Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Erdek-Ocaklar

Ümit.

Aktif Üye
Adı
Ümit Şaroğlu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Herkese selamlar;

Kısmetse Ağustos son haftası 1 haftalığına Erdek-Ocaklar mevkiinde tatile gideceğim, tabii olmazsa olmaz oltalarda yanımda olacak :) İç işleri bakanlığından gerekli izinler alındı :) ;)

Fakat bölgeyi hiç bilmiyorum, ne vardır ne yoktur. Avlanma stilleri nedir. Bilgim yok hiç.

Asıl amacım at-çek yapmak, sonrası klasik yemli takılıcam.

Bölge hakkına bilgisi olan üstadlar varsa ,bilgi paylaşımı yapabilirse çok minnettar kalırım.

Herkese sevgi ve saygılarımla

muhsin5791

Daimi Üye
Adı
MUHSİN YILDIRIM
Kan Grubu
A Rh Negatif
bu aralarda açıkları uskumru yapmalı , gece yemli de muhakkak bir şeyler çıkar.

sessizdenizci

Daimi Üye
İki sene önce Ocaklar'daydım sanırım Ağustos sonu idi, tatil için küçük şirin güzel bir yer ama -belki de ben yerin acemisi olduğum için yanlış denedim - balık neredeyse yoktu. Yemli ve spin denemeleri sonuçsuz kaldı. Sabah erken ve ikindin zargana boldu ama belki bu dönemde daha küçüktür. Gece çipura deneyen olduğunu duydum ama ben fırsat bulup deneyemedim.

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
Erdek'te sabah ve akşam üzeri zargana topu ile zargana aşabilirsiniz ( Faytonların ilk durağı olan yerden). Yem olarak hemen aşağıda midyeler var, çıkarıp kullanın verimli oluyor. Ben iki sene önce çok olmasa da eğlencelik biraz tutmuştum.

Akşam üzeri de 5-6 gibi limana gidip taş balıkları için yemli takım deneyebilirsiniz. Ben bir sefer denedim balık alamadım ama alan bir iki kişi olmuştu.

Spin tarzı o vakit spin takımım olmadığı için denememiştim ama etrafta deneyen de yoktu, kim bilir belki hiç denenmediği için balık alınmıyordur, belki de vardır da siz alırsınız :)

Ercüment

Daimi Üye
Adı
Ercüment
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ümit kardeşim bu aylarda bol-bol ailece deniz'de yüzme ve güneşlenme durumlarını değerlendirin,
boş vakit'lerinizin bir zamanın'da kirazlı manastırını ziyaret edin,
manastırın mağra'larına girmeye denemeyin ,çıkışını bulamazsınız,
köy halkı pomak'tır-misafirperver'dirler,
yol boyu kiraz ağaçları boldur , ama zamanı kaçırdınız,
soğanı meşhurdur,
sahil'de akşam üzeri sahil kahvesinde içilen kahvenin tadı'da çok güzeldir.!;)

medmarine2

Aktif Üye
Adı
Soner Coşar
Kan Grubu
A Rh Negatif
Kumsaldan mırmır deneyebilirsiniz. Spin için bişey diyemiyorum. 2-3 kere levrek görmeme rağmen denemedim hiç...

masi

Aktif Üye
Adı
Ziyaettin DURAN
Bence hiç olta kamış şu bu götürmeyin sıcak havalarda balık açığa derine çekiliyor. O kadar taşı çabala emek boşuna tabii birde ev ahalisine anlat balık yok diye tabii size bakışları düşünün :) tecrübeyle sabit...
Varsa tekneyle avlanma olasılığınız sanırım turlar vardır onlar olabilir. Zaten tekneciler tüm malzemeleri ve yemi veriyor.
En iyisi siz Ercüment Erdun beyin tavsiyelerini dinleyin daha kazançlı olursunuz.

Ümit.

Aktif Üye
Adı
Ümit Şaroğlu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bence hiç olta kamış şu bu götürmeyin sıcak havalarda balık açığa derine çekiliyor. O kadar taşı çabala emek boşuna tabii birde ev ahalisine anlat balık yok diye tabii size bakışları düşünün :) tecrübeyle sabit...
Varsa tekneyle avlanma olasılığınız sanırım turlar vardır onlar olabilir. Zaten tekneciler tüm malzemeleri ve yemi veriyor.
En iyisi siz Ercüment Erdun beyin tavsiyelerini dinleyin daha kazançlı olursunuz.
Hanim alışkın üstad eli bos dönmeme heheh :)

Ümit.

Aktif Üye
Adı
Ümit Şaroğlu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ümit kardeşim bu aylarda bol-bol ailece deniz'de yüzme ve güneşlenme durumlarını değerlendirin,
boş vakit'lerinizin bir zamanın'da kirazlı manastırını ziyaret edin,
manastırın mağra'larına girmeye denemeyin ,çıkışını bulamazsınız,
köy halkı pomak'tır-misafirperver'dirler,
yol boyu kiraz ağaçları boldur , ama zamanı kaçırdınız,
soğanı meşhurdur,
sahil'de akşam üzeri sahil kahvesinde içilen kahvenin tadı'da çok güzeldir.!;)
Ustadim mutlaka bahsettiğiniz yerlere ugrayacagim