Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İp misinada bedeni tutan klipse bağladığınız düğüm.

asivolki

Aktif Üye
Adı
VOLKAN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
rebeck knot kullanıyorum. palomara göre zor düğüm ama elin alışırsa kolaylaşıyor. evde 0.16 lık iple yaptığım denemelerde rebeck knot palomara kıyasla +1 kg fazladan ağırlık kaldırdı.

Arcan

Aktif Üye
Adı
Arcan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bütün klipslere ve hatta delikli kancalara dahi ip olsun mono olsun palomardan başka düğüm kullanmıyorum. Kendi yaptığım testlerde de en zor patlayan düğüm palomar çıktı hep. İpi monoya veya fluorocarbona bağlarken ise Fg knot kullanıyorum ve iki düğümdede hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Adı
hakan
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
rebeck knot kullanıyorum. palomara göre zor düğüm ama elin alışırsa kolaylaşıyor. evde 0.16 lık iple yaptığım denemelerde rebeck knot palomara kıyasla +1 kg fazladan ağırlık kaldırdı.
güzel düğümmüş, ama daha çok iğne düğümü sanki. klipse atıp içinden geçirirken ya takılıyor ya düğüm karışıyor. 3'lü sarımda sıkıntı yok ama sarım 5 olduğunda sıkıntı. sanırım monoflamentte daha düzgün atılıyordur. peki ip misina'da tahribata sebep oluyor mu ağırlık binince?

Bledax

Daimi Üye
Adı
Hakan F
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bütün klipslere ve hatta delikli kancalara dahi ip olsun mono olsun palomardan başka düğüm kullanmıyorum. Kendi yaptığım testlerde de en zor patlayan düğüm palomar çıktı hep. İpi monoya veya fluorocarbona bağlarken ise Fg knot kullanıyorum ve iki düğümdede hiçbir sıkıntı yaşamadım.
palomar candır...:harika:

Erenn.

Üye
Adı
Eren ergin
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bedeni tutan klipsten kastiniz nedir