Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

....KINAMA...

kılıçaslan

Aktif Üye
Adı
Fatih Kılıçaslan
Ben sinopun gerze ilçesinde ikamet etmekteyim.Bu hafta içi işyerinden iki abimle birlikte gerze limanında hem muhabbet hemde istavrit tutmak için sözleştik.limana vardığımızda bayağı kalaballıktı.bizde balık var ümidiyle oltalarımızı açtık.daha ilk atışlarımızda oltamıza balıklarda geldi fakaat o kadar ufaktılarki geri saldık.bir kac denemeden sonra orta hallı bır kac ıstavrıt aldık.2 saat kadar olta salladıktan sonra sanırım ancak 20 _ 25 adet ıstavrıt yakalayabıldık.sonra toparalanalım dıyerek oltalarımızı toplamaya basladık.fakat çevreme dıkkat edınce ınsanlar onlerındekı o kcaman kovaları bızım kıyamayıpta gerı saldıgımz o yawrularla doldurmus oldugunu gördük.hemen hemen 20 25 kişi vardı.ben duruma duyarsız kalmak ıstemedım bır kac kısıyı uyardık ama nafıle.Bunun önüne resmi olarak nasıl geçilir bilmiyorum.Bir kontrol mekanizması bu ınsanlara dur demelimi ? Yoksa bu avları ılerde nasıl yapacaklar bılmıyrm.bu mesajı belkı bralardan bırısı gorurude artık bu cahıllıge son verir diye yazmak ıstedım.UNUTMAYALIM KÜÇÜK BAKLIK YOKSA BÜYÜK BALIKTA YOK....saygılarımla:mad:

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Bu konu buraların da derdi..

Hasan79

Daimi Üye
Adı
Hasan SARIKAYA
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bazı insanlar öyle bir hırsla geliyor ki 3-5 balık bile olsa kafi. Kraçe tutmak onlar için balık tutmak. İşte bizim farkımız da burada biz balık tutmak keyif çıkarmak ve kurallara uygun, düzgün ve muntazam şekilde avladığımız avları alıkoyuyoruz.
Bu tür insanlardan o kadar çok var ki, siz keyifli bir şekilde av yaparken dibinizde biter, takım toparlayamayıp oltalara, kamışlara zarar verebilecek kadar da terbiyesiz olabiliyorlar.
Biz bu tür insanlardan ötürü balık zevkimizi bazen keyifsiz hale getirip av sonlandırabiliyoruz. Hepimiz aynı dertten müzdaribiz, nasıl bir çaresi var bende merak içerisindeyim.???

Saygılarımla,

kılıçaslan

Aktif Üye
Adı
Fatih Kılıçaslan
ben buralarda gorur deken belkı o gun balık tutanlardan bırısı bu konuyu okurda utanır manasında yazmıstım yanlıs anlasılmasın.

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
ypok okusa da bana ne der. Ciddi maddi cezalar getirilmedikçe insanlar anlamaz. Ancak ucu ona batacak ki o işi yapmayacak.

caberia

Daimi Üye
Adı
Mustafa ÖZCAN
kireçaa çoğ lezzetli oluyo böyle çıtır çıtır sen atma ver onları bana :)

duzensiz

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Susulu
tenha saatlerde giderim atarım oltamı arada irisinide alırım, alamasamda canım sıkılmaz. anlattığın şeyin çaresi ne yazık ki yok. örnek olmaya çalışmaktan başka elden birşey gelmiyor.

merakla

Üye
Adı
ALI IHSAN
SONUNA KADAR KATILDIĞIM BİR YAZI OLMUŞ. İSTANBUL, ADANA, MERSİN, ZONGULDAK, SAROZ, SAMSUN GİBİ AVLANMA FIRSATI BULDUĞUM HER YERDE BU TİP OLAYLARA ÇOK ŞAHİT OLDUM VE ÖRNEK OLSUN DİYE GÖZLERİNİN ÖNÜNDEN GERİ BIRAKTIĞIM BALIKLAR İÇİN BANA TUHAF BİRİYMİŞİM GİBİ BAKMALARINA RAĞMEN. SAYIN DOSTUM BU KONUNUN ÜSTÜNE CİDDİ GİDİLMELİDİR BENCE...

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
malesef bu duruma yapacak bir şey yok, et için avlananlar denizde, seçici avlananlar forumda takılıyorlar:)

balıkçıı

Daimi Üye
Adı
mustafa aras
Kan Grubu
O Rh Negatif
bende zonguldak'tayım aynı şekilde kraça diye tabir etigimiz küçük istavritleri tutmaya devam edenler var bilinçlendirme devlet tarafından yapılması gerek ancak türkiyemizin üç bir tarafı denizle çevrili olasına ragmen halen denizcilik bakanlıgı olmayan bir ülkede böylesi olaylar normal yazılacak çok şey var ama yapılacak birşey olmaması insanı kahrediyor