Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kamış,Makinem kiloluk balık için uygunmudur

orhn9948

Yeni Üye
Adı
Onur orhan
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Merhaba, Muğla/Güllük`te oturuyorum ve fotoğraftaki gibi kamışım ve makinem var
Ancak uzağa atış yapamıyorum sonra kamışım surf kamışımı onuda bilmiyorum
En fazla ne kadar uzağa atış yapabilirim bilmiyorum fotoğraftan yola çıkarak cevap verirseniz sevinirim Rastgelsin herkese. 20240312_073926.jpg20240312_073926.jpg20240312_073957.jpg20240312_074023.jpg

Ekli dosyalar

Erdem82

Daimi Üye
Adı
ERDEM
Kamış 4 metre fiber malzemeden surf kamışı. Lastik gibi sallanır her atışta ve mukavemetli bir kamış değil. Giriş seviyesi için bile önermem şahsen. Makine de sanıyorum ona keza 3500 kafa olması lazım öyle görüyorum. Kamışla da uyumlu bir makine değil. Size tavsiyem önce avlanmak istediğiniz disipline karar verip (Surf,Spin,LRF vs..)daha sonra giriş seviyesi carbon yapılı modellerden birini seçip buna uygun bir makine ile kombinlemeniz olacaktır.

arkadas

Daimi Üye
Adı
ibrahim
Yemli atip bekleyebilecegin bir Set atcek yapilmaz Leit Spin denilen tarzda bir Set yap kendine

Engin MA

Üye
Adı
Engin Aydoğdu
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba, Muğla/Güllük`te oturuyorum ve fotoğraftaki gibi kamışım ve makinem var
Ancak uzağa atış yapamıyorum sonra kamışım surf kamışımı onuda bilmiyorum
En fazla ne kadar uzağa atış yapabilirim bilmiyorum fotoğraftan yola çıkarak cevap verirseniz sevinirim Rastgelsin herkese. Ekli dosyayı görüntüle 123836Ekli dosyayı görüntüle 123836Ekli dosyayı görüntüle 123838Ekli dosyayı görüntüle 123837
Uzağa atmak istedğinizi söylemenizden yola çıkarak canlı yem kullanıp, bekleyerek av yapmak yani surf yapmak istediğnizi anlıyorum. Her disiplini yapan biri olmama rağmen surfcasting benim asıl disiplinim. Size önerim en az 8000'lik sığ kafa bir makine ve üzerine güzel bir ip ve 3 parça en az 420cm surf kamış(carbon)
Ancak iş bunlarla bitmiyor. Bunun lider ipi ya da misinası var, iğnesi var vs. Bunların yanında bu disiplini bilen biri olmalı yanınızda ya da birine sürekli danışabilmelisiniz. Yoksa bu disiplini öğrenene kadar sürekli yanlış ya da işi öğrendkçe size yetmeyecek malzeme alıp duracaksınız ve astarı yüzünü geçecek.