Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

levrek için en iyi takim yardim ?

hakanergiz

Yeni Üye
At çek dişinda levrek için en ideal yemli takim türü nelerdir ölü izmarit ile avlanmak için en ideal takim nelerdir bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler iyi avlar :)

Dündar

Daimi Üye
Adı
.........
At çek dışında en geçerli levrek avcılığı canlı bırakma ya da canlı yüzdürmedir.
Eskiler ölü sardalye ile geçmişte güzel avlar yaparlarmış hep anlatırlar ama artık kıyıdan ölü sardalye ile pek verim alındığıda söylenemez en azından kendi bölgem için konuşuyorum.
Tek yol Canlı :D

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
meranız sığ mı derin mi yada derinlik ne kadar bu bilgileri birde dip yapısını verirseniz akıntı durumu da göze alınarak bir takım önerebilirim ama bunları söylemeden her takım hayali olur

kepçe

Yeni Üye
Adı
Engin Büyüktunca
levrek avcılığı bulunduğunuz yer ve koşullara göre değişmektedir..mesela benim bulunduğum yer (turgutres) tuhaftırki bildiğiniz kıbrısla ender de olsa çupra ve levrek avlanılmakta..onun haricinde palet yem diye tabir edilen leş kokulu suni yemlerle avlanıyor burda insanlar...balık ekmek ve bu yeme alışmış..demem odurki bulunduğun yerlerdeki YEM olayını dikkate alman gerekir..

Sahil33

Daimi Üye
levrek avcılığı bulunduğunuz yer ve koşullara göre değişmektedir..mesela benim bulunduğum yer (turgutres) tuhaftırki bildiğiniz kıbrısla ender de olsa çupra ve levrek avlanılmakta..onun haricinde palet yem diye tabir edilen leş kokulu suni yemlerle avlanıyor burda insanlar...balık ekmek ve bu yeme alışmış..demem odurki bulunduğun yerlerdeki YEM olayını dikkate alman gerekir..
evet sana katılıyorum her mera ayrıdır internette yazanlar her yere uygundegildir
merada bululan küçük balıklar dikkate alınmalı sahte balık kullanılacaksa ordaki küçük balıklara yakin balıklar kullanılmalıdır .levrek avında da ölü balıkla av yapmak pekte verim vermez diye düşünüyoum .ama canlı yemle izmarit kefal yibi eger avcı balık varsa garanti dir

Corydorass

Yeni Üye
Adı
Hakan
Kullandığım yöntem ile ilgili biraz bilgi vereyim.

Öncelikle gece avlanmanızı öneririm. Levreğin geceleri daha aktif olduğunu düşünüyorum. Tabi bunun küçük balıkların ortalıktan kaybolması ile ilgisi de olabilir.

Bir su bardağının içine yarısına kadar soda koyuyorum. Daha sonra 2 tatlı kaşığı kadar karbonatı ekliyorum. Karbonat taneleri eriyene kadar karıştırıyorum. Erimezse sıcak suyun içinde karıştırabilirsiniz.

Balıkçıdan aldığım kalamarı 2 cm X 5 cm şeklinde parçalar halinde kesip karbonatlı sodalı suda 1 gün bekletiyorum. Böylece kalamar daha yumuşak oluyor.

Takım olarak ise rüzgar ve dalga durumuna göre 50 - 75 grlık gezer kurşun irice bir fırdöndü ve 50-60 cmlik kösteğe bağlı tek bir kanca. Kancanın sırtını kimileri uzun tavsiye etse de ben kısa kullanıyorum.

Saygılarımla

hakanergiz

Yeni Üye
Bilgileriniz için teşekkürler arkadaşlar İskenderun da iskelede avlaniyorum 6 metre derinlik var levrekler isik altında yuzeydeler kurşunsuz 5 numara sasameye olu izmarit atiyorum yanina atak yapiyor ve geri donup gidiyor daha havyar birakmadilar bu yüzden olabilir mi teke kullansam daha iyi olur mu mera sik ve biraz dip akinti var kurşunsuz atiyorum yada 10 gr kurşunlu ince siklon misina kullaniyorum. Sahteye de vurmuyor gece avlaniyorum sabaha kadar bir tek kiloluk bir kayis aldik .

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Bilgisayar ayılmış.:confused::confused::confused:

Hangi şifre uzmanı düzeltti bu yazıyı?

Merhaba arkadaşlar iskenrun iskelede olu izmarit ile avlaniyirum derinlik 6 metre mera sik ve isigin altında onlarca yarim kilo ustu levrek var ve vurmuyor bunun için ne yapmali ne ile avlanmaliyiz kaç numara iğne ve kaclik misina kullanmaliyiz yem olarak terciginiz nedir. Havyar birakmadiklari için vurmuyor olabilir mi ? Teke kullanmali mi veya başka bir yem ? Yüzeyde görüyor vr alamiyoruz cildiriyoruz :), yardimvi olursaniz seviniriz sahneye de vurmuyor klasik denedik vurmadi kayis vuruyor bir tek. Arkadaalarimizla eglendik ama birazda tadini cikartsak son 2 haftada dogru duzgun vurmadi bir tek kiloluk bir lufer aldik o yani cupra mirmur dan sikildik artik bize avci lazim yrni heyecanlar lazim :) Yardimci olurmusunuz teşekkürler her daim rast gelsin