Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Eşkina Balığı Avı ve Av Teknikleri

enis59

Daimi Üye
Adı
Enis
paylaşımınız için teşekkürler faydalı bilgiler var

tanbey41

Aktif Üye
Adı
Tanbey
Faruk Ustam Paylaşım için teşekkürler.

ORKA

Aktif Üye
Adı
ORHAN KAYNAR
yemlerden bahsetmışken canlı yem bostancı maltepe cıvarı alabılecek bı yer varmı

Bahadır Sarıca

Daimi Üye
Adı
Bahadır Sarıca
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bilgilendirme için teşekkürler.
Ege sahillerinde hiç denk gelmedim.
Avının çok keyifli olduğundan bir çok rkadaşım bahsetti. İçinde de levrek(kaya levreği) kelimesi geçince, denemeleri arttırmak farz oldu:)
Sevgi ve selamlarımla...

horasanlı

Daimi Üye
Adı
Sinan AVCI
Paylaşım için çok teşekkürler Faruk Usta. İnşallah çok işimize yarayacak.

Aydinuzum

Üye
Adı
Aydın Üzüm
Emeğine sağlık Faruk Abi.güzel anlatım için teşekkürler.

darthvader61

Aktif Üye
Adı
Mehmet S. BASDAG
Biz Trabzon'da mevsime göre 0.40 dan 0.70 e kadar misina bağlı 2 köstekli dip oltasıyla avlanıyoruz. Ağırlıkta denizin durumuna göre 40-65 gr arası. Eğer deniz sakinse 40 gr çok dalgalıysa 65gr. Ben fırdöndüsüz ağırlık kuulanmaktan yanayım. İstediğim yerde sabitleyebiliyorum. Belirlerlediğim kayanın herhangi bir bölgesinde kalabiliyor. İğne çapraz. Genelde boru kurdu ve karides kullanıyoruz. Kışa doğru balıkların irileşmesi ve denizin dalgalanması sebebiyle yengeç favori yem olur. Çünkü iri balık yengece geliyor hemde azgın dalgalarda iğneden kolay kolay çıkmaz. Yengeci yakaladıktan sonra ayaklarını çevirerek kırıyoruz. Ağzının ordan parmaklarımızla kabuklarını ayırarak etini alıyoruz. Elimizde 2 bölüm 5 ayaklı etler var. Eğer yengeç büyükse 1 ayağı takıp etten koparıyoruz sonra 2. 3. derken 5 inide böyle yapıyoruz. Eğer küçükse 1. bacaktan sokup 4 bacaktan çıkarıyoruz. Eğer eti kopmuş bacak bölümü varsa boru kurdunu kancaya takıyoruz sonrasındada bacağı takarak kurdun kancadan kolayca çıkmasını engelliyoruz. Eğer yengecimiz, boru kurdumuz ve karidesimiz varsa altta hep boru kurdu üstteki kancada ise ya karides yada yengeç takıyoruz. Karidesi takarken kancayı kuyruğun altından sokup kafaya gelmeden çıkarıyoruz. Bu bölgede kayalar sarp olduğu için kamış kullanılmıyor. Bazen denizden 15-20m yüksekte avlanıyoruz.

GökhanEkiz

Yeni Üye
Adı
Gökhan EKİZ
İzmirden gelen yemleri geldiği gün kullanırsak sorun yok ama 1- 2 gün beklemiş olanları iyice çamur gibi oluyor. İğneye dahi takamıyoruz. Zaten satıcılar gazete kağıdı içinde verdiklerinden dolayı kontrol etme şansımızda yok. Acaba kurutulmuyş olanlarla eşkina avı ne kadar verimli geçer? Veya boru kurtlarını bozmadan nasıl muhafaza edebiliriz?

coredon

Daimi Üye
Adı
FERHAT SARI
Ah gökhan eşkinayı kandırdın şimdi peşini bırakmazsın artık.

schweppes

Üye
Adı
Hakan Koçak
Teşekkürler bilgiler için,anlattığınız takımı, bu işi sürekli yapan kişiler için bir defada okuyunca yapabileceğini düşünüyorum, fakat bu takımı benim gibi çok tecrübesi olmayan kişilerinden yapabileceği gibi resimli olarak anlatabilmeniz mümkünmü selamlar