Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

eşkina yardım

büyükçolpan

Aktif Üye
Adı
hamdi büyükçolpan
Arkadaşlar cumartesi gecesi samatya balıkcu barınagının cevresıne eşkina avına gitmeyi düşünüyoruz fakat daha önce hiç bu balık avında tecrübem yok.Püf noktaları nelerdir hangi yemle daha verımli olur biraz bilgilendirirsenız cok sevınırım.

yücelyiğit

Yeni Üye
Adı
yücel yiğit
hamdı bey buru kurdu ıleguzel balık alınıyo,ben kamıs ıle samandıralı kullanıyorum 3 lu ıgne yapıyorum,tavsıyem suya ısık tutulan yerde bıraz zor dıkkatlı ol rastgelsın

büyükçolpan

Aktif Üye
Adı
hamdi büyükçolpan
şamandıralı takımı tarıf edermısın nasıl yapmalıyım

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Öncelikle bu balık yerine göre şamandıralı ve şamandırasız olmak üzere iki şekilde avlanır lakin bu iki avlama tekniğinde de her daim uyanık olacaksın yoksa cart diye kayaların arasına girer. Oltayı her daim elinde tutmaya çalış yok 3 ayak gibi bir şeye dayıyacam diyorsan sürekli kontrol et ve balığı yakaladığında aman vermeden asıl. Makinana 0.30 misina sarman yeterli olacaktır bedenleride 0.30 yapman yeterldir. 2 no mustad 496 iğne kafidir. Yem olarak elbet boru kurdu elbette. Iyy iğrenç mahlukat:D

büyükçolpan

Aktif Üye
Adı
hamdi büyükçolpan
bu boru kurdu nerden tamın ederım kaya kurdu olmazmı

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Ergin balıkçılıkda olması lazım cevat bey getirtiyordu yoksa spot balıkçılığada sorabilirsin.

yücelyiğit

Yeni Üye
Adı
yücel yiğit
samadıralı tkm da cazıp ve kolay kamısın ucuna ıgnenı bagla sıyah olsun ust tarafına yaprak kursun ve derınlıge gore samandıra tk samadıra batıgı anda yukar dodru ve kıyıa dogru kaldır basıt bır yontem

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Bende seninle aynı dertten muzderibim.
Şu eşkina olayını denemem şart oldu artık.
İlk fırsatta beni kimse tutamaz.
Güzel raporlarını bekliyoruz. Şimdiden rast gelsin.

whitefoxss

Aktif Üye
Adı
T.KIRTMAN
http://baliksevdam.com/vb/showthread.php?t=270
Yukarıdaki başlıkta ayrıntılı olarak anlatılıyor.Fakat avcılığı kişiye göre değişir.Ben mesela kısa pala circle hook tabir edilen kancalardan ve 0.20 Asso köstekler ile avlanıyorum.Şamandıralı takım ile avcılığı gerçekten zevklidir.Dip takımı için ise 2 köstek ve mavrukanın ucuna 3. bir gezer köstek takıyorum.Yem olarak her zaman teke tavsiye ederim.Av esnasında en önemli husus balık vurduğu anda tasmalamak,kaya altına kaçmasına izin vermemektir.Avına alışırsanız gerçekten peşinde koşturan bir balıktır.İyi avlar,küçükleri salmaya özen gösterin lütfen.