Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kano ile balıkçılık

Adı
Mehmet Ali Kahraman
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar internette kano ile balık tutan insanlar çoğalmaya başladı bi kaç izledim beninde ilgimi çekti ama tecrübem yok ve ülkemizde yeni bi spor olduğu için endişelerim var mesela kano su alır mı ne kadar açılabilirim gibi tecrübesi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
Bakıp beğendiğim kano seaflo balıkçı kanosu

mxmms

Yeni Üye
Adı
Kaan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Su alabilecwgi bir yeri yok onun. Hangi bolgede kullanacaginiz bagli olarak, dogru bolgede Bir tehlikesi oldugunu dusunmuyorum. Istanbul bogazinda tehlikeli mesela...

roxy

Aktif Üye
Adı
Batuhan Candan
Su alabilecwgi bir yeri yok onun. Hangi bolgede kullanacaginiz bagli olarak, dogru bolgede Bir tehlikesi oldugunu dusunmuyorum. Istanbul bogazinda tehlikeli mesela...
Doğru yerde, zamanda ve önlem alarak kullanılabilir, deniz, göller akarsular her zaman risk barındırır.İstanbul Boğaz'ı gibi trafiğin yoğun ve suyun karışık akıntının bol olduğu yerler, kano ile oldukça riskli. Bu ara yeni yeni Boğaz'da kano ile turları da başladı.Hava durumunu kontrol ederek, can yeleğini ve her ihtimale karşı sizi kıyıdan takip edecek birilerini bulundurarak yapılabilir. Sandal veya zodiak tarzı botlara göre tabiki daha riskli.Bende ilgi duyuyorum, kano ve surf çok kullandım, balıkçılık tarafını videolardan yeni yeni keşfediyorum.İki arkadaşım karı koca kürek çekerek Marmara'yı aşıp uygun hava koşullarında Çanakkale'ye kadar gitmişti.Vakit bulursam ilk tercihim tatlı su avında bu deneyimi yaşamak olacak.

Son düzenleme:
Adı
Mehmet Ali Kahraman
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Antalya Finikede yaşıyorum söylediklerinize içimi rahatlattınız sanırım seaflo kürekli kanoyu alıcam :)

Adı
Mehmet Ali Kahraman
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Doğru yerde, zamanda ve önlem alarak kullanılabilir, deniz, göller akarsular her zaman risk barındırır.İstanbul Boğaz'ı gibi trafiğin yoğun ve suyun karışık akıntının bol olduğu yerler, kano ile oldukça riskli. Bu ara yeni yeni Boğaz'da kano ile turları da başladı.Hava durumunu kontrol ederek, can yeleğini ve her ihtimale karşı sizi kıyıdan takip edecek birilerini bulundurarak yapılabilir. Sandal veya zodiak tarzı botlara göre tabiki daha riskli.Bende ilgi duyuyorum, kano ve surf çok kullandım, balıkçılık tarafını videolardan yeni yeni keşfediyorum.İki arkadaşım karı koca kürek çekerek Marmara'yı aşıp uygun hava koşullarında Çanakkale'ye kadar gitmişti.Vakit bulursaa ilk tercihim tatlı su avında bu deneyimi yaşamak olacak.
Antalyada denizde kıyıdan kaç metre açılabilirim sizce bilmeden çok açılmak istemiyorum deniz güzelse 30 metre derinliklere kadar gidebilir miyim acaba?

eek

Yeni Üye
Adı
Emre Eren Kullakcı
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kano ile avcılık oldukça keyifli, belly boat bana daha rahat geliyor ancak kano çok daha süratli olduğu için açılmaya müsait. Pedallı alacağınızı düşünerek İlk günlerde fazla yüklenmeden kıyıda bolca antrenman yapın, kramp ve yorgunluk durumunuzu öğrenin. Can yeleği, güneşten korunma ve yeterli sıvı & besin ile açılma mesafesi sizin fiziki kapasitenize bağlı, yavaş yavaş artırırsınız. En önemlisi denize çıkmadan önce hava tahminlerine 2-3 farklı yerden bakın, deniz içerisinde de akıntının fazlalaştığını hissettiğiniz an güvenli mesafeye dönün. Ben aksi bir durumda yüzmem gerekirse diye yanıma palet de alıyorum, altıma da dalış elbisesi giyiyorum. Son olarak bu ürünler oldukça hafif, rüzgarda çok sürükleniyor, hava tahmini bu nedenle çok önemli.

Ek yapayım, belki okuyanlar olur, İstanbul boğazında bir kere belly boat denedim, nabzım 2 gün düzelmedi, aman diyeyim.

roxy

Aktif Üye
Adı
Batuhan Candan
Kano ile avcılık oldukça keyifli, belly boat bana daha rahat geliyor ancak kano çok daha süratli olduğu için açılmaya müsait. Pedallı alacağınızı düşünerek İlk günlerde fazla yüklenmeden kıyıda bolca antrenman yapın, kramp ve yorgunluk durumunuzu öğrenin. Can yeleği, güneşten korunma ve yeterli sıvı & besin ile açılma mesafesi sizin fiziki kapasitenize bağlı, yavaş yavaş artırırsınız. En önemlisi denize çıkmadan önce hava tahminlerine 2-3 farklı yerden bakın, deniz içerisinde de akıntının fazlalaştığını hissettiğiniz an güvenli mesafeye dönün. Ben aksi bir durumda yüzmem gerekirse diye yanıma palet de alıyorum, altıma da dalış elbisesi giyiyorum. Son olarak bu ürünler oldukça hafif, rüzgarda çok sürükleniyor, hava tahmini bu nedenle çok önemli.

Ek yapayım, belki okuyanlar olur, İstanbul boğazında bir kere belly boat denedim, nabzım 2 gün düzelmedi, aman diyeyim.
Güzel noktaya değinmişsiniz, kano ve belly bot için fiziki durumunuzu da dikkate almalısınız, yoğun efor gerekiyor, kondisyon durumunuzu mutlaka değerlendirmelisiniz.

• Beğen
Tepkiler: eek

ozmen0648

Yeni Üye
Adı
ibrahim
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Antalyada denizde kıyıdan kaç metre açılabilirim sizce bilmeden çok açılmak istemiyorum deniz güzelse 30 metre derinliklere kadar gidebilir miyim acaba?
@OMERBAYDAK videoları var Antalya da faydası olacağını düşünüyorum insgramdan bağlantı kurarsınız

Adı
Mehmet Ali Kahraman
Kan Grubu
A Rh Pozitif

Malesef pedallı almaya bütçem yetmiyor kürekli alıcam umarım işimi görür şüpheliyim 😂