Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İki parçalı spin kamışın sokulmesi

duke_nukem

Aktif Üye
Adı
akif
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Arkadaşlar merhaba okuma v system 240 cm iki parçalı spin kamis aldim. Evde iki parçayı birlestirdim kontrol etmek için ama ne yaptıysa parçaları ayiramadim. Bunun kolay bir yöntemi olmalı. Her seferinde böyle eziyet mi çekeceğim anlamadım yardımlarınızı bekliyorum

trkc

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Negatif
Öncelikle V System kamışlar birleşme yerlerinden (görünüş olarak) yerine tam oturmaz. 1cm civarı bir pay açıkta kalmış gibi görünür. Tam oturtayım diye haddinden fazla zorlamayın.
Parçaları çıkarmak için yapacağınız denemeleri geniş bir alanda yapın ki o kuvvetle çıkan kamış ucu bir yere çarpıp kırılmasın.
Benim de başıma gelmişti. Eliniz ne kuru ne de ıslak olsun. Kamış zaten ince olduğu için tutması zor olacak. Ona göre kaymayacak şekilde tutarak çıkarmaya çalışın.
Kaynar suda ısıtılmış bir bezi kamışın birleşme yerindeki üstte olan parçaya sarın ve biraz bekletin. Bu işlem kamışın üst kısmını genleştirecektir. Sıcak bezi aldıktan sonra hızlıca kuru bir mendille birleşme yerini kurutun ve sıcaklık geçmeden tekrar çıkarmayı deneyin.:)

duke_nukem

Aktif Üye
Adı
akif
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin. Birkaç kere deneme ile sanırım takip çıkarmayı basardim. Ama ilk seferinde sanırım kırılacak dedim

trkc

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Negatif
Hadi hayırlısı.:)

Mesut1903

Daimi Üye
Adı
Mesut orak
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yeni kamışta normaldir çıkarırken çok dikkatli olmak lazım. Kamışı birleştirirken çok fazla zorlamaya gerek yok hafif bastırmak yetiyorda artıyor. Kamış bir süre sonra alışıyor ve bu işlem kolaylaşıyor. Bu arada hayırlı olsun. Bol balıklı avlar dilerim.

duke_nukem

Aktif Üye
Adı
akif
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Dün akşam arkadaşımın ısrarlarına dayanamayıp kartal sahile indik. İlk başlarda yağmur hafif çiseliyordu. o yemliye attı bende 2 saat kadar rapala denemeleri yaptım. yağmur iyice şiddetlendikçe biz gaza geldik. 3 saat sonunda balıklar bizi yendi. bu arada 50 metre ilerimizdeki bir abi 6 saatte bir tane 50-60 cm boyunda bir kırlangıç almış.
Yine hüsran yine hüsran. sırf rapalalarla balık tutmak için okyanusa açılacağım. Ama atıp çekmenin zevkide bir başkaymış bunu anladım.

duke_nukem

Aktif Üye
Adı
akif
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Evet dediğiniz gibi bir süre sonra alışıyor. Dün yine biraz deneme yaptım sonuç her zamanki gibi sıfır. Yağmurda keyfi başka oluyormuş bunu öğrendim :)