Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bu misinayı kullanan varmı arkadaşlar..

ahmetozdemir16

Aktif Üye
Adı
Ahmet Özdemir
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bir gün torik avında yanımızdaki bir arkadaşa torik vurdu. Arkadaş asılıyor, torik asılıyor..."Yahu balığa biraz yol ver " diyorlar, abi misinam sağlam diyor. Tabii sonunda o malum ses çaaat... Balığı kaçıran arkadaşın yüzü hala aklımda... "Dayıoğlu 26 kilo çekeri vardı o misinanın" demişti. Demem o ki eğer günlük bir av yapıyorsanız çin malı candır, yok eğer trofe ihtimaliniz varsa bence bu riski almaya değmez;)

murat karahan

Daimi Üye
Adı
Murat Karahan
Uğur, Çin işi Japon işi yapıyor adamlar :) Piyasa ağzına kadar çakma ürün doldu, işin komiği orijinal markalardan pahalı satıyorlar.
Konu bu misinadan açılmışken bakalım fiyatına, 100 metresi 35 lira. Oscar ip 100 metresi 30 lira, Angel Kiss 55 lira,
Orijinal ve orijinal diyebileceğimiz markalara bakalım, SPRO ip 28 lira (2 bin metrelik bobinde 100 metresi 19 liraya geliyor) PowerPro 32 lira.
Çakma misinalar olacak tabii ama bir yerde de hadlerini bilecekler. 100 metresi 20 lira üzerinde etmez. Piyasada gözünü para bürümemiş bazı toptancılar
ve distribütörler 100 metresi 20 tl ve altında satıyor, 13-14 tl'ye kadar. O misinaların ederi hederi hodoru o.

Biz de surfte teknelere ip kaptirmaktan bıktıgımız için Çin malı kullanıyoruz genelde zaten de, hani en azından 0.15 kalınlığında ipe 18 kilo yazmıyorlar. O yüzden pek kaliteli değildir diye uyarmak istedik Japon falan değildir yani :)

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
Uğur, Çin işi Japon işi yapıyor adamlar :) Piyasa ağzına kadar çakma ürün doldu, işin komiği orijinal markalardan pahalı satıyorlar.
Konu bu misinadan açılmışken bakalım fiyatına, 100 metresi 35 lira. Oscar ip 100 metresi 30 lira, Angel Kiss 55 lira,
Orijinal ve orijinal diyebileceğimiz markalara bakalım, SPRO ip 28 lira (2 bin metrelik bobinde 100 metresi 19 liraya geliyor) PowerPro 32 lira.
Çakma misinalar olacak tabii ama bir yerde de hadlerini bilecekler. 100 metresi 20 lira üzerinde etmez. Piyasada gözünü para bürümemiş bazı toptancılar
ve distribütörler 100 metresi 20 tl ve altında satıyor, 13-14 tl'ye kadar. O misinaların ederi hederi hodoru o.
Aynen öyle abi, adam yazmış üstüne çeker de çeker, utanmasa sandalı çeker yazacaklar :)
Kalitesini kanıtlamış Berkley gibi markaların bile 270 metresini 100 liralara (100 metresi yaklaşık olarak 40 lira gibi ) geliyorken 30 -35 liraya niye seni alayım. Orjinal olsa hadi neyse, birde senin dediğin gibi Çin işi Japon işi yapıyorlar abi o çok komik :)

γavuz

Daimi Üye
Adı
yavuz
26 kilo çekerli bir misina nasıl torik varken ucunda kopuyor.. ip misina birde

γavuz

Daimi Üye
Adı
yavuz
Pellegra.. abim aldıgına göre kullanmısındır kesin... nasıl misina anlatsana biraz abimm

Pellegra45

Aktif Üye
Adı
Süleyman ÇETİN
Çevremde misinayı kullanan arkadaşlarım oldu. Sonuç olumlu yönde olunca ben de deneyip görmek istedim. Misinayı makineye daha yeni sardım. Çünkü 15tatilde nasipse 4-5 gün yoğun deneme fırsatım olacak. Olumlu veya olumsuz her türlü sonucu sizlerle paylaşacağım. Olumsuz olursa kimse şaşırmayacak gibi. Olumlu olursa sürpriz olmuş olur. İnşallah kiloluk balıklarla test etme şansım olur.

γavuz

Daimi Üye
Adı
yavuz
inşallah abi.. istoçda bir yerde var senden gelen yoruma bakarak alıcam valla :D ona göre

ahmetozdemir16

Aktif Üye
Adı
Ahmet Özdemir
Kan Grubu
A Rh Pozitif

Pellegra45

Aktif Üye
Adı
Süleyman ÇETİN
Balık tutamasam da ipi denemeye devam ediyorum. İlk izlenimler 0.18mm liği bile çok ince. Açılımı gayet güzel. Kuşgözü dediğimiz dolanma şu ana kadar hiç olmadı. Şok kullanmadığım için düğümüne bir şey diyemiyorum. Balık da yakalarsam ona göre tam notu vereceğim. Ama ilk kullanım için gayet başarılı diyebilirim. 0.20mm liği tercih edilirse daha iyi olabilir.