Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

HERKESE SELAMLAR..

Yavuz02

Yeni Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba. Yavuz ben.. adıyamanlıyım görev nedeniyle sadece fırsat buldukça gidiyorum adıyamana ve adıyamana gitmemin en büyük nedeni Atatürk barajına balık avına gitmek. İki sene öncesine kadar dip oltası ile bek avı yapardım ama iki yıldır spinning (at-çek) sevdası ile uğraşıyorum. Yakaladığım balıkların bir kısmını da sizlerle paylaşmak ve bu bahaneyle güzel arkadaşlıklar kurmak için burda buluyorum.. herkese tekrardan selamlar bol şans diliyorum..

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba Yavuz Bey, aramıza hoş geldiniz.
Sizden güzel şabut balığı avı raporlarınızı bekliyoruz.
Rast gelsin.:)

Yavuz02

Yeni Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Teşekkür ederim Koray bey.
Sizi adıyamana çekmeye yetecek kadar güzel şabut balığı ve cok güzel turna resimlerim var :) ama yeni olduğum için pek beceremedim. Önce profil resmimi ayarlayayım dedim oda olmadı..

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yavuz Bey, bir zamanlar abonesi olduğum ''OLTACI'' dergisinden Adıyaman'ın meşhur Şabut balıklarını biliyorum. Muazzam canlılar.
Adıyaman'da büyük balıklardan Şabut balığı haricinde Caner balığı da çıkıyor diye biliyor?

Yavuz02

Yeni Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Caner dediğiniz bizdeki turna balığı ve yeni balığın büyüğüne bizde fahre balığı da derler.. burdan nasıl fotoğraf gönderebilirim bilmiyorum ama bir iki fotoğraf ile biraz iştahınızı kabartmak isterim..

Yavuz02

Yeni Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ve şabut balığı dünyada sedece 4 ülkede çıkıyor o 4 ülkenin birinci sırasında türkiye bulunuyor. Turkiyede de adıyaman..

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
''Türkiye'de sadece Fırat ve Dicle nehirlerinde yaşayan bir tatlı su balığıdır. Ekonomik değeri yüksektir. Daha önce israil'de de yetişen bu balık, domuz etinin haram kabul edilmesi nedeniyle alternatif arayan Yahudiler tarafından tüketilmeye başlanmış ve sonrasında da kutsal kabul edilmiştir. Bugün israil'de bulunmamaktadır.'' diye çok önceden internette okumuştum.

NOT= İsrail bayrağında da belirgin olan Nil nehri ile Fırat nehri arasında kalan bölgenin, Yahudilerce ''kutsal topraklar'' olarak görülmesinde bu balığında etkisi var mıdır, bilemiyorum.:kötü::kötü::D:D:D Sadece bir komplo teorisi.:)

Mehmet Fatih

Daimi Üye
Adı
Mehmet Fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hoş geldin rastgele.

Yavuz02

Yeni Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ewet ewet onu bende okumuştum biliyorum.. Atatürk barajı da fırat üzerine kurulmuş türkiyenin en büyük barajı olduğu için haliyle en çok adıyaman da Atatürk barajında çıkıyor. Ama çok güçlü bir balık ve bende bu nedenle yeni bir malzeme takımı planlıyorum bu siteden arkadaşlarında bilgi ve tecrübesine başvurup yeni takımı alıcam.. Yoksa bu balıklar kıyıya kadar gelip bana küfredip kaçıyor hep..

Yavuz02

Yeni Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
O Rh Pozitif
H.buldum Mehmet bey.. hepimize rastgele..