Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk WTD avım.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Can_Ordu tarafından paylaşıldı.

1. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Selamlar. Bir aydan uzun bir süredir her akşam bazen 2 akşamda bir hava kararırken deniz kenarındayım. Denemediğim şey kalmadı sezonu açabilmek için. Bir kaç gündür sahteye takip ve hamleler alıyordum ancak direk sahteye atlamıyorlardı.

Bugün yine 7-8 arası denize gittim. Hemen evimin karşısı. Yanıma bel çantam dışında hiç bir şey almadım sadece sahtemi taktım ve evin karşısında geçtim.

Biraz attıktan sonra çok ot olduğu için yer değiştirecekken bir tanış geldi ve onunla birlikte yer değiştirdik. O sırada 7.45 gibi hiç bir belirti vermeden Çapsssss.... diye sahtemi aldı balık ve kısa bir mücadeleden sonra balığı kenara aldım. 40 cm geldi. Başka balık alamadım zaten 8.15'te eve geldim.

İlk defa su üstüyle balık aldım çok heyecanlı bir av özellikle hamleler sahtenin dibindeki kabarmalar çok heyecan vericiydi.

Sahte ufak bir sahte 7cm. Takım imzamda. Misina olarak kendo 0.165 beyaz ip. Önünde süper maxim 0,35 leader. Bu şekilde erimim 12-13gramda 45-55 m civarı Düğümün adını unuttum ama güzel bir düğüm attım 7 ileri 7 geri şeklinde. Ayrıca klips de kullanıyorum onu palomarla bağlıyorum.

Dilerim bir trofe denk gelir farklı mekanlara gitmek gerekli. Şehir içinde bu kadar oluyor.

Sezonu açtım, elim balığa değdi artık. Zevkle temizledim balığı, hala balık kokuyor ellerim, mis gibi.

Daha iyileri sizin olsun.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Dündar

Dündar Daimi Üye

Tebrikler kardeşim daha nicelerine inşallah.

Can_Ordu bunu beğendi.
  4. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Tebrikler daha iyileri rastgelsin

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Can_Ordu bunu beğendi.
  5. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Tebrikler şeytanın bacağını kırmışsınız, inşallah bundan sonra daha iyileri gelir. Ayrıca hemen evinizin önünde sahte yüzdürebilecek bir yer olması büyük nimet.

Avınız bol olsun...

Can_Ordu bunu beğendi.
  6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Can.
    Güzel bir av olmuş.
    Daha güzelleri rast gelsin

Can_Ordu bunu beğendi.
  7. despiro

despiro Aktif Üye

tebrikler,,,,,

Can_Ordu bunu beğendi.
  8. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Tebrikler güzel levrek. Uğraşlarınız sonuç vermiş. Diğerlerini de bekleriz

Can_Ordu bunu beğendi.
  9. KalamA

KalamA Daimi Üye

Tebrik ederim adaş, hayırlı olsun sezonu açtın Bu sezon ciddi sağlam bir trofe haberi geleceğini hissediyorum senden, zincirde zayıf halka bırakmaman çok güzel. Wtd'den çok keyif alıyorum ben de :) Hep aynı şekilde geldiğini gördüğün sahte aynen senin dediğin sesin çıkmasıyla kaybolduğunda, paraşütle uçaktan atlamış gibi oluyor insan :) En güzelleri rastgelsin kardeşim...

Can_Ordu bunu beğendi.
  10. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Can,

Şeytanı topal bırakmışsın. Devamında gözünü de kör et.

Kışa kadar su üstünde it dolaştır veya silikon kullan.
    Şeytanı sakatlama olasılığın daha fazla olur.

Can_Ordu bunu beğendi.
  11. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Teşekkür ediyorum evin önü güzel dere ağzı kayalık taşlık kumsal ve kumluk kumsal olacak şekilde tam levrek mekanı ama rahat bırakmıyorlar. Balıkçı tekneleri fenerle yakamoz arayıp ağ sermenin peşindeler, Saçmacılar iki kişi birden deredeki balıkları avlıyorlar sürekli hergün. Fırsat bulan balık da iki yem k apayım derken sahteye aldanıyor. Elbetteki büyük bir şans Perşembe'de yaşmanın belkide tek büyük avantajı doğal olanaklarıdır.

Çok teşekkür ediyorum o anlık olay yetiyor işte birden bir heyecan ama bu sefer bir abim sayesinde kalama ayarım tamdı (öncesinden kalma ayarı yüzünden 45-50cmlik bir levreği kaçırmıştım.), soğukkanlıydım balığın galsamasına elimi sokunca bir rahatlamyala tebessüm oluyor insanda.

Sevgili Bülent abi, öncelikle her konuna yazamadım ama buradan yazıyorum paylaştığın her mesaj için, her bilgi için sana teşekkür ediyorum.

Mesajlarını birden fazla kez okuyorum. Kimilerini anlamak için efor sarfediyorum. Değerli bilglerini bizden eksik etmemen dileğiyle.

Ben bu konuda daha emeklemeye başlamadım, sürünüyorum şu an. Henüz herşeyi sil baştan yeniden öğreniyorum balıkçılık konusunda sıfırdaymışım onu anladım. Düğümler, ipler, mono, FC, nanofil, silikon, dalan, suüstü, popper....vs

Elimden geldiğince uygulamaya çalışıyorum okuduklarımı. Silikonlara çok ot takılıyor ot mevsimi bir bitsin silikon da deneyeceğim (arada deniyorum).

Silikon olarak elimde ragot raglou, ragot civelix ve berkley'in bir hamsi(veya aterina) imitasyonu var. Bir de papaz balığına benzer siyah bir silikon var. Burada imkanlar kısıtlı hep sert yemler var. Jigheadleri bile Samsundan aldı abim. İnternetten almak lazım.

Mesaj yazan, vakit ayırıp okuyan herkese teşekkürler, Rastgele!

sessizdenizci ve KalamA bunu beğendi.