Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çanakkale spin ile istavrit avı yardım

Rasan1716

Üye
Adı
Memo
Kan Grubu
A Rh Pozitif
10-30 bir kamışım var.Çanakkalede kıyıdan istavrit yakalamak istiyorum.Kendo baby jig(10.5 gram 5.5 cm) alsam büyük mü gelir balık için yoksa kurşun arkası savage gear micro sandeel kit kullansam nasıl olur?Ya da başka bir öneriniz var mı?

hawk17

Aktif Üye
Adı
mehmet şahin
Derdin istavrit ise boşa spin ile tektekçilik yapma...Git feribot iskelesine tak çapariyi at..Yada şakirin kahvesinin önünden de atabilirsin..

Rasan1716

Üye
Adı
Memo
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Derdin istavrit ise boşa spin ile tektekçilik yapma...Git feribot iskelesine tak çapariyi at..Yada şakirin kahvesinin önünden de atabilirsin..
Peki çapari hangi balıkçıda vardır?Bir de spin kamışla kullanacağım çapariyi 15-20 gram gibi hafif kurşun takabilirim anca sıkıntı olur mu?

hawk17

Aktif Üye
Adı
mehmet şahin
Bütün balık malzemesi satan dükkanlardan çapari bulabilirsin..20 gram biraz hafif kalsa da çalışabilir..2 balık takılırsa yüzüdürmeye başlar..Hafif kurşun atacaksan 10 lu çapari yerine 7 li seçmeni öneririm.

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
10 lu çapariyi zaten spin kamışla atamazsın
Maksimum 5 Li yapın. Ağırlık olarak jig, veya kaşık kullanın. Sürpriz bişeyler de gelebilir böylece.