Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

levrek için en iyi takim yardim ?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında hakanergiz tarafından paylaşıldı.

1. hakanergiz

hakanergiz Yeni Üye

At çek dişinda levrek için en ideal yemli takim türü nelerdir ölü izmarit ile avlanmak için en ideal takim nelerdir bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler iyi avlar :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Dündar

Dündar Daimi Üye

At çek dışında en geçerli levrek avcılığı canlı bırakma ya da canlı yüzdürmedir.
    Eskiler ölü sardalye ile geçmişte güzel avlar yaparlarmış hep anlatırlar ama artık kıyıdan ölü sardalye ile pek verim alındığıda söylenemez en azından kendi bölgem için konuşuyorum.
    Tek yol Canlı :D

hakanergiz ve KalamA bunu beğendi.
  4. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

meranız sığ mı derin mi yada derinlik ne kadar bu bilgileri birde dip yapısını verirseniz akıntı durumu da göze alınarak bir takım önerebilirim ama bunları söylemeden her takım hayali olur

hakanergiz bunu beğendi.
  5. kepçe

kepçe Yeni Üye

levrek avcılığı bulunduğunuz yer ve koşullara göre değişmektedir..mesela benim bulunduğum yer (turgutres) tuhaftırki bildiğiniz kıbrısla ender de olsa çupra ve levrek avlanılmakta..onun haricinde palet yem diye tabir edilen leş kokulu suni yemlerle avlanıyor burda insanlar...balık ekmek ve bu yeme alışmış..demem odurki bulunduğun yerlerdeki YEM olayını dikkate alman gerekir..

hakanergiz ve Sahil33 bunu beğendi.
  6. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

evet sana katılıyorum her mera ayrıdır internette yazanlar her yere uygundegildir
    merada bululan küçük balıklar dikkate alınmalı sahte balık kullanılacaksa ordaki küçük balıklara yakin balıklar kullanılmalıdır .levrek avında da ölü balıkla av yapmak pekte verim vermez diye düşünüyoum .ama canlı yemle izmarit kefal yibi eger avcı balık varsa garanti dir

hakanergiz bunu beğendi.
  7. Corydorass

Corydorass Yeni Üye

Kullandığım yöntem ile ilgili biraz bilgi vereyim.

Öncelikle gece avlanmanızı öneririm. Levreğin geceleri daha aktif olduğunu düşünüyorum. Tabi bunun küçük balıkların ortalıktan kaybolması ile ilgisi de olabilir.

Bir su bardağının içine yarısına kadar soda koyuyorum. Daha sonra 2 tatlı kaşığı kadar karbonatı ekliyorum. Karbonat taneleri eriyene kadar karıştırıyorum. Erimezse sıcak suyun içinde karıştırabilirsiniz.

Balıkçıdan aldığım kalamarı 2 cm X 5 cm şeklinde parçalar halinde kesip karbonatlı sodalı suda 1 gün bekletiyorum. Böylece kalamar daha yumuşak oluyor.

Takım olarak ise rüzgar ve dalga durumuna göre 50 - 75 grlık gezer kurşun irice bir fırdöndü ve 50-60 cmlik kösteğe bağlı tek bir kanca. Kancanın sırtını kimileri uzun tavsiye etse de ben kısa kullanıyorum.

Saygılarımla

hakanergiz bunu beğendi.
  8. hakanergiz

hakanergiz Yeni Üye

Bilgileriniz için teşekkürler arkadaşlar İskenderun da iskelede avlaniyorum 6 metre derinlik var levrekler isik altında yuzeydeler kurşunsuz 5 numara sasameye olu izmarit atiyorum yanina atak yapiyor ve geri donup gidiyor daha havyar birakmadilar bu yüzden olabilir mi teke kullansam daha iyi olur mu mera sik ve biraz dip akinti var kurşunsuz atiyorum yada 10 gr kurşunlu ince siklon misina kullaniyorum. Sahteye de vurmuyor gece avlaniyorum sabaha kadar bir tek kiloluk bir kayis aldik .

9. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Bilgisayar ayılmış.:confused::confused::confused:

Hangi şifre uzmanı düzeltti bu yazıyı?