Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İlk Raporum, 09.06.2012 Levrek (3.290gr. 67cm.)

tuna55

Aktif Üye
Adı
Tuna DURUKAN
İşlerimden ötürü raporum biraz gecikmeli oldu. Cuma gecesi 24:00 civarı arkadaşımla buluşup karides çıkarma işine başladım, yarım saat içerinde gerekli yemliği çıkarmıştık. Maksadımız avlağa varmamızla birlikte 1-2 saat yemli atıp gün doğumuna yakın at-çek e başlamaktı. Yemlik işide tamam olduktan sonra tuttuk Yakakent yolunu bölgeye varışımız ve yemli takımları suyla buluşturmamız saat 02:30 u bulmuştu. Deniz çok durgundu ve ay her yeri aydınlatıyordu, yem takma haricinde kafa fenerlerine ihtiyaç bile duymadık. Arkadaşla birlikte bekleyemedik ve yemliler denizde beklemede kalsın diyerek başladık at çek yapmaya saat 04:00 civarıydıki 1.5 metrelik mesafede 2 karış suda bir şapırtı ortalık karışmıştı ama oltada bir gerilim yoktu o an ses ile birlikte istem dışı olarak durdum ve aradan 5 saniye geçmemiştiki ilk hareketimle oltam kırılacak sandım. İnanılmaz bir heyecandı, kalama ayarını önceden iyiki yapmışım, başladık paşayla oynamaya:) Ama ciddi bir sorun vardı ve yanımda kepçem yoktu, hemen arkadaşımı çağırdım sağolsun hemen geldi. Aşağıya inmesini ve balığı kıyıya çaktiğimde elini takıp almasını rica ettim. Levrek yorulmak bilmiyordu durmadan yol istiyordu bende gerekeni yapyordum. 15 dakikalık mücadelenin ardından teslim olmuştu ve sırtüstü şekilde kıyı yaptı. Kıyıya aldık almasında ama bulunduğumuz yer kayalarla doldurulmuş bir bölge, sağın solun deniz. Bu canavarı zaptetmesi zor olacağından beklemeden boynunu kırmak zorunda kaldım. Haliyle yakışıklılıktan eser kalmamıştı. Sonrasında At-Çek yapmaya devam ettik ama ne gelen vardı ne giden. Çay ve yemek molası sırasındada oltamızı ziyaret eden 3 adet ısparayı almayı becerebildik.

Kullanılan Takım:

Kamış: Okuma Alumina 2.40mt 10-40gr.
Makina: Ryobi Amazon 4000Vİ
Misina: Asso Double Strenght 0,30
Sahte: Her zaman yüzümü güldüren Strike Pro jl092 f:harika:

Daha iyileri sizlere rast gelsin. Tüm forum üyelerine sevgiler, saygılar.

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/804/img30701k.jpg/]
[/URL]

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
ilk rapora ilk tebrik te benden gelsin hemşerim :D balık için tebrik ederim bu aylarda uzaklarda değilde taş diplerine kıyıya paralel atışlara önem vermenizi tavsiye ederim :D boynu kırıkta olsa paşa paşadır :D afiyet bal şeker olsun daha irileride rasgelsin kepçenizi yanınıza almayı ihmal etmeyin kayalıklarda ne olacağı hiç belli olmaz zaman kocamanların zamanı :D

oktay16

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Oktay GEZEK
Çok güzel bir balık yakalamışsınız. Tebrik eder, devamını dilerim.

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler çok güzel bir levrek almışsınız daha nice avlara rastgele:)

lorel

Aktif Üye
Adı
ilyas söylemez
Tebrik ederim,
Hatırı sayılır irilikte çok güzel bir levrek yakalamışsınız.Her zaman rastgelsin.

drasty41

Daimi Üye
Adı
Recep Gölcü
Tebrik ederim Tuna bereketli olsun.Devamlarıda gelsin, sahtenin tam kodu nedir acaba?

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Adı
Akın Kaptan
Tebrikler. Güzel trofe. Boynunu kırmasaydınız torunlara gösterecek resim hazırdı.

m1976k

Aktif Üye
Adı
murat keleş
Tuna öncelikle hoş geldin aramıza avına gelince harika bir trofe ellerine sağlık resimlerde güzel hele 3. olan "hey yavrum be" diyesi geliyor insanın daha nicelerine..

mahmutignak

Daimi Üye
Adı
mahmut ignak
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bereketliavlarınızın devamını dilerim.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun.