Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İkinci El İlanı Açmadan Önce Lütfen Okuyunuz..!!!

Konu, 'Sıcak Fırsatlar ve İkinci El' kısmında Hamdi tarafından paylaşıldı.

1. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Merhaba Balık Sevdam Üyeleri,

Forum sitemizde üyelerimizin kendi aralarında kullanmış oldukları ürünleri taksa etmeleri ve satmaları için “Sıcak Fırsatlar ve İkinci El” başlığı açtık. Çoğu arkadaşımız kullanarak ihtiyaçlarını giderdi.

Ancak son zamanlarda aşırı bir talep gelmeye başladı. Bazı ilanlar artık ticari olmaya başladı. Bizler bu forumu malzeme satılsın diye kurmadık. Görüyoruz ki son zamanlarda sadece satış yapmaya gelenlerde oluyor. Paylaşım yapmadan satış yapmalarını yanlış olarak düşünmekteyiz.

İkinci bir konuda; bizlere ilanları açılmayan yada sırası gelmeyen üyeler tarafından kızanlar, sitem edenler, üyelik sildirenler olmakta. Unutmayın ki biz bir satış sitesi değiliz. Müsait olduğumuzda bakarız ilanlara, ilanı açan kişinin paylaşımlarına bakarız. Satmak istediği ürün gerçekten kullanıcı ürünümü satıcı ürünümü ona göre inceleriz uygun olduğunda açarız.

Bu başlığı yazma sebebim, artık onlarca ilana izin vermeyeceğiz. İlanları açarken bu şartları taşımıyor ise lütfen ilanı açmayın. Ayrıca açtığınız konulara bakın ve onlarca satılık ilanı açmış iseniz hiç açmayınız.

Bizim için en önce paylaşım yapanlar imkânlardan yararlanacaktır.

İlanı açan kişinin paylaşımı az ise onaylamayacağız.

Bundan böyle ilan açmadan bu şartları ilanınız taşımıyor ise ilan açmayınız. İnanın artık çok sıkıntı yaşıyoruz gelen mesajlardan. Ben ve yönetici arkadaşlarım zor durumda kalıyoruz. Özel mesajla soranlara bu konunun linkini vereceğiz. Onun için de ayrıca bizlere kızmayınız.. Çünkü günde onlarca kişiye aynı şeyleri anlatmaz zor oluyor.

Herkese Keyifli Paylaşımlar Dileriz.

Not: Unutulmasın ki, bu satışlar tamamen site üyelerimizin menfaati içindir. Balık Sevdam.com olarak hiç bir şekilde gelir elde edilmemektedir.

ASEF BEY, 3rdem, ahmethakkı ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Teşekkürler sayın adminim

4. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

Oldukça isabetli bir karar olmuş amacı sadece elindeki fazla malzemeyi satmak olan kişileri engellemek adına olumlu bir gelişme tebrik ederim Hamdi Bey ...

Sizinde vurguladığınız gibi burası paylaşım forumu satış sitesi değildir

norsmen bunu beğendi.
  5. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Çok yerinde bir karar.

6. frenist

frenist Aktif Üye

:harika::harika::harika:

7. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

yerinde bir kara hamdi abi hatta galiba ikinci kez alınan bir karar
    yanlış mı hatırlıyorum

8. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Bencede çok yerinde bir karar olmuş.

9. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Ama nasıl olur :eek:

ben geçen hafta Ebaydan 10.000 dolarlık sipariş vermiştim onları buradan pazarlayacaktım :cool:

şaka bir yana bu konu başlığı çok yerinde olmuş siteyi kuranların ve emeği geçenlerin ellerine sağlık,sözüm ona sahipsiz siteler gibi değil baliksevdam.

iyi forumlar.

10. KalamA

KalamA Daimi Üye

Usulünce, ahlak ve görgü kurallarına uygun olarak ve salt kar amacı güdülmeyerek yapıldığı sürece forumun ''Sıcak Fırsatlar'' bölümünü seviyorum. Misal benim Balıksevdam ailesiyle tanışışım bu bölüm sayesinde ve google amcanın yardımıyla olmuştu. Ülke genelinde diğer tüm forumlara baktığımda bu bölümün bu kadar düzeyli işlediği başka bir yer göremedim. Maalesef can sıkıcı şeyler de oluyor tabi. Misal geçenlerde yeni üye olan bir arkadaşımız ayağının tozuyla 1 sahte balık ilanı açmış ve yanlış hatırlamıyorsam 150 TL fiyat biçmişti :) Şeref ağabeyin son cümlesiyle kilitlenen bu ilana gülsem mi ağlasam mı bilememiştim. Tüm etik kurallara uygun açılan ilan nasıl olur diye merak eden arkadaşlar için değerli büyüklerim Tekadam Süleyman ağabeyim ve Cahit ağabeyimin sıcak fırsat ilanları 1. derece örnek teşkil ediyorlar kanımca. Bir başka büyüğüm Muhsin ağabeyin artık ihtiyacı olmadığını söyleyerek ücretsiz olarak ihtiyaç sahiplerine göndermek istediği bebek araba koltukları ilanını da hiç unutmuyorum Her yönüyle ailemizin yönetiminden memnun olduğumu vurgulayarak varılan kararın en doğrusu olacağından hiç şüphem olmadığını belirtirim Hamdi abi. Onca uğraşınız ve hayat mücadelenizin içinde bizlere bu aileyi, fırsatları, dostluğu ve keyfi yaşattığınız için bu vesile ile tekrar teşekkür ederim. Her zaman rastgelsin...

11. çaylak_01

çaylak_01 Aktif Üye

Can söylediklerine katılıyorum.Şu ilan konusuna gelince o ilanı ben de gördüm hatta ısrarla takip ettim acaba fiyat konusunda yanlışlık mı var diye ama arkadaşın kendinden emin olduğunu görüp ilanın ne zaman sonlanacağını da merak etmeye başlamıştım ki şeref abi noktayı koydu :)