Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ!!

Mektupla

Daimi Üye

smucuk

Daimi Üye
Adı
Selçuk
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Çanakkale hakkında birşeyler yazmak o kadar zor ki. Sadece gidilip görülmeli... Dedelerimiz hala orada savaşıyormuş gibi, hala düşman bir yerlerden asker çıkaracakmış gibi geliyor insana. Minnetle...

Mektupla

Daimi Üye

Mektupla

Daimi Üye

Mektupla

Daimi Üye

ilhany

Aktif Üye
Adı
İLHAN
Kan Grubu
O Rh Negatif
Çoook geç gittim Çanakkale'ye. Ve gittiğimde bu kadar geç gitmiş olmaktan utandım. Ve savaşın nasıl bir vahşet olduğunu "Eğer vatan savunması için şart değilse her savaş bir cinayettir" sözünün ne kadar büyük bir gerçek olduğunu iliklerime kadar hissettim. Bile isteye candan vazgeçmenin ne büyük bir fedakarlık olduğunu gördüm. Hepinizi önünde Saygı ve minnetle eğiliyorum. Ruhunuz şad olsun

spinfisher

Aktif Üye
Adı
İbrahim
Kan Grubu
O Rh Negatif
Herkesin kesinlikle şehitliğe gidip gezmesi, görmesi, gezerken de bizden öncekilerin ne fedakarlıklarda bulunduklarını düşünmesi gerekli.

"Karşılıklı siperler arasındaki mesafe 8 metre, yani ölüm muhakkak. Birinci siperdekilerin hiçbirisi, kurtulmamacasına hepsi düşüyor. İkinci siperdekiler yıldırım gibi onların yerine gidiyor fakat ne kadar imrenilecek bir soğukkanlılık ve tevekkülle biliyor musunuz? Bomba, şarapnel, kurşun yağmuru altında öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor ve en ufak bir çekinme bile göstermiyor. Sarsılma yok. Okuma bilenler Kur'an-ı Kerim okuyor ve cennete gitmeye hazırlanıyor. Bilmeyenler ise Kelime-i Şehadet getiriyor ve ezan okuyarak yürüyor. Sıcak cehennem gibi kaynıyor. 20 düşmana karşı her siperde bir nefer süngüyle çarpışıyor. Ölüyor, öldürüyor. İşte bu Türk askerindeki ruh kuvvetini gösteren dünyanın hiçbir askerinde bulunmayan tebriğe değer bir örnektir. Emin olmalısınız ki Çanakkale Muharebeleri'ni kazandıran bu yüksek ruhtur."

Adı
Ergun GEZER
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sevgili gönül dostlarım;

Bugün Çanakkale Zaferimizin 104.yıl dönümü.

Vatan topraklarımızı canları pahasına savunan ve “Çanakkale Geçilmez” dedirten bu millet, vatanın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü söz konusu olduğunda karşısında hiçbir gücün duramayacağını tüm dünyaya göstermiştir. Bizler de atalarımızdan emanet aldığımız bu güzel vatanı, aynı birlik ve beraberlik duyguları içerisinde korumalı ve bu milli bilinci gelecek nesillere aktarmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferinin 104.yıl dönümünü kutluyor, bizlere bu büyük zaferin gururunu yaşatan başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 90036
Çanakkale; her Türk'ün muhakkak gidip görmesi gereken yerlerin en başındadır. Burada en büyük görev biz anne ve babalara düşüyor. Çocuklarımızı muhakkak surette Çanakkale ve Şehitliği götürüp gezdirmemiz ve şanlı tarihimizi öğrenmelerini sağlamamız lazım...

ŞEHRAZAT

Daimi Üye
Adı
Bekir DURAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Gerçek kurtuluş savaşı Çanakkaledir.Toy delikanlıların şehadet şerbetini tatmalarıdır.Varolmanın ölüme koşmanın adıdır Çanakkale.Yağmur yağdığında hala toprağından kan kokusu gelen yerdir Çanakkale.Ümmet olmanın mozayiğidir Çanakkale.Resullulahın ümmetinin dirilişidir Çanakkale.Seyit onbaşının Allahım bana gücünü ver deyip 230 kg mermiyle kafir teknesini boğaza gömmenin adıdır Çanakkale.Mekanınız cennet komşunuz Resulullah olsun. ALLAH şahadetlerini kabul eylesin.Amin. Bizlerede onlara layık olma şuuru ve hidayet versin.