Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fırtınalara rağmen..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Grimor tarafından paylaşıldı.

1. Grimor

Grimor Üye

Bu sezon fırtınalardan kafayı kaldırıp,doğru düzgün ava gidemeyeceğiz herhalde..
    Fırtınalar önce Karadeniz'de ki lüfer göçünü engelledi. Yıllardır belleklerimize kazınmış meralarımızda 3 rakamlı hanelere ulaştığımız lüfer avları, yerini tek rakamlı avlara bıraktı. Moralimizi levrek göçüne diri tutmuştuk ki, yine devreye sonu gelmeyen fırtınalar girdi. Tam moraller sıfıra inmek üzereydi ki Marmarayı hatırladık. Senelerdir Karadeniz, Saroz, ve Çanakkale'de ki meralar yüzünden Marmara'da 'bildiğim ama balıkları küçük' diye gitmediğim meralar vardı. Hepsini yeniden keşfettim.
    Keşfettim keşfetmesine de, Fırtınalar burada da peşimi bırakmıyor. Zaten 3-4 tane kendime ait düzgün mera var. Onlarda fırtınada off hale geliyor. Marmara'nın maalesef durumu böyle.( En azından benim meralarda durum bu..)
    Zaten sınırlı günlerde balığa gidebiliyoruz. Beraberinde özel işler, arkadaşların özel durumu ve imkanlar buna izin vermiyor. Bir de işin içine fırtına girdi mi, dayanılmaz oluyor.
    Tüm bunları niye anlatıyorum, hayatımın bu zamanına kadar sürekli çalıştığımdan ve ailem ile de ilgilenmemden dolayı önceden ayda 1-3 arası balığa gidebiliyordum. Bu sezon hayal ettiğim fırsatı yakalamıştım. Hem çocuklarımın büyümesi hem de işim gereği haftada 2-3 defa balığa gidebilecektim. Fakat bu seferde fırtınalar izin vermiyor. 40 günde 2 defa balığa gitmem, dramın boyutlarını size anlatıyor sanırım..
    Çok konuştum. Bu sabah fırtınanın izin verdiği ölçüde şansımı denemeye gittim. Mera bana bu levreği sundu. 2,4 kg. Kendo seabass 14 cm. mavi sırtlı altı pembeli renkle yakalandı. Umarım size de denk gelir.. İyi avlar...

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Tebrikler. Harika bir av olmuş. Bende bir taraftan çalışıyor bir taraftan yarın işten güçten evden bir fırsat yakalar isem acaba spin yapmaya değer mi diye düşünüp duruyordum. Demekki bu havada da av yapılabiliyormuş. Sorularıma süper bir yanıt oldu bu.

4. Yhy

Yhy Aktif Üye

Güzel bir av,tebrikler..

5. ToprağınSesi

ToprağınSesi Aktif Üye

bu havada bundan iyisi can sağlığı tebrikler

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Güner
    Güzel bir levrek kandırmışsın.
    Fırtınaların etkisi anlattığın gibi olduysa belki de bir kaç levrek fazladan hayatta kalmıştır ve aslında bu iyi bir şey bence.. :)

scorpion26 bunu beğendi.
  7. Grimor

Grimor Üye

Sizin gibi düşünüyorum.Yıllardır yaprak, çinekop ve sarı kanat tutmuyorum. Lüfer hariç 1 kg.ın altındaki bütün balıkları salarım. yanımdakilere de zorla bıraktırırım. Çok sevdiğim komşumla bu yüzden balığa gitmiyoruz. bende buna çok dikkat ediyorum. Sağlıcakla kalın..

gurcansap, agartan ve scorpion26 bunu beğendi.
  8. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Tebrikler sabrın sonu güzel olmuş

9. Muharrem vardar

Muharrem vardar Aktif Üye

Tebrikler

10. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Kutlamakla birlikte bizde epeyce özledik demek istiyorum bu sahneleri...rastgelsin

11. balıkçıı

balıkçıı Aktif Üye

tebrikler her daim rast gelsin