Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Komple takım

Kontel35

Yeni Üye
Adı
Harun timur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Selamlar; shimano saragosa sw 10000 pg makina ve Gosen jigging 8 braid 300 mt pe1.5 25 lb multicolor ip Misina derin suda iri balıklar için (çipura,mercan,sinarik vs ) balıklar için uygun bir seçenekmidir? AmacımÇekerken zorlanmadan çekmek .kıymetli fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

OmerAydın

Daimi Üye
Adı
Ömer Aydın
Saragosa 10000 ciddi Gramajda bir alet av şekliniz kıyıdan ise bileğinize kuvvet yok tekneden ise çıkrık tarafına yönelmek daha mantıklı olmaz mı yaptığım bir av disiplini değil ama gördüğüm kadarı ile düzen genelde böyle

Kontel35

Yeni Üye
Adı
Harun timur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Saragosa 10000 ciddi Gramajda bir alet av şekliniz kıyıdan ise bileğinize kuvvet yok tekneden ise çıkrık tarafına yönelmek daha mantıklı olmaz mı yaptığım bir av disiplini değil ama gördüğüm kadarı ile düzen genelde böyle
Kıyıdan değil tekne avcılığı.çıkrığa hiç merak sarmadım.birşey beni ona itmiyor nedense:) dediğim makina için fikrini merak ettim ama

OmerAydın

Daimi Üye
Adı
Ömer Aydın
Teknede dikey avcılıkta tecrübem malesef yok yanlış yönlendirmek istemem ama 10000 lik makine ile köpekbalığı çekiyor çılgın Amerikalılar :)
0.35 mm den 300 metre alıyor makine teknik verisine göre 1.5 pe de ortalama 0.20 mm civarı olması lazım hem atış yapmayacak olmanız hemde süpriz balıklar açısından ipi kalınlaştırmak mantıklı olabilir 3.5 pe ipi o makine 300 metre rahat alır yada daha ince bir ipten 400 500 metre de sarabilirsiniz ama nedense bana hala çıkrık makine size daha büyük konfor sağlar gibi geliyor 10.000 lik makine ye takacağınız kamış ne olacak o kamış ile rahat aksiyon verebilecek misiniz tecrübeli birilerinden bunların cevabını duymak çok güzel olurdu @reelmaster Akif abi özlettin kendini aydınlat bizi :)

Kontel35

Yeni Üye
Adı
Harun timur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Teknede dikey avcılıkta tecrübem malesef yok yanlış yönlendirmek istemem ama 10000 lik makine ile köpekbalığı çekiyor çılgın Amerikalılar :)
0.35 mm den 300 metre alıyor makine teknik verisine göre 1.5 pe de ortalama 0.20 mm civarı olması lazım hem atış yapmayacak olmanız hemde süpriz balıklar açısından ipi kalınlaştırmak mantıklı olabilir 3.5 pe ipi o makine 300 metre rahat alır yada daha ince bir ipten 400 500 metre de sarabilirsiniz ama nedense bana hala çıkrık makine size daha büyük konfor sağlar gibi geliyor 10.000 lik makine ye takacağınız kamış ne olacak o kamış ile rahat aksiyon verebilecek misiniz tecrübeli birilerinden bunların cevabını duymak çok güzel olurdu @reelmaster Akif abi özlettin kendini aydınlat bizi :)
Henüz kamışı düşünmedim.onu daha sonra soracktım:) çıkrık makinayı ısrarın için sanırım düşüncem:) ama bunun içinde tavsiye vermeni rica edicem.tek seferde güzel bir kombin yapmam için değerli fikirlere fazlasıyla ihtiyacın var.biraz bütçeyi zorlucam oyüzden buna deysin istiyorum.

KaNKuRT

Moderatör
Yönetici
Adı
Erkan
Tekne için bile olsa 10000 lik bence. Fazla
700 gram her dakika agirlasacaktir
5000 yada 8000 likte de işinizi görür
Ozelllikoeri aynı

Kontel35

Yeni Üye
Adı
Harun timur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ozelllikoeri aynı
Penn slemer
Ozelllikoeri aynı
IMG_2620.jpegBunu aldım ve birkez kullandım evde duruyor.100 gr balık çekerken bile zorlandım.oyüzden 10000 lik almak işimi görür diye düşündüm.tekrar yanlış bir malzeme alıp yine parayı çöpe atmak istemiyorum..

arkadas

Daimi Üye
Adı
ibrahim
%80 oraninda 6000 billig bir pg makina akdeniz sularinda isinizi Cook Rabatt görür taaki Cook derin sulara olta atmayacaksaniz uluslararasi sularda yada bati afrika sularina gideceksensiz en az 8000 pg lazim

Kontel35

Yeni Üye
Adı
Harun timur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
%80 oraninda 6000 billig bir pg makina akdeniz sularinda isinizi Cook Rabatt görür taaki Cook derin sulara olta atmayacaksaniz uluslararasi sularda yada bati afrika sularina gideceksensiz en az 8000 pg lazim
İzmir’de yaklaşık 80-120 metre derinlik civarında avlanıyorum.

Erdem82

Daimi Üye
Adı
ERDEM
Ben sizin yerinizde olsam hiç o kadar büyük paralar vermezim. Eğer orkinos avcılığı yapmıyorsanız 10000 lik makine çok gereksiz. 6000 lik makine gayet rahat işinizi görür. Ben olsam Shimano Socorro 6000 lik alırım ve yatırımımın büyük kısmını kamışa ayırırım. Socorro meranız da ki balıkları çekerken banamısın demeyecek fiyat performans makinesidir. İsterseniz çıkrık makinelere de yönelebilirsiniz. Hiç o kadar ağır ve pahalı makinelere para harcamanıza gerek yok. İllaki derseniz paranın hiç bir önemi yok diye Shimano Saragosa 5000 lik olan modelini de tercih edebilirsiniz.