Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Balık sağlığı

Cgrcngr

Yeni Üye
Adı
Çağrı ç
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba balıksevdam ailesi,
Bazı balıkları yakaladığımızda kanca ağızlarını neredeyse paramparça etmiş oluyor ve bu yakala-bırak yaptığımız avlarda soru işareti olarak kalıyor kafamda? Küçükken o tür balıkların yemek yiyemediğini,bu yüzden de öldükleri hususunda bir duyum almıştım. Acaba ağızlarındaki ciddi yaralanmalardan sonra bıraktığımız balıklar yaşıyor mu?

scorpion26

Daimi Üye
Eğer balık beslenmeye devam edebiliyorsa bir şekilde düzelecektir. Bununda şu balık yaşar bu balık ölür gibi önceden öngörüsünü yapmak bence çok zor. Aldığı hasar oranı ve canlının yaşama azmine göre değişkenlik gösterecektir. Ama ölsede ziyan olmayarak diğer canlılara besin kaynağı olacaktır.

levent31

Aktif Üye
Adı
levent
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tekli kanca kullanıyorsan misinayı kesip kancayı arka tarafından(pala kısmı) çıkarırsan balık zarar görmez,
çünkü pala kalem gibi düz olduğundan rahat çıkacaktır.
Lakin üçlü kanca kullanıyorsan çıkarırken bayağı bir hasarlanabilir.

Cgrcngr

Yeni Üye
Adı
Çağrı ç
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler :)

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Av yapacağın iğnelerin damaklarını ez.... sahtelerde ki üçlü iğneleri tekliler ile değiştir... vs Heee balık yaşarmı 3 iğne birden ağzına girdiyse zor.

OMER77

Aktif Üye
Adı
ömer faruk
Kan Grubu
B Rh Negatif
bence iğneyi çıkartıken hayvanın ağzından solungaçlarından kan geldiyse ve elinizle tuttuğunuzda balığın bütün pulları elinizde kaldıysa bence o balık yaşamaz tabi ben bunu deniz balıkları için söylüyorum kendi görüsümdür