Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Istanbul boğazı ve çevresi balık avı raporları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ümit.

Aktif Üye
Adı
Ümit Şaroğlu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
daha şimdi geldim Çamlıbahçeden ahmet abinin yanından 10 litrelik su şişesini yarıladık istavrit ile.. tahmini 2-3 kg vardır + 4 çinekop.. Allah bereket versin :)
burdan bir not düşme istiyorum Bu ahmet abi nasıl bir çapari yapıyorsa olta sallayan 10-15 kişi arasında bi ben 7 li 8 li istavrit çektim. diğerleri genelde boş arada 2 li 3 lü aldılar.
bu başarı tamamen çapariden kaynaklanıyor.

Gününe göre farklı çapari veriyor buda dip not olsun.

Özel Ahmet Abi Çaparileri :)
Ahmet abinin çaparileri kullanan biri olarak, tek geçerim tekk :) kösteklet o kadar mı güzel olur hiç bozulmadı gün boyunca

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lüferman

Aktif Üye
Adı
Öner Ziya
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Kelimelerin bittiği anlar vardır ya işte bu an da onlardan biri. 23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramı nedeni ile tatil olunca uzun bir süredir tanışmak istediğim Ahmet abi ile tanışmak için bir fırsat doğdu. Öğleden sonra Çamlıbahçe'ye ulaştığımda Ahmet abi her zamanki yerinde (sanırım :) ) beyaz yeleği ile arkadaşları ile sohbet ediyordu. Selam verdim ve kendimi tanıttım. Ve tanıştık...

İlk andan itibaren o kadar içten ve misafirperverdi ki anlatılmaz yaşanır diyorum. Burada tek tek sayamayacağım bir çok konuda hem bana hem de tanısın yada tanımasın herkese yardımcı oldu. Güler yüzlü ve sevecen tavırları ile kalplerde taht kurdu. Zaten hiç boş kalmıyor, sürekli misafirleri oluyor. İnsanları seviyor insanlarda onu.

Adını hatırlayamadığım (özür diliyorum) diğer arkadaşlarda çok ilgili ve bir o kadar misafirperverdi.

Tartmadım ama sanırım 1 kilonun az üzerinde istavrit de benim nasibime düştü. Taze balık gibisi yok, hemen o akşam ailecek balığımızı tükettik.

Abi, tekrar çok teşekkür ediyorum, tanıştığımıza memnun oldum.

dişlilerin 23 nisanı olsa gerek hepsi sanırım korteje katıldıklarından kendilerine bu günlük ulaşamadım.
dişsiz basmıştı sahilleri,boğazı bu gün.. herkesin yüzü güldü bende bir ohh dedim,
gelenler balıkla evlerine döndü çok şükür.

sabah suyu rapala yüzdürdük sonuç 0,
açıktık yumurta yaptık çöktük başına,
yusuf,okan,muharrem,bir yeni üyemiz daha hepimiz afiyetle yedik.

sonra beşiktaş belediyesinin boğazdaki gezici 23 nisan ekibi yanımızdan geçti çoşkuyla.

sonrası murat türk kardeşim ailesiyle akşam üstü çayına yanıma geldiler .

gün 4 kg kadar istavrit 0 dişli ile noktalandı.

dostlarım balığa doydu en büyük mutluluğum bu gün buydu...
sevgi ve selamlarımla......................

Adı
youtube.com/c/ahmettemizler
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kelimelerin bittiği anlar vardır ya işte bu an da onlardan biri. 23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramı nedeni ile tatil olunca uzun bir süredir tanışmak istediğim Ahmet abi ile tanışmak için bir fırsat doğdu. Öğleden sonra Çamlıbahçe'ye ulaştığımda Ahmet abi her zamanki yerinde (sanırım :) ) beyaz yeleği ile arkadaşları ile sohbet ediyordu. Selam verdim ve kendimi tanıttım. Ve tanıştık...

İlk andan itibaren o kadar içten ve misafirperverdi ki anlatılmaz yaşanır diyorum. Burada tek tek sayamayacağım bir çok konuda hem bana hem de tanısın yada tanımasın herkese yardımcı oldu. Güler yüzlü ve sevecen tavırları ile kalplerde taht kurdu. Zaten hiç boş kalmıyor, sürekli misafirleri oluyor. İnsanları seviyor insanlarda onu.

Adını hatırlayamadığım (özür diliyorum) diğer arkadaşlarda çok ilgili ve bir o kadar misafirperverdi.

Tartmadım ama sanırım 1 kilonun az üzerinde istavrit de benim nasibime düştü. Taze balık gibisi yok, hemen o akşam ailecek balığımızı tükettik.

Abi, tekrar çok teşekkür ediyorum, tanıştığımıza memnun oldum.

öner kardeşim ben tşk ederim, her zamanda beklerim.

karantina14

Aktif Üye
Adı
Okan YAMAN
tşk ler sinan sırrımı ifşa ettin, evet suyuna göre çapari ile geleni balıksız eve göndermem bunu kanıtlamışta olduk.dün karantina14 ( okan ) tek başına sahildekilerden fazla istavriti kovaya koydu. buda benden dip not olsun.......
Ahmet abi balık açıkta ve dipteydi çok şükür balığın suyana eriştim :)

ozgurarslan

Daimi Üye
erken saatler sisli, sis dağılınca kapalı hava...

rapor sabah suyu için sadece bir bölgeye aittir. akşam suyuna yapar yapmaz bilemem. bir adet çinekop alabildim. bizim orada 4 kişi rapala deniyordu. skor 2-1-0-0

az aşağıda az yukarıda yapıyor olabilir. ya da ben ve 3 kişi suyunu bulamamış olabilir. yaptığım ve gördüğümü söylüyorum sadece.

istavrit var, iğne iğneye değilse de 2-3 tane geliyor. maximum 6 gördüm. ancak çalışan çok var ve çalışan tavalığı alıyor, fazlasını değil. ara ara kesiyor, ara ara yapıyor. 0.22 beden 0.10 köstek yeşil sim 120-130 gr kurşun 40-50 mt civarı atışlar ile alınıyor.

övünmek ya da dövünmek için değil, balık olsun olmasın her eve geldiğimde spesifik bir bölgedeki gözlemlerimi yazıyorum. sizler de öyle yapın lütfen.

rastgele...

Ekli dosyalar

Yhy

Aktif Üye
Adı
Yahya
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Sağol Özgür kardeş,başka şehirdede olsak sizlerin raporlarıyla boğaz havasını yaşıyoruz.Şahsında ,bize raporlarıyla boğazda balık avını yaşatan başta Ahmet bey kardeşim ve tüm forum üyesi kardeşlerimize teşekkür ediyorum.Avlarınız bereketli olsun....

Adı
youtube.com/c/ahmettemizler
Kan Grubu
A Rh Pozitif
yarın hava tam benlik . alırım dişlilerin ve dişsizlerin ifadelerini........
rapalalarda tamam, çaparilerde. dinlendimde bir güzel............................

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...