Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hangi Tekne Ve Motoru Seçmeliyim?

havatemiz

Aktif Üye
Adı
İhsan Oktem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Serbest Bölgelerde mesela Antalya da çok sayıda tekne üretici var ve bunlar yurt dışına ihracat yaptıklarından bazı resim ve harçlardan muaflar. şimdi Merkür'e baktım. '' İstanbul Serbest Bölge teslim, vergiler hariçtir.'' diyor. Serbest Bölgeler Mevzuatını tam olarak bilemiyorum. Bu firma eski ve tanınmış bir firma . Kendinden emin ki serbest bölge teslimi yapıyor. Fakat, Almaya karar verdiyseniz. Benim yaptığım gibi tek tek masrafı hesaplatıp toplam sonucu istemeniz lazım. Yapacağınız sözleşmede bunların madde madde yazılmasını isteyin. Çünkü, sonradan karşınıza tahmin etmediğiniz masrafı koyarlar.bir de teslim süresini günü belirterek sözleşmeye yazdırın. Benim önerim, Türk Bayrak isteyin. Maliyet %26 artacak . çünkü, yabancı bayraklı almayı düşünürseniz sonradan ek masraflar çıkması olasılığı var. Bir süredir bazı söylentiler çıktı. Yabancı bayraklı teknelerin çoğalması üzerine onları Türk Bayrağına geçirecek çalışmalar olduğu duyumları var. Şimdiden hayırlı olsun.

QuErorZ

Üye
İhsan Bey, ilginiz için çok teşekkürler. Tekrar aradım. 14,700 olan tekne Türk bayrağı+vergilerle 19 bin küsura geliyor. Yani bayrak masrafı 2 bin Euro gibi olmalı. Çok kötü değil.

Rapalacı

Daimi Üye
Adı
FURKAN ®
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Çok küçük gibi teknenin havuzluğu. Ama gidip göreceğim bu hafta. Kafamda var. Fiyatı Quicksilver'a göre uygun tabii. Aramızda Anıl 4,60 C ile ilgili tecrübesi olan var mıdır acaba?
Valla imkanin varsa quik iyidir ama şahsen ben olsam 455 tekneye o paraları vermem.
Anılın bu teknesi yeni gidip bir incele derim.
Düşündüğün tekne kadar işini görür bence.
Alternatif olarak euro boat 520 cc de güzel.

Son düzenleme:

QuErorZ

Üye
Valla imkanin varsa quik iyidir ama şahsen ben olsam 455 tekneye o paraları vermem.
Anılın bu teknesi yeni gidip bir incele derim.
Düşündüğün tekne kadar işini görür bence.
Alternatif olarak euro boat 520 cc de güzel.
Furkan Bey, 4,60 C 'nin fiyatı 5bin Euro+ vergiler. Yani 20 bin TL. 50 hp bir motorla 45 bine gelir. Quicksilver'de 50 ya da 60 HP dizel mercury var. O da 60 bine geliyor. Arada uçurum yok. Ama Quicksilver kalitesi çok daha iyi görebildiğim kadarıyla. Gidip görünce emin olabilirim. 4,60'ın kamarasının fotoğrafına baktım da içeride küçük bir çocuk bile uyuyamaz gibi görünüyor. Onu da görmek lazım. Quicksilver'in aksesuarlarının çok pahalı olduğundan şüphem yok. O yüzden bütçemi zorlayacaktır.

5,20 Euro Boat'ın fotoğraflarını göremedim ama onların showroomuna da gideceğim. Euroboat'ın kalitesi hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Son düzenleme:

süheyl

Daimi Üye
Adı
süheyl
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ben yerli yurt 4,60 kulanıyorum 30 luk mercury motor idare ediyoruz sadece sıkıntımız kışın kış için iyi bir tekneye ihtiyaç duyuyoruz kabinli birşey
ama bütçe el verirse almak isterim,ama şimdilik sadece fuarı gezecem ilerisi için araştırma yapmış olurum.....

1.PNG 2.PNG 3.PNG 4.PNG 5.PNG Ekran Alıntısı.PNG

B

BS Okuru

Misafir
Eski Safter kalmadı... Bölündü paramparça oldular. Kalıpları deseniz bitik. Eski tekneleri cam gibiydi. Anılmarin konuşmaya gerek yok. Kalitenin hası...