Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Levrek avı felsefedir. Avcısıda bu felsefenin parçasıdır

• Konbuyu başlatan BS Okuru
  • Başlangıç tarihi
B

BS Okuru

Misafir
Selamlar...Ben Murat ERCAN.
Gecen hafta akdenizde Mersin'de levrek avı yaptım.Deniz hala cok sıcak.Suya düstüm oradan biliyorum :)) hatta yüzmek bile geldi içimden.2 ispendek aldım.Sanıyorum ki akdeniz bölgesinde deniz sogumadan iyi av olmayacak...
Ardından bayram tatilinden dönüste marmarada alçak basınç, kapalı hava ve 27_35 km/sa kuzey dogu rüzgarını görünce yaklasık 2 gün önce avlak bölgesine levrek avından anlamayan hatta hiç balık tutmamıs (birisi) 2 arkadasla at çek avına cıktık.Sabahın altın tabir edilen gündogumundan hemen öncesi at çek basladı.Arkadaslara en verimli sahtelerimden verdim.(amaç levrek hastalıgını bulastırmak).
Her tarafta ag serili hatta kıyıya 5 metreden paralel uzanıyor.Canım sıkıldı.Hiç ag olmayan bölgede 200 mt falandır sanırım.Oradan baslayalım dedim.
STRİKE PRO EG 033F daha boş dönmedi arkadaslar.Özellikle kullandıgım bu sahte ile yıllardır nadir boş döndüm.Dehşet bir sahte...gerisi size kalmış...
Cam sahte ile hayatında hiç balık tutmamıs arkadas 1 tane 1.5 kg levrek aldıgında yüzünü görmenizi isterdim.Bu sevinci bile yeter dedim kendime.....Bende 2 tane aldım 1.5 ve 2.2kg.
Bu günkü ana fikrim ise;hiç balık tutmayan birisinin 'levrek nasıl atladı abi, yemi agzına aldıgını hissettim vayyyy beee'demesi,aga takılan ardarda 3 sahtemin agı toplamaya gelen balıkçılar tarafından agdan cıkarılıp yanında agdan yakaladıkları bir büyük kefalle bize iade etmeleri ki tesekür ediyorum jestleri için.YANIMDA GÖTÜRDÜGÜM ARKADASLARDAN BİRİSİNİN TÜM UYARILARIMA RAGMEN AV SONUNDA LEVREK ALAMAMASININ SEBEBİ GEZMEDEN HEP AYNI YERDE SÜREKLİ OYALANMASI İLE LEVREK ALAMAMASI ki benim kuralım levrek için yorulacaksın gezeceksin.
Uzun uzun anlatmaya çalıştım kendisine.
Avlarımızı biraz ayrıntılı anlatırsak ve püf noktalarınıda verirsek gruptaki levrek avını ögrenmeye çalısan soru soran arkadaslara bence daha cok yardımcı oluruz diyorum.
Bir hata ettimse de affola ....
LEVREK AVI FELSEFEDİR...
https://www.facebook.com/#!/groups/levrekavi/

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:

hunter

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Mustafa
Öncelikle aramıza hoş geldiniz,güzel görüntüler.
Umarım uzun soluklu aramızda paylaşımcı olarak bulunursunuz.
Not:isminizi bile bilmiyoruz,imza ayarlarından eksiklerinizi yaparsanız tanımış oluruz sizi. :)

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Adı
Akın Kaptan
Güzel balıklar, güzel rapor ve fotoğraflar. Tebrikler. Devamını dilerim.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler
Güzel bir av olmuş.
Daha iyileri de rastgelsin

Hayri Karaca

Aktif Üye
Adı
Hayri Karaca
Çok güzel bir aşı günü olmuş.. Arkadaş zehiri almış artık, levrek tutmazsa hasta olur :) Tebrikler levrekler çok güzel dahasına rasgele...

balıkçıı

Daimi Üye
Adı
mustafa aras
Kan Grubu
O Rh Negatif
TEBRİKLER HARİKA AV OLMUŞ RAST GELSİN

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Merhabalar Murat bey öncelikle aramıza oşgeldiniz.:)
Maşallah gelirken elleriniz boş gelmemişsiniz.Harika levrekler tebrik ederim.

YaşaR

Moderatör
Yönetici
Gold Üye
Adı
YaşaR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Murat kardesim avını tebrik ederim. Yazdıklarına katılıyorum. Daha güzelleri rastgelsin.

Fatih Koç

Daimi Üye
Tespitiniz doğru Akdeniz maalesef henüz yeterince soğumamış olsa gerek ki Atçekle verim şu sıralar zayıf.. ve deniz maalesef hala göl gibi..
Güzel avınız ve iddialı sunumunuz içinse tebrik ve teşekkürler..
İsmen size hitapta zorlanmamız için imza ayarı bir zahmet..
Devamına hep rastgele..