Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çinekop takımında şamandıranın önemi ?

Konu, 'Şamandıralar, Şamandıraların Kullanılması, Özellikleri ve Genel Bakış' kısmında gsozata tarafından paylaşıldı.

1. gsozata

gsozata Aktif Üye

S.a arkadaşlar malumunuz piyasada en çok satılan özellikle boğaz için satılan yemli takımı çinekop mantarlı takımlar.

Geçen gün istoçta gezerken güzel bir ürün olsun alayım diye bakındım durdum ama baktım ki hemen hemen tüm ürünler ve özellikle ürünlerdeki şamandıralar birbirinin aynı ve bir çoğu oldukça dandik. Şöyle ki üzerine yapıştırılan holigram kağıtların yarısı yapışmış yarısı yapışmamış vs.

Şimdi benim küçük bir atölyem var, forumda daha önceden bir konu açıp bahsetmiştim. Şimdi ben bu atölyemde bu şamandıraları kendim yapmak istiyorum. Malzeme olarak süpürge sapı kullanmayı düşünüyorum. Görüntü olarak balık kafası şeklinde görünümler ortaya çıkartma niyetindeyim. Fosforlu yanan gözler vs yapsam nasıl olur ?

Sizce bu şekilde yapılan şamandıraların yapacağımız ava katkısı % kaç olur. Elimde ekipmanlar fazlası ile var, bu tarz şeyler ile uğraşmayı da seviyorum.

Teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surf

Surf Üye

Gazi bey merhaba ben de çok kafa yordum ama ahşap ile mantar arasında fark olacak inancındayım. Mantara balık kafası şekli de denedim.

4. Surf

Surf Üye

Ayrıca göğsünüzdeki amblemi de çok beğendim. Takımdaşım.

egeden ve gsozata bunu beğendi.
  5. gsozata

gsozata Aktif Üye

Ağırlık konusunu diyorsanız eğer içini delip boşaltarak kütlesini biraz düşürmek niyetindeyim. Eğer bahsettiğim ağaç olmaz ise yapı marketlerde hobi amaçlı satılan kütlesi oldukça düşük mantardan çok ama çok daha hafif ağaçlar var.

6. gsozata

gsozata Aktif Üye

örnek : Balsa triangular strips 20x20x1000 mm. | HobbyTime | hobbytime.com.tr

7. Surf

Surf Üye

Ama kütlenin hacminin de yemi kaldırmada katkısı var unutmamak lazım. Bir ara Yemin içinden geçecek bir tel ile yemin arkasına da şamandıra düşündüm.

8. Surf

Surf Üye

Bir ara da şırınga tüpünü denemiştim

gsozata bunu beğendi.
  9. serkankyn

serkankyn Aktif Üye

Şarap mantarı en iyi seçim ebat yemi kaldırma konusunda üstünü yapışkanlı hologramla kaplayın tamamdır.

10. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Mantarın olayı misinayı koparmasın diye benim bildiğim.Lüferin görüşü keskindir kaş göz çizeyim derken ürkütmeyin balığı :D

gsozata bunu beğendi.
  11. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

lüfer genelde deniz dibinden 1 kulaç üzerinde avlanır.gerçi bu boğazda değişkendir akıntılardan ötürü.mantardaki amaç yemin dibe oturmasını engellemektir.Adı üzerinde piyasa ürünü sürümü sirkülasyonu çok olan ürünlerde bahsettiğiniz şekilde holegramları kalmış sıyrılmış ürünlerin bulunması doğaldır.ahşap bi ürün şişe mantarı kadar iş görmez.keza sadece yaprak değil şakşak olarak tabir ettiğimiz yem şeklide mevcuttur.şakşak ta tercih edilecek olan mantar daha büyük olmalıdır balık ağırlığından ötürü.kraçe bir istavritin yaprak fletosu için piyasa mantarları kafidir.