Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

eskina ve taşı

büyükçolpan

Aktif Üye
Adı
hamdi büyükçolpan
Dostlar merhaba.Bi yakınıma eskina nin böbreklere iyi gelen tasindan lazim nereden temin edebilirim.

murat karahan

Daimi Üye
Adı
Murat Karahan
Hiçbir yerden. Böbreklere iyi gelen eşkina taşı yoktur. Midesi sağlamsa sadece limon suyunu içsin.

muhsin5791

Daimi Üye
Adı
MUHSİN YILDIRIM
Kan Grubu
A Rh Negatif
bence de sehir efsanesi , dunya kadar eskına vurdum ve tasları isteyene verdim ama faydalı olduguna hiç inanmadım.

murat karahan

Daimi Üye
Adı
Murat Karahan
Başka bir başlık altında şunları yazmıştım, hala geçerli.

Kanmayın, yutmayın.
Abari yutturmacalar
1. 10 eşkina taşı 75 liraymış. La 3 kilo eşkina alırım o paraya afiyetle yerim, elimde de 12-14 taş olur.
2. Doğal olduğu için zararı yokmuş efendim. Zakkum da doğal, pekinden yesinler.
3. Bu taşlar, yani otolitler tüm balıklarda bulunur. Eşkinaya özel değildir.
4. Otolit yapısında kalsiyum oksalat barındırır. Kalsiyum oksalat da böbrek taşlarının çok büyük bölümünün ana maddesidir (%75'inin). Kurtulayım derken böbrek taşının harcına malzeme yutarsınız.
5. Taşlar limon suyunda eritilir ve öyle içilir ya, limon suyunu sek içseniz zaten böbrek taşını eritir. Mideyi yakmamak için günde 1 bardak limonata böbrek taşlarının ağrı veren sivri kenar ve uçlarını eritir.
Böbrek taşına karşı limonata - Posta
6. Daha çok sayarım da neyse... Karaköy balıkçılarının oraya gidip çupra ve levrek kafalarındaki otolitleri ayıklayıp 10 tanesi 50 liradan satacağım. Yerseniz ya da yutarsanız!

Hasan79

Daimi Üye
Adı
Hasan SARIKAYA
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Böbrek taşı için ayrıca Girabolu suyu da kullanılabilirmiş, ama doğru ama yalan. Çünkü bu ağrıyı çeken bilir ve her şeyden medet umar.
Eşkina taşını sağolsun @Hamdi abiden bir miktar temin ettim, eşimde 7 mm bulunan taş, su an 3-4mm kadar bulunuyor. Eşim şu an 2 aylık hamile, doğumundan sonra Girabolu suyunu da kullanmayı düşünüyoruz. Eğer ki sonuç verirse doğal yoldan halletmiş olacağız inşallah...
İsteyen kullanır isteyen kullanmayabilir..

murat karahan

Daimi Üye
Adı
Murat Karahan
zamanında böbrektaşı ağrısı çektim ama tüm balıklarda ve hatta her insanın kulağında bulunan bir taşla tedaviyi düşünmedim bile. eşinize geçmiş
olsun ama o eşkina taşlarını içinde bekletip erittiğiniz limon suyu tek başına ve taze iken daha etkilidir. küçük taşlara karşı limonata bile doktorlarca önerilmekte. girabolonun faydalı olduğu belirtiliyor ancak belli bir dozu aşarsanız mideden başlayarak son noktasına kadar sindirim sistemini allak bullak eder.