Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

damaklı sahte çalışmam

drasty41

Daimi Üye
Adı
Recep Gölcü
İsmail bu malzemeyle ağaç gibi çalışılabiliyormu yani yontup oyabiliyormusun?

poyraz

Daimi Üye
İsmail bu malzemeyle ağaç gibi çalışılabiliyormu yani yontup oyabiliyormusun?
abi yontup hiç oymadım bende elektrikli taş var onla şeklini veriyorum ama kalın zımparaylada şekil verdirme basit oluyo iç bilya yataklarını ve telin geçtiği hattı hobi taşlama motoruyla şekillendiriyorum.

poyraz

Daimi Üye
evet seninde eline emeğine sağlık senin çalışmanda güzel olmuş evet balsa ağacından sonra güzel bir altarnetif dediğiniz gibi bu çalışmaları yapmak çok zevkli oluyo. keşke renkli renkli folyalar olsa biraz daha çeşit yapmayı düşünüyorum cihan

frenist

Daimi Üye
Adı
Cihan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Nalburlarda satılan kendinden yapışkanlı alüminyum folyolar var. Yapıştığı zaman sökemezsin. Onu kullanıyorum ben. Pul deseni vermek hayal gücünle alakalı, istediğin gibi verebilirsin. Youtube izliyorsan orada el yapımı sahte yapanlar hep bu folyoyu kullanıyor. Fikir vermesi açısından aşağıdaki videoyu izlemeni öneririm.

How To Make A Wooden Fishing Lure From A Paint Brush Handle - YouTube

poyraz

Daimi Üye
evet bu foyada güzel bir folya ben normal mutfakta kullanılan folyodan kullanıyorum yapıştırma işlemini bally ile yapıyorum bu folyayı tercih etme sebebim daha ince olması ve oval kesimlerde daha düzgün pürüzsüz şekil almasından dolayı.

frenist

Daimi Üye
Adı
Cihan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tercih senin tabi ama yapışkanlıyı tavsiye ederim. Gayet ince ve pratik. zaman açısından büyük kolaylık sağlar. Kuruma vs. sıkıntıları yok en azından.