Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

kasna sahteleri

around deep

Aktif Üye
Adı
Mert GEZENOGLU
Merhaba,
mubalaga etmissiniz usta derken, tesekkur ederim yakistirma icin.
Balikta deneme yapmak guzeldir diye dusunuyorum.
Bazi zamanlar belirli sahteler cok guzel is yaparken bazi zamanlar baligin onunden gecse umru olmuyor.

Avlaga gore mevsimlere gore sahteler is yapacaktir. Cekirge hic denemedim sayet sahtesi is yaparsa bizleri bilgilendirin lutfen.
Rast gele

karaelmasli

Aktif Üye
Adı
ufuk gökdemir
Merhaba,
mubalaga etmissiniz usta derken, tesekkur ederim yakistirma icin.
Balikta deneme yapmak guzeldir diye dusunuyorum.
Bazi zamanlar belirli sahteler cok guzel is yaparken bazi zamanlar baligin onunden gecse umru olmuyor.

Avlaga gore mevsimlere gore sahteler is yapacaktir. Cekirge hic denemedim sayet sahtesi is yaparsa bizleri bilgilendirin lutfen.
Rast gele
estağfirullah.ben de çekirgeyi havalar ısınınca deniycem kısmetse.vedat abimizin dediği gibi çekirge için henüz erken.su çok soğuk zaten.ben geçtiğimiz hafta tavuk ciğeriyle çok balık aldım ama standardın altındaydı hepsi.o yüzden sahte yemlere yöneldim.hayırlı ve bereketli avlar dilerim...
,

karaelmasli

Aktif Üye
Adı
ufuk gökdemir
çekirge için azerken,henüz tabii olarak ortalıkta görünmediler.
teşekkür ederim vedat abicim.o kadar çok makaleni okudum ki sanki seni yıllardır tanıyormuş gibiyim.çekirge demişken küçükken yaşadığım hoş bir anıyı paylaşmak istedim. 10 yaşında falandım yanılmıyorsam.babam beni kasna avına götürmüştü.fasulye sırığından basit bi oltamız vardı yanımızda.babamla giderken yem için sinek tutmaya çalışıyorduk.tesadüfen önümden zıplayan yeşil uzun bi çekirgeyi yakaladım.babam çekirgeye burun kıvırdı tabi.(usta balıkçıya :p ) neyse kutudaki bütün yemler tükendi.babam mecburen benim çekirgeyi taktı oltaya.daha yem suya düşer düşmez o güne kadar gördüğüm en büyük kasnayı yakaladık :)
hiç unutmam o günü.sevgiyle kal abicim...

Hunterfishing1903

Aktif Üye
Adı
mutlu
Eğer sahtelerin fosforluysa bulanık suda veya kapalı havalarda iş yaptığını duymuştum.(Özellikle fosforlu turuncu veya fosforlu yeşil renkler kullanılıyor)

omerdemirozogul

Yeni Üye
Adı
Ömer Demirözoğul
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Selamlar, ben de erzurumda kasna ve alabalık peşindeyim, yazın her çeşit mepps verimli ancak kış aylarında mepps iş yapmıyor, kasım ayı itibariyle meppse hiç vuruş alamadım ve bıraktım, daiwa baby crank ve isome marukyu ile ocak ayında kasna aldım!