyomusun.

Bak aşağıdaki linkte Orhan Abinin anlattığı çok güzel bir konu var.

https://www.baliksevdam.com/forum/kiyidan-sardalya-ile-levrek-avlama-yontemi-4398.html ;)

Balık avlaman için geçireceğin zamanı bu şeklide değerlendir, tatil süresince her geçen gün tecrübe kazanarak sonuca ulaşacağına inanıyorum. Rastgelsin Kardeşim.