Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

kıyıdan yemli için kamış önerisi

budak1903

Aktif Üye
Adı
Alptürk
Kan Grubu
A Rh Pozitif
merhaba
geçen sene kullandığım takımlarımı bir arkadaşıma verdim.

yemli avlarda, genelde dragos sahil ve kadıköy moda sahilde kullanmak üzere kamış bakıyorum. kullanma fırsatı bulduğum okuma carbonite 360cm var. 80-150 atarlısını düşünüyorum. sizce uygun mudur? aynı kamışın 390cm olanını almak daha iyi mi olur. hassas ve kaliteli sayılabilecek başka bir kamış öneriniz var mıdır?

bununla beraber boğazda sahte yemle avlanmak için 3 parçalı kamış düşünüyorum. shimano forcemaster 4.25 bx-h kampanyalı fiyatı ile makul göründü. beastmaster 3 parçalıdan bir bayide gördüm hiç hazzetmedim. ondan vazgeçtim. bütçe olarak 600tl civarına çıkabilirim. shimano speedcast 4.25 bx parçalı limitimi biraz aşıyor. tavsiye eder misiniz? alternatif olarak önerinizi alabilir miyiz?

karantina14

Aktif Üye
Adı
Okan YAMAN

KalamA

Daimi Üye
Adı
Can
Hayırlısı olsun Alptürk, Allah analı babalı sağlıklı huzurlu büyütsün. 600 TL'ye çıkabileceğini belirtmişsin ya o bakımdan belki gözünden kaçmıştır diye haber vermek istedim bu kamışı. 600'ü gözden çıkaran 700'ü de verebilir dedim belki ya da kamışı satan arkadaşla ince bir pazarlık söz konusu olabilir :) Şahsen kamışı canlı canlı görmedim bile ama otoriteler öyle bir bahsediyorlar ki insanın bankadan kredi falan çekesi geliyor :) Hayırlısı olsun, her zaman rastgelsin...

saltiga

Üye
Adı
ümit OLGUN
Yemli avda kullanmak icin italcanna evo 170 oneririm boyu 4m dir fiyatlicadir ama kullanicisina inanilmaz keyif verir yemi dagitmaz iyi mesade gorur vuruslari net hissettirir super bir kamis kisacasi bigaz icin ise vega potenza 3parca bence en iyi tercih olur rast gelsin.

budak1903

Aktif Üye
Adı
Alptürk
Kan Grubu
A Rh Pozitif
arkadaşlar

bu hafta sonuna kalmadan nasipse aşğaıdaki ürünleri alacağım.

yemli için bulabilirsem: okuma carbonite 3.90m 80-150gr

sahte ile boğazda kullanmak için: shimano speedcast 425bx 3 parçalı

budak1903

Aktif Üye
Adı
Alptürk
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yemli av için kudos green face surf 3.60mt 80-150gr kamışı aldım. Hassas uclu gezeri olmayan bir kamış.

Parçalı surf kamış için ya elimdeki Spin takımı satacağım ya da biraz daha bekleyeceğim.