Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Evladiyelik makine yardım

çinekolog

Daimi Üye
Adı
Gökhan ATEŞ
Ben de tam da aynı şeyi düşünüyordum. Forumda hiç Talisman sahibi var mı acaba. Benim de merak ettiğim bir makina.
Talisman bi arkadasimda vardı bende merak ettim ve denedim. Ağır bir makina sarimi cok rahat bir makine değil hele bi kol topuzu varki evlere şenlik iki avucla zor avuclaniyordu bence parasının makinesi değil...

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Ben de tam da aynı şeyi düşünüyordum. Forumda hiç Talisman sahibi var mı acaba. Benim de merak ettiğim bir makina.
Biraderim yurt dışından getirmişti.Bende adını ilk kez duymuştum.O sıralar Türkiyede yoktu.Çok sonraları kısık balıkçılık getirdi.
Tica Talisman TG8000 iki farklı modeli var.Talisman 4.3:1 veya 5.2:1 Devirli.
Bendeki 4:3:1 devirlisi idi.Sonra araştırınca iyi bir makine olduğunu öğrendim.Önce yeni zellandalılar arkasından Avusturalyalılar
Dünyaya tanıttı.Tam bir jig makinası.Büyük rulmanlı şık ve egonomik topuzu vardı.
Şimdi çok uzaklarda...

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Satıldığı siteden ALINTI:
Tica Talisman TG8000 4.3:1
30 Kg lık Drag gücü ile emsalleri içinden sıyrılan Talisman komple alüminyum gövde tasarımına sahip,en ince detaylarına kadar düşünülmüş harika bir işçilik ve güç ve güveni birleştiren yapısıyla Amatörlerin profosyonel dostu olmaya aday bir makine.

Makinenin göze çarpan bir önemli özelliği güçlü ve sağlamlığı ilk bakışta hissettirecek normalden biraz daha uzun çevirme koluna sahip olması.Kolun yerine bağlantısı, ana çarka açılmış dişliye, çevirerek oturtmak sureti ile yapılıyor, sağ ve sol el kullanımına uygun olarak uyarlanabiliyor. Ağır mücadelelerde avantaj sağlayan şık bir tutamaç, Dupont Hypalon malzeme kullanılarak üretilmiş ve avuca tamamen oturuyor.Islak elle bile,elinizin en ufak bir kayma yaşamadan kullanım olanağı sağlıyor.Bu özelliklere sahip olan tutamaç ile bir turda 117 cm misina sarabilme imkanınız oluşuyor.

Fren mekanizması sudan ve diğer dış etmenlerden korunmak için özel olarak tasarlanmış keçelerle desteklenmiş.

Misina sarım kılavuzu, gamlanmayı önleyici bir özelliğe sahip, ayrıca tamamen yük ve mücadele odaklı tasarlandığı da hemen fark ediliyor.Kullanılan malzeme yine ürüne yakışır üst düzey kalitede.

Geri dönüş kilidinin olmaması ve 15 adet paslanmaz kapalı rulmanlar,makinenin yüksek mücadele gücünün göstergelerinden sadece bir kaçı.

Alüminyumdan, özenle tasarlanmış ve işlenmiş bir kafaya sahip TG 8000, yeterli bir derinliğe sahip.

Uygun ekipmanlar ile senkron edildiğinde Tica Talisman TG 8000 ,karadan yapılan avlarda, sırtı çekerken, jig uygulamalarında hatta yayın ve sazan avlarında bile tüm ihtiyaçlarınıza maksimum cevap verebilecek,gücü,kompakt kullanımı ile kendini size hayran bırakmaya ve ciddi rakiplerine oyunda bende varım demeye aday bir makine.

Teknik Özellikler.

Alüminyum gövde ve alüminyum rotor
CNC alüminyum alaşımlı işlenmiş Çevirme Kolu
Paslanmaz dişliler
Paslanmaz çelik ana mil ve sonsuz mili
Dövne Aliminyum Alaşımlı Makara
Paslanmaya dayanıklı rulmanlar
Güç kolu topuzu
Anında Duruş Sistemi
Düzgün şaft sistemi
Rotor fren cihazı
Hassas Ayarlanabilir Kalama
Dengeli frenleme
Su Yalıtım
Tel Kılavuzu: antitwist
sağ veya sol değiştirilebilir kol sistemi
Devir Oranı 5,4/1
Rulman: 14 artı 1
Ağırlık: 700g (24.6ounces)
Güç fren: 30Kg
Bir Turda Sarılan Misina 117 cm
Kapasite:
280M / 0.45mm, 230M/0.50mm, 190M/0.55mm
Kutu İçeriği Bir adet makine, kol,keçeler,makine kol yuva kapağı ve iki adet yağ tüpü ile beraber alyan,makine kılıfı ve kullanma klavuzu

Ersen

Daimi Üye
Adı
ersen özkan
Bence bu makina ,balığı teknenin yanina getirirsin ya balık hala deli gibi saga sola cekistirir. İşte o anda balığın kafasına küttt indirmek için yapılmış bir balyozdur