Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Karagözler 4 Kardeş

Evren Tamer

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Evren Tamer
Herkese selam.

Yine Karagöz avı için geçen hafta gece sabahlamaya karar verdik.Bir arkadaşımla birlikte yola çıktığımızda sert rüzgar ve hafif yağmur avı zorlaştırcak gibi gözüküyordu.

Neyseki biz bu havalara alışık ve biraz,da tecrübemiz vardı.

Kalın kıyafetler ve botlarımızla hazır asker gibiydik.

Yağan yağmur kayalık bölgeyi kayganlaştırmış dalgalar kayaları dövüyordu.olta atmak için zor bir geceydi.

Akşam yola çıktığımızda 2 saat sonra nihayet avlanacağımız bölgeye yaklaşmıştık.Biraz teke süzdükten sonra eşyalarımızı arabadan alıp kayalık mendirekte beklemeye devam ettik.

Sağanak yağmur devam ediyordu.

Karanlıkta oltaları açıp yemliyiP denize savurduktan sonra Sessizce ve sabırla ava başladık.

Etraf sessiz ve karanlıktı kafalambası kullanmak istemiyorduk.

Bi ara el oltası denemeye karar verdim ama Deniz fena bişekilde dalgalar kayaları adeta dövüyordu buna izin vericek gibi değildi.

Kamışlardan ikincisini açıp Sülinez ile yemledikten sonra farklı bölgeye doğru atış yaptıktan sonra ,Soğuk havada çay içmek için tam zamanıydı.

Biraz içimiz ısındıktan sonra ava sessizce devam ediyor acaba büyük Karagöz avlamak için elimden geleni yapıyordum.

40 MM Misina ile 35 mm Köstek ve 01- iğne tam hava ve denize göre uygundu.

Yemleri çapraz ve çok sağlam bir şekilde iğneye takıyorduk.

Avımız gecenin saat 03,00 civarlarında ilk Karagözü yakalıyorum ve av daha bir keyif almaya başlamıştım.

Karagöz yanlamış bir şekilde fazla geçmeden ikincisi yakalıyor ve yemleri tazeliyordum.iki karagözü sepetime koymuştum.arkadaşım ise bu arada büyük bir karagöz kaçırıyor fakat ses çıkarmıyordu taki bunu sabah öğreniyorum.

Ben ise saat 05,00 civarı 3 cü Karagözüde tasmalayıp yakalamayı başarmıştım.sepetimde 3 Karagözle şafağı bekliyordum uykusuz ve soğuk bir gecenin ardından yorgunluğu hissetmeye başlamıştım.

Sabah saat 07,00 civarı arkadaşımda bir karagöz yakalıyor ve ava devam ediyorduk.

Gün doğduğunda 09,30 civarı artık balık çekilmişti ve avımızı 4 Karagözle bitiriyoruz..

Sabah kahvaltısı için yola çıktığımızda kendimizi sıcak böğrek ile ödüllendirecektik :) ve yolda kısa bir mola vererek.karnımızı doyurduktan sonra eve dönüşe geçtik.

Güzel ve soğuk bir av gecesi yine hatıralarıma yerini almıştı.

Herkese sevgilerimle saygılarımla. Rastgele

Evren tamer

Moderatör tarafında düzenlendi:

murat48

Aktif Üye
Adı
murat
Çok güzel bir av raporu olmuş. Ellerinize sağlık ve afiyetler olsun.

detay79

Yeni Üye
Adı
serkan urhan
Tebrıkler ustad yıne mukemmel karagozler.. bereketlı avlar.

helaldılı

Daimi Üye
Adı
adem demirtaş
Kan Grubu
O Rh Negatif
Tebrikler Evren kardeşim yine göstermişsin ustalığını ekibi kutluyor daha büyükleri için rastgele.

sunny1403

Daimi Üye
Adı
Tahir
Tebrikler Evren Bey..Yine nokta atışı yapmışsınız..Afiyet olsun...

duzensiz

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Susulu
tebrikler, yüzün gülüyor sonunda :)

Evren Tamer

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Evren Tamer
Çok güzel bir av raporu olmuş. Ellerinize sağlık ve afiyetler olsun.
Tebrıkler ustad yıne mukemmel karagozler.. bereketlı avlar.
Tebrikler Evren kardeşim yine göstermişsin ustalığını ekibi kutluyor daha büyükleri için rastgele.
Tebrikler Evren Bey..Yine nokta atışı yapmışsınız..Afiyet olsun...
süper balıklar daha iyileri rast gelsin maaşallah
tebrikler, yüzün gülüyor sonunda :)
Ben teşekkür ediyorum hepinize iyi dilek ve iltifatlarınız için sağolun.
valla yüzüm gülüyor balık olunca :)

Aybata74

Daimi Üye
Adı
Gökhan Polat
Tebrik ederim Evren kardeşim, balıkların maşallahı var, herzaman rastgelsin sevgiler...