Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İp Misina Tavsiye

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Bu arada v80sa ya bekley wisplay Pro aldım Hamdi abiden 21 mm biraz kalın ama en azından bileceğim ki sağlam olacak :)

Lakin Raw 65 e de 24 mm lik wisplay saracağım ama Raw 2 55 yine öksüz kaldı

Madem başlık ip misina tavsiyesi bana rapala da kullanacak uzak atışta performans verecek bir ip lazım :) en azındanda kalama çekerinden biraz fazla çekeri olsun yani 15 + 3 = 18 kg falan :) söyle bakım

γavuz

Daimi Üye
Adı
yavuz
valla surfda ip kullanıcaksam şayet daiwadan şaşmam.. lakin pahalı ben kullanmıyorum.. geçen sene dayı surf makinaya sardırmıştı daiwa kullandık baya memnun kaldık ama tekneye kaptırdı gitti yarısı :D yemin etti bir daha boğaza ip misina sallamıcam diye

daiwa tournament surf için çok çok ideal..
ben boğaza kullanmıyorum ip misina hiç gerek yok :D

γavuz

Daimi Üye
Adı
yavuz
hee bu arada nippon fusion jig vede agır yük için biçilmiş kaptan.. vede şu yeni kullanmaya başladıgımız lineaeffe american braid baya sağlam çıktı :D

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Hımm mesele 200 metre sarmak olduğundan insan bi çekiniyor pahalı olmalı lakin 200 tl de çok koptugunda için yanar bea :) 100 tl civarı iyidir. Power Pro alacağım galiba 19 mm 455 metre 130 tl idare edeceğim :)

γavuz

Daimi Üye
Adı
yavuz
en iyisi.. senin öyle derdin yok yok teknesi yok gemisi filen derken heba oluyo misina kaptırınca.. power işini hayli hayli görür
ama sana tavsiyem al tra 0.30 cast misina yapıştır gitsin.. :D

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
en iyisi.. senin öyle derdin yok yok teknesi yok gemisi filen derken heba oluyo misina kaptırınca.. power işini hayli hayli görür
ama sana tavsiyem al tra 0.30 cast misina yapıştır gitsin.. :D
Naylon istemiyorum ya atış mesafesini etkiliyor bence o bakımdan power pro iyidir de 455 metresini bulamıyorum piyasada.

γavuz

Daimi Üye
Adı
yavuz
hadi cnm sende atış mesafesini etkiliyormuş :p

γavuz

Daimi Üye
Adı
yavuz
şaka şaka.. doğru ekipman kullanılırsa şu bir gerçekki ip misina atışı azda olsa etkliyor.. ama atışdan atışa değişiyor bi araştır bak hak vericen bana

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
şaka şaka.. doğru ekipman kullanılırsa şu bir gerçekki ip misina atışı azda olsa etkliyor.. ama atışdan atışa değişiyor bi araştır bak hak vericen bana
Ya naylon misinalar kalın geliyor bana o bakımdan ister istemez en kötü atışında bile 15 20 metre farkediyor bence yani kalınlık temel etken bence :)

Ya da Çin'den misina siparisi vereceğim deneyeceğim :)