Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Avcılar, Gürpınar, B.Çekmece, Güzelce Balık Avlak Bilgileri

Aytu Mert

Yeni Üye
Adı
aytu
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
teşekkür ederim bilgi için. Evet sonrasında internetten kırlangıç balığı olarakda arattığımda karşıma çıkanlardan da bilgilerimi aldım. Eşli yaşayan bir balıkmış zaten küçüktüde kendisine eşi ile güzel bir yaşam dilerim :)

cemiltonguç

Daimi Üye
Adı
cemil
Kan Grubu
A Rh Negatif
Merhabalar , son sahurumu yapıp saat 4:30 civarı Ambarlı sahilinde idim..tek bir balık bile yakalama şansım olmadı..ne istavrit ne sardalya..

Adı
Mahmut Yalçın
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Aksamustuleri nasil oluyor bilgisi olan var mi? Avcilar kurudu galiba:)

Adı
Mahmut Yalçın
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Cemil bey onca tekne var balik biraz acikta falan mi? Yoksa onlar da bir umit diye mi takiliyorlar? Bende ramazan bitti baliga gidecegim hayaliyle yasiyordum, soyledikleriniz hayal kirikligina neden oldu. Hadi hayirlisi bakalim.

cemiltonguç

Daimi Üye
Adı
cemil
Kan Grubu
A Rh Negatif
Cemil bey onca tekne var balik biraz acikta falan mi? Yoksa onlar da bir umit diye mi takiliyorlar? Bende ramazan bitti baliga gidecegim hayaliyle yasiyordum, soyledikleriniz hayal kirikligina neden oldu. Hadi hayirlisi bakalim.
Mahmut bey ,açıktaki teknelerdeki balık durumunundan haberim yok..ama şöyle söyleyeyim,ben yaklaşık son üç pazar sabahı sahilde kayalıklarda idim..bu sabah tek bir balık bile yakalayamadım,geçen pazar sabahı sadece 1 tane sardalya yakaladım,daha önceki pazar sabahı ise yine balık yoktu..bu sabah deniz çalkantlı balık için elverişliydi ama malesef çeşitli renklerde çapari ile denememe rağmen yakalayamadım..diğer oltacılarda yakalayamadı..Ama umarım siz yakalarsınız..gittiğinizde paylaşım yaparak bizleride haberdar edersiniz..

cemiltonguç

Daimi Üye
Adı
cemil
Kan Grubu
A Rh Negatif
Ambarlı Gürpınar taraflarında denize bayramlaşmaya giden yokmu arkadaşlar..

BALIKCI19851985

Aktif Üye
Merhaba,

Malesef bu sene çok fazla verim alamadık ambarlı sahilden , açıkta olan tekneler mezgit alıyor çapariyi dibe yatırın 5 dk bekleyin balık varsa muhtemelen hepsi dolacaktır.Cumartesi günü çok rüzgar olmasına rağmen iskinin oradaki parktan denedim yaklaşık 25 adet istavrit aldım.Aslında bu dönemde kıyıdan ispariye denemek lazım (Şamandıralı yemli takım )illa ben istavrit tutucam diyorsanız tekneyle doğru ambarlı dolum tesislerin orada kazıklar var gittiğinizde görürsünüz birde burada deneyin şansınızı bu dönemde kullandığınız çapari mutlaka çok ince olması gerekiyor.

Gürpınar sahiline gelirsek geçen gün arkadaşım aradı 5 adet eşkina 3-4 adet mırmır almışlar gidemedim, Büyükçekmece limanını denemek lazım en son 2 yıl önce gitmiştim güzel mırmır alıyorlardı. ( Yeme olarak teke kullanıyorlar )

Kıyıdan balık tutacaksanız mutlaka burun tarafına gidin kesinlikle tavsiye ediyorum.

Sonuç olarak bu yıl çok verimli geçmedi, bakalım Eylül ayında dişli ailesini bekliyorum.(Bu arada zargana alanlar olmuş, ayrıca geceleri eşkinaya gelenler oluyor )
saygılarımla

BALIKCI19851985

Aktif Üye
Tekrar selam,

Şunu merak etmişimdir, Palamut çaparisi iş yapar teknem olduğu dönemlerde 2-3 defa gezdirdim fakat bir şey alamadım.Avcılar bunun için uygun bir yer mi bazı ustadlar derki büyük gemilerin yolunu takip et , orada bulabilirsin orayada gitmek nasip olmadı. Bu konuda bilgisi olan varmıdır, 2 yıldır doğrı düzgün palamut tutamıyoruz neredeyse yok gibi bence bu yıl patlama yaşanabilir.

ibrahim kararan

Yeni Üye
Adı
ibrahim
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
arkadaşmar merhaba öncelikle geçmiş bayaramınızı kutlarım bu aralar b.çekmece kavaklı bölgesinde kıyıdan hangi balıklar çıkıyor bilgisi olan varmı?