Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

At-çek ( Spining ) misina tavsiyesi

ycan

Üye
Adı
Yalın CAN
Selamlar;

Bu başlığı açmamdaki amaç , at-çek avında kullandığımız memnun kaldığımız yada kalmadığımız misinalar hakkında bilgi toplanması, benim gibi at-çek avına yeni başlamış arkadaşlara araştırmalarında kolaylık sağlamak.

Ben yaklaşık 5-6 aydır at-çek av şekli ile uğraşıyorum, uğraşıyorum derken neredeyse her gün 06:00 da ve akşam üzeri 15:00 de merada oluyorum, yani her gün balık avındayım yağmur kar farketmiyor :) .

Benim kısacık at-çek avında kullandığım misinalar hakkında birşeyler söylemek isterim müsadenizle, üstadlarda kullandıkları misinalar hakkında fikirlerini beyan ederlerse güzel bir birikimimiz olur;

İlk olarak Trabbuco spining 0.20 misina kullandım , bu misina tatlı su için üretilmiş misinaydı, gerçekten misinaya bayıldım, akışı olsun düğümü olsun çok güzel misinadır, sadece tek dezavantajı tatlı su misinası olduğu için, tuzlu suda deforme oluyor gözünüzle görüyorsunuz zaten zamanla.

Ardından ip misina duydum internette, hemen almam lazımdı :) , cormoran zoom 0.16 ip misina aldım, bu ip misinada deforme oluyor hemen, keşke almaz olsaydım diye düşünüyorum, düğümlenme problemi çok fazla, bazen insanı deli ediyor, en sonunda misinaya döndüm.

Son misinam 0,25 MM CAPTURE SPIN CAST , bu misina gerçekten çok kuvvetli, akışıda güzel, tek bir problemi var insanı çıldırtan, düğüm atarken sorun yaşıyorsunuz, bir çok çeşit düğümde bile kesiyor kendini, en sonunda düğümü atıyorsunuz ama sinirden :) , onun dışında gerçekten kuvvetli misina.

Aklımda şu an denemek istediğim bir kaç misina kaldı, biri okuma blue fish, trabbuco süper iso, Awa-shima ion power sea spin, merak ettim acaba bu misinalar nasıldır diye ?

Acemi olarak araştırdım internette, böyle bir konu bulamadım, eğer bir hatam varsa özür dilerim,

Saygılar.

suatilik

Üye
Adı
suat ilik
Yilmaz arkadasim ben berkley fireline 0,20 ve 0,18 örme misina kullaniyorum memnun sahsen cekeri kuvvetli kesinlikle deforme olmuyor dügüm yok baglamada sorun yok

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Naylon misina olarak Trabucco super elite super tournamentı çok övüyorlar.
Ayrıca 1 haftadır Power Pro kırmızı 0.15 mm. örgü kullanıyorum surf makinemde. Atışları sorunsuz, tiftiklenme ve renk bozulması henüz olmadı. Denedikçe izlenimlerim artacak.

Fatih Koç

Daimi Üye
kullandıgım ve hem fiyatından hemde kullanıslı olduklarından sana önerebileceklerim:
OKUMA BLUEFISH MİSİNA 300M 0,26MM 8 tl
ef%fe latex super soft 300m 0,25mm 15 tl
0,25 MM TRABUCCO T-FORCE SUPER SOFT 200 MT 15 tl

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Atçek misinasında

1- Sıfır yada çok düşük hafıza
2- Görünmezlik
3- Dayanıklılık
4- Yüksek çeker

Awa shima misinaları öneririm. Tuzlu su için üretilen 0.22 modelini kullanıyorum.

yeknet

Daimi Üye
Adı
Yekta
Kan Grubu
A Rh Pozitif
0.22 Asso double strengh kullandım. Sağlam ama hafıza olayı kötü oldu. çok gam yaptı ve bozuldu. Attım onu şimdi 0.20 Fins braid örgü misina sarılı. Henüz denemedim. Surf takımda okuma spinning 0.28 kullanıyorum. Yumuşak ve sıfır hafıza, kullanımı da rahat ancak yumuşak olması nedeniyle fazla esniyor. Powerline da iyi misina. tavsiye ederim.

MehmetAliYILDIZ

Aktif Üye
Adı
Mehmet Ali YILDIZ
Yalın Abi,
Bu konu için teşekkürler.
Merakla bakacağım.
Sonuçlandırmak lazım şu işi... :)

ycan

Üye
Adı
Yalın CAN
Yalın Abi,
Bu konu için teşekkürler.
Merakla bakacağım.
Sonuçlandırmak lazım şu işi... :)
Ben de merak ediyorum Mehmet :) , bakalım misinalar hakkında neler yazılacak,

Bugün istoça gidip misina bakıcam, 0.25 trabbuco spining bulursam alıcam, süper maxim de güzel misina diye duydum ama makarasında 100 mt olduğundan pek yanaşmıyorum.

Okuma blue fish fiyatı metresi çok uygun onada bir bakacağım.

MehmetAliYILDIZ

Aktif Üye
Adı
Mehmet Ali YILDIZ
Ben de merak ediyorum Mehmet :) , bakalım misinalar hakkında neler yazılacak,

Bugün istoça gidip misina bakıcam, 0.25 trabbuco spining bulursam alıcam, süper maxim de güzel misina diye duydum ama makarasında 100 mt olduğundan pek yanaşmıyorum.

Okuma blue fish fiyatı metresi çok uygun onada bir bakacağım.
Bilgilerini bekliyoruz abi.
Üstadın dediği Pline da iyi ama yok galiba şu an.
Japon iyi yapar abi.