Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Istanbul boğazı ve çevresi balık avı raporları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Haydarpaşa önleri tekne ile gezildi.Ortalık kraça dolu.3 kişi 6 kg kadar aldık ama belki 16 kglik kraça ve dahada küçüğü geri salındı.
Balık tutmaktan değil ama ufaklarını geri salmaktan yorulduk. Bu arada 2 tane azman tırsi geldi ve 3-5 sardalya...
Sarayburnu önünde uzun olta lüfere dönüldü tık yok....

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Dün Karaköydeki balıkçıma gidildi, canlı sarıkanat lüfer soruldu yok, gelirmi akşam üzeri gelirse bir telefon aç dendi, abi suda kılçık yok cevabı zaten biryerlere gidipte balık ummanın yersiz oldugunu gösterdi.;) Kilosu 4 liradan hamsi (5tllik) ve görüntüsüne dayanamadığım oldukça iri tekirden bir kilo alındı.

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
PAzar sabahı hale uğramıştım yemlik zargana almak için.
HAmsi 1 TL idi kilosu,tabii kasa hesabı almak lazımdı.
Halde hertaraf çinekop kaynıyordu , içim cızzzz etti. Onlar tutulmasa seneye hepsi
lüfer olarak sofralara gelecekti.

tarikayfe

Yeni Üye
Adı
Tarık Aydemir
Herkese iyi bir hafta diliyorum.
Dün sabah çok istememe rağmen balığa çıkamadım.Arkadaşlarım emirgan'a gittiler.
Bolca kıraça varmış. Sabah saat 8 sıralarında istavrit yapmaya başlamış.Kıraçalar hariç
2-3 kg kadar istavrit almışlar.
Sanırım önümüzdeki haftalarda dahada artacaktır.
Saygılar.

BAYBORA

Daimi Üye
Adı
Murat
Arkadaşlar ben bu mevzuyu anlamıyorum.Anlıyorum da aslında anlamak istemiyorum.Defne yaprağı,kıraça bunlar bir türün küçükleri değil mi,/ biz amatör değilmiyiz,Niye tutarız bunları,hadi geldiler oltaya niye alırız.Bize lazımmı bunlar.Bir yerden başlamayalım mı artık.

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Defne yaprağı veya yaprak zaten salınmalı da bazen lüfer e yem olsun diye kraçe tutulabiliyor.

BAYBORA

Daimi Üye
Adı
Murat
Defne yaprağı veya yaprak zaten salınmalı da bazen lüfer e yem olsun diye kraçe tutulabiliyor.
Dene yaprağını örnek diye söyledim Kaya,tüm türler için bir serzeniş benimkisi,belki de deniz avcısı olmadığım için eksik bilgiden ya da gereksiz endişeden kaynaklanıyor bilmiyorum.:)Ama bir türün büyüğü var iken yavrulara başka başka isimler verip avlamak bana doğru gelmiyor.:confused:İşte mesele bu.

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Murat,
Devlet sirkülere bunu koyupta cm hesabı limit koyunca malesef isteyen tutuyor.
Lüfer familyası için limit 14 cm ve bu ancak yeni palazlanan bir çinekop.
YAprak tutanı kınıyoruz ama çinekop tutana birşey demeye hakkımız olmuyor.
Tabii geçmişte bizimde tutmuşluğumuz var ama artık çinekopa olta atmıyorum şahsen...

BAYBORA

Daimi Üye
Adı
Murat
Murat,
Devlet sirkülere bunu koyupta cm hesabı limit koyunca malesef isteyen tutuyor.
Lüfer familyası için limit 14 cm ve bu ancak yeni palazlanan bir çinekop.
YAprak tutanı kınıyoruz ama çinekop tutana birşey demeye hakkımız olmuyor.
Tabii geçmişte bizimde tutmuşluğumuz var ama artık çinekopa olta atmıyorum şahsen...
Tam bunu diyorum işte dostum.İhtisas iddia etmem deniz benim için muamma ama olup biteni taa buralardan görüyor ve üzülüyorum.Bir tek kez lüfer tutabilme ihtimali için 100 e yakın sahte aldım,getirttim bir kez dahi olta atacak fırsatım olmadı-olacak gibi de görünmüyor- onca masrafa ve çabaya hiç üzülmedim.Bakıp avunuyorum.Oynuyorum onlarla çocuk gibi,ama bu hali içim kaldırmıyor.,

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Tam bunu diyorum işte dostum.İhtisas iddia etmem deniz benim için muamma ama olup biteni taa buralardan görüyor ve üzülüyorum.Bir tek kez lüfer tutabilme ihtimali için 100 e yakın sahte aldım,getirttim bir kez dahi olta atacak fırsatım olmadı-olacak gibi de görünmüyor- onca masrafa ve çabaya hiç üzülmedim.Bakıp avunuyorum.Oynuyorum onlarla çocuk gibi,ama bu hali içim kaldırmıyor.,
Kraçe avı ise başka bir muamma aslında yem olsun diye 3 - 5 tane tutulmasına ses edilmiyor da, edilmieli mi acaba diye de düşünmüyor değilim. Kovalar dolusu kraçe tutan hatta sırf kraçe tutmak için olta atmaya ise diyecek bir şey bulamıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...