Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

iğne bağlama !??

dogan107

Üye
Her balığa gittigimde iglenelerim dügümden ayrılıp düşüyor ,bu yüzden nefret eder oldum artık avlanmaktan ,teknigimi balıkçılara soyledigimde yanlıs yaptıgım bişey olmadıgıını söylüyorlar . ama genede hep ignelerim düsüyor .. nasıl baglamam gerektigini iişin püf noktasını söyleyebilirmisiniz ? kıbrıs oltası hazırlamayı düsündüm ama igne kaybedrim diye korkuyorum

not ; delikli igne degil,standart klasik igne.

dogan107

Üye
yok abi ,olmuyor olmuyor ,dedigi gibi yapıyorum tutmuyor.

poyraz

Daimi Üye
yok abi ,olmuyor olmuyor ,dedigi gibi yapıyorum tutmuyor.
misina kalınlığını kaç kullanıyorsun 0.28 sağlam misinadan kullanırsan iğneye attığın düğümleri sağlam sıkştırırsan yukardaki youtube sitesindeki gibi yaparsan sorun olmaz diye düşünüyorum iğneler nasıl oluyoda düşüyo anlayamadım yapış şeklin nasıldır bilmiyorum ama sen gene dediğim gibi yap misina kalın olduğu zaman iğnelerin arkasından sıkıştırma yapmazsan düşebilir.:)

dogan107

Üye
misina kalınlığını kaç kullanıyorsun 0.28 sağlam misinadan kullanırsan iğneye attığın düğümleri sağlam sıkştırırsan yukardaki youtube sitesindeki gibi yaparsan sorun olmaz diye düşünüyorum iğneler nasıl oluyoda düşüyo anlayamadım yapış şeklin nasıldır bilmiyorum ama sen gene dediğim gibi yap misina kalın olduğu zaman iğnelerin arkasından sıkıştırma yapmazsan düşebilir.:)
18 lik misina 8 numara mustad igne ... olmuyor işte :)) hazır almaya gidecem artık .

BALIKCI 1

Üye
Adı
uğur soran
abi 0.18 misinayla kuralına uygun düğüm at dikiş iğnesi bile kurtulmaz kaldı ki olta iğnesi kurtulsun bencede yanlış birşeyler var bu işte.....

BALIKCI 1

Üye
Adı
uğur soran
abi 0.18 misinayla kuralına uygun düğüm at dikiş iğnesi bile kurtulmaz kaldı ki olta iğnesi kurtulsun bencede yanlış birşeyler var bu işte.....
haaa birde söylemeyi unuttum belki sağlam olsun diye 8 10 sefer doluyorsan oda yapar 3-4 sefer dola güzel olur misina tam sıkar o zaman

dogan107

Üye
3-4 kere doluyorum ama sonucunda dügüm olmuyor :(