Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fethiye'den mis tava kokusu 22.4.2012

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında murat48 tarafından paylaşıldı.

1. murat48

murat48 Aktif Üye

Selamlar sayın dostlarım,
    Yine bir pazar sabahı idi. Geçmek bilmeyen 6 günün ardından gelen pazar. Eşim ile tadına doyulmayan av günümüz.

Cumartesi akşamından zaman kaybetmemek için piknik sepeti, yem vs. ihtiyaçlarımız tamamlanmıştı. Sabah 05.00'te alarmı çalan telefonum müjde verir gibiydi. Vakit kaybetmeden hazırlıklar yapıldı ve teknemiz saat 07.00 itibariyle deniz ile buluştu.

Balığa çıkmanın verdiği zevk ve heyecan mı dersiniz, mis gibi iyot kokusu mu dersiniz, denizin rengi mi dersiniz , enfes manzaralar mı dersiniz ; yine mest olarak seyre dalıp yolumuza devam ettik.

Deniz o kadar durgun ve güzel görünüyordu ki , insanın içinin kıpır kıpır olmaması için bir sebep yoktu.
    Belki hava şartları da müsade edecek ve özlediğimiz avı gerçekleştirebilecektik.

Saatlerce öylesine durup etrafı seyretsek doyamayacaktık. Fakat yaklaşık 1 aydır kendilerini bir hayli fazla özleten mercanlarla buluşmak için de sabırsızlanıyorduk. Malum kırmızılarımızın belki yavrulama dönemleri bitmiştir diye düşünüp tam yol ileriye karar verdim.

Haritadan gördüğüm kadarı ile başka bir kayalık öğrenmiştim. Harita üzerinde kendimce ketrezler alsamda başarılı olamadım. Rüzgarın muhalefeti ve gps olmadığından tahminimce kayalığın sağından solundan dolanıp durduk.

Limana yaklaşık 10 mil uzakta olan ve derinliği 55-60 metrelerde seyreden mercan meramıza vardık. Bu mera bizi hiçbir zaman boş çevirmemiş fedakar bir meramız idi. 1 ay kadar tatil yapmıştı. Belki tatil bitmiştir diye ilk denemelerimize başladık.

Yem olarak yanımızda getirdiğimiz tavuk göğsü ve canlı canlı mamunlarımız vardı. 1,5 - 2 saat kadar hanozlarla ve kahvaltı merasimi ile zaman geçirdik.
    Mercanlar belkide buradaki trolcülerin yuvalarını bozmalarındandır ki hala yoktular.

Biraz açılmaya karar verip 80 metrede el frenini çektim.
    15-20 dakika içinde 3 mercan abi teknemize gelip bizi selamladı.
    Rüzgar etkisini arttırmaya başlamış ve dalgalar büyümeye başlamıştı. Kim bilir hava müsade etse belkide iyi bir av yapılacaktı. 3,5 metrelik ceviz kabuğumu daha fazla zorlamadan kuytu köşelere kaçtık. Mercan yok ama iri hanozlar vardı. Balık tutma zevkini yine yaşayabiliyorduk.

Çok geçmemişti ki bu yakışıklı direne direne yukarı geldi. Uzun zamandır karagöz çıkmadığından bu bize mutluluk getirmişti.

Geceden kalan uykusuzluğumuz ve dalgalara pes edip dönüş yoluna geçtik. Liman içi birkaç deneme daha yaptıysakta sonuç alamadık.

Aşağıda içtimaya çıkmış güzellerimiz var.
    Mundar edilmeyip o akşam taze taze icaplarına bakıldı.

Daha iyi avların sizlerele olması diliyorum.
    Saygılarımla.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Nisan 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Eşinizle çok güzel bir av günü geçirmişiniz.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun

4. m1976k

m1976k Aktif Üye

Afiyet şeker oldun adaşım gönüller hoş olsun...

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler, tavanın kokusu buralara geldi :)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    O güzel havayı değerlendirip den,ze açılmak, oltada tıkırtılar duymak çok güzel.
    Afiyet olsun

7. löngöz

löngöz Daimi Üye

yine çok güzel bir av günü geçirmişsiniz,,tebrik ederim,,
    denizden çekilmiş o güzel fethiye manzaralarını ve yakaladığınız güzel balıkları zevkle izliyoruz,,
    başarılı ve keyifli avlarınızın devamını dilerim....:):)

8. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

:harika: Güzel kokmuş gerçekten

9. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Bülent bey merhaba
    Sizinle tanışmak istiyorum fırsat olursa benimde ula da evim var.Akyaka da sıcaklık yazın 4-5 derece daha fazla oluyor Akyakaya yakın diye ula yı seçtik.Annem kalp rahatsızı kız kardeşim de Marmaris marina da işletmeci.Yazları belli dönemlerde sık sık geliyorum Akyakaya.Memnuniyetle av arkadaşı olabilirim size.Tabii isterseniz:rolleyes:

10. löngöz

löngöz Daimi Üye

ne demek,,tabii mennun olurum,,okullar kapanınca devamlı akyakadayım,,şimdi ara ara gidiyorum..özelden telefonumu vereyim size..görüşmek üzere...:):)

11. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Telefonununuzu aldım.Sizin orada olmanız benim için define gibi birşey.Yaklaşımınız ve şimdiden yapacağınız yardımlarınız için teşekkürler.Özelden yazacağım şeyler olacak görüşürrüz abi yine sevgiler saygılar.:harika: