Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kamış Halkası Kırıldı, Yardım

sessizdenizci

Daimi Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Boğazda son yaptığım avdan sonra acele ile oltayı toplarken resimdeki gibi halkanın geride olan desteği kamıştan ayrıldı, çıktı. Bunu nasıl tamir edebilirim veya nerede tamir ettirebilirim. Konu hakkında yardımlarınızı beklerim.

Keyifli Avlar...

murat karahan

Daimi Üye
Adı
Murat Karahan
Geçmiş olsun, çok sert çektin galiba ya da dayanıksız bir şekilde bağlanmış. Sağlam bir iple yapılmış bir sargı olsaydı kolay kolay kopmazdı. Teleskobik kamışları kapatırken, bağlantı noktalarından parçaları sağa sola çevirerek (bükmeden, yanlara doğru zorlamadan) gevşetin ve yavaşça alt parçanın içine bırakın. Böyle yaparsanız kolay kolay kamışa ve parçalarına zarar vermezsiniz.
Resimden görebildiğim kadarıyla bağlantı noktasında iple sarmadan ziyade şerit yapıştırma gibi bir fabrikasyon işi var. Haliyle zayıf ve dayanıksız olması normal.

sessizdenizci

Daimi Üye
Geçmiş olsun, çok sert çektin galiba ya da dayanıksız bir şekilde bağlanmış. Sağlam bir iple yapılmış bir sargı olsaydı kolay kolay kopmazdı. Teleskobik kamışları kapatırken, bağlantı noktalarından parçaları sağa sola çevirerek (bükmeden, yanlara doğru zorlamadan) gevşetin ve yavaşça alt parçanın içine bırakın. Böyle yaparsanız kolay kolay kamışa ve parçalarına zarar vermezsiniz.
Resimden görebildiğim kadarıyla bağlantı noktasında iple sarmadan ziyade şerit yapıştırma gibi bir fabrikasyon işi var. Haliyle zayıf ve dayanıksız olması normal.
Evet şerit gibi bir şey ile sarılmış, daha doğrusu halka gibi bir şey geçmiş o çıkan ayağı tutuyordu. Akşam iş çıkışı iftarlık balığı yakaladım, acele ile oltayı topluyordum ki biraz hızlı kapattım :) sonuç bu. Aslında en uçtan sayacak olursak 4-5 halka olmalı , çokta sağlam bir şekilde yerinde durmasına gerek yok diyorum, birazcık tutsa yeter. İdare ederinden yeni bir kamış şu an için almayı düşünmüyorum. Ekonomiyi biraz düzeltip elle tutulur bir kamış alıyım daha iyi olur. Bu Alba yı başkaları beğeniyor mu bilmem ama gayet iyi işimi gördü, çok hırpaladım. Özellikle Tuzlanın kayalık sahilinde olmadık yerlere koydum. Tabi pahalı bir kamış olsaydı bunu yapamazdım.

Pattex Jel ile yapıştırsam mı diye düşünüyorum ama sanırım Kısık balıkçık'a götüreceğim.

sessizdenizci

Daimi Üye
kısık balığa götür yaparlar karaköy üsküdar yada istaoç ta şubeleri var
Teşekkürler Ahmet Abi,

Sanırım kendim evde halledemeyeceğim. Gerçi her türlü tamir malzemesi var ama bu çıkan ayağı bir halka şeklinde bir şerit ile sarılıp güzelce kamışa sabitlemek gerekecek, o şeritte bende yok. Yarın bir gün kısık balıkçılık'ın yolunu tutacağım.

Rast gele...

karaelmasli

Aktif Üye
Adı
ufuk gökdemir
çok geçmiş olsun.bugün benimde sipariş ettiğim daiwa crossfire lrf kamışım geldi.geldi ama geldiğine pişman oldu.otobüsle eve dönerken çıt önce en uçtan 2 cm kırılıverdi.eve gelince ısıtıp çıkardım ama başka bi sürpriz daha varmış.kamışın en büyük halkasının içindeki porselen avuçlarıma dökülüverdi.ama bu nasıl oldu bilmiyorum.siparişimi de eksik göndermişler zaten.yani bu akşam için inşallah Allah beni affeder...