Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Levrek,Zargana,Martı :) ve suya iade ispendekler

Tamer10

Aktif Üye
Adı
Tamer
Selam hobidaşlarım.Bir kaç gündür çektiğim boyun ağrısına rağmen dün akşam üstünden tekne ortağım Celal ile bugün sabah için plan yaptık.Sabah 5:30 da kalktık,Celali aldım ve doğru teknenin yanına,taşıdık ekipmanı hemen yola koyulduk,her zaman ki meraya vardığımızda 200 metre ilerde sanıyorum ki orkinos idi,çünkü tam dalarken kuyruk ile sırt yüzgeci arası sırtında sarı tırtıkları görür gibi oldum ama yine de emin değilim yunus ta olabilir :) hah dedim balık alırsak bugün iyi,derken 5 dk sonra 1 tane daha gördük sırtı yaparken,zaten balıkta vurmadı sahtelere.Farklı bir yere gittik,orada 20dk içinde 2 ispendek yakaladık,mera başlangıcına dönüşe geçerken oltaları topluyoruz tam bu esnada Celal oltayı sarmaya başlarken aha buna birşey bindi dedi,sardı topladı 50-55 cm cıvari bir Zargana :) Sonraki 2 saat içinde 1 martıda sahteye takılmaktan kurtulamadı,yavaşça çektim gagasından iğneyi çıkardım saldım,ardından 7 ispendek daha yakaladık,35-36 cm cıvarı olanı ve zarganayı alıkoyduk,8 ispendeği suya iade ettik,hepinize keyifli avlar dilerim...

Av saati : 6:30 - 10:30
Av yeri : deniz
Hava : 25-30 km KKD
Kullanılan ekipman ;
2 x Shimano Zircos 4000F
2 x Silstar teleskopik 2.40 kamış
Makineler üzerinde 100m Latex super soft 0.35 misina
Ragot raglou silikon 8-12cm (şeffaf simli)
silikon sonrası 3 metre 0.30 misina ve fırdöndü,kurşun yok.

Salınan ispendekler
Levrek 3 - YouTube

Moderatör tarafında düzenlendi:

selcukezer

Daimi Üye
Adı
selçuk ezer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
tebrikler duyarlı avcılar sayesinde balık tutabiliyoruz

ambrosia

Daimi Üye
Öncelikle avınız için ve özellikle de özverili davranış için tebrik ederim. Bir çok kişi bu boydakilerin çok daha küçüğünü alıkoyarken, siz bir değil, iki değil, peşi sıra kaç tane suya iade ettiniz belli değil. Bravo !!!

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Öncelikle avınız için ve özellikle de özverili davranış için tebrik ederim. Bir çok kişi bu boydakilerin çok daha küçüğünü alıkoyarken, siz bir değil, iki değil, peşi sıra kaç tane suya iade ettiniz belli değil. Bravo !!!
Bunu ben yazacaktım Buluthan.. :D

Tebrikler Tamer
İçinden birini bile alıkoymamak büyük yürek ister, o da sende ve partnerinde var.
Tekrar tebrikler.
En güzelleri rastgelsin

müthişaman

Daimi Üye
Adı
Emre
Livar kameranın açısından boş gibi görünüyor; ama çıktıkça da çıktı.:)
Artık size tebrik ve takdir etmek gibi sıradan ifadeler de yetmiyor.
Bu da güzel:
Av yeri:deniz:)

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
tebrik ederim gerçekten çok güzel hareketler bunlar örnek olması dileği ile :D

Tamer10

Aktif Üye
Adı
Tamer
tebrikler duyarlı avcılar sayesinde balık tutabiliyoruz
Geri salmak,tutmak kadar güzel bir duygu :) Herkesin "sirkülere değilde" vicdani limitlere uyması dileğiyle ;)

Sirküler derkende Levrek için yasal limit 25cm,ki %5 payınıda hesaba katarsak 23.75cm eder,23.75 - 25 cm hatta 30cm bir levreği alıkoymak onun popülasyonunu katletmektir :(

Tamer10

Aktif Üye
Adı
Tamer
Teşekkür ederim :) umarım av raporlarım ve videolarım bir nebze vicdanlarda etki yaratır ;)

Tamer10

Aktif Üye
Adı
Tamer
Bunu ben yazacaktım Buluthan.. :D

Tebrikler Tamer
İçinden birini bile alıkoymamak büyük yürek ister, o da sende ve partnerinde var.
Tekrar tebrikler.
En güzelleri rastgelsin
Sağolun Şeref bey :) hepimize rastgele