Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lrf (light rock fishing) yöntemiyle balık avı teknikleri ve ekipmanları

Murat TÜRK

Aktif Üye
Adı
Murat TÜRK
Her yaptığın bir öncekinden güzel oluyor.

KalamA

Daimi Üye
Adı
Can
Özkan abi, bizler tebrik ettikçe sen abartıyorsun :eek: Berkley'e falan rakip olur bunlar :D Şaka falan değil, çok güzeller gerçekten, eline emeğine sağlık. Yaptığımız iş hobi olduğu kadar sanat tabiki. Bence sen de iyi bir sanatçısın Bunların balık kafası şeklinde olanlarından da yapacağını hissediyorum sanki :rolleyes: Güle güle kullan abi, en güzelleri rastgelsin...

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
Dişli geldi lefere merefe yalan oldu şimdilik,varsa yoksa dişli. :D

HastaRuH

Daimi Üye
Adı
ERKAN
Dişli geldi ise LRF bekler Bencede. :)

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Emirrrrr

Yeni Üye
Aslında kafamı kurcalayan pek çok soru var sosyal paylaşım sitelerindeki gruplarda bu tarz avlara dair fotoğraflar var ancak benimde aklıma takılan

1-) 15-20 gram sahteleri 20-30 metrelere atarken 1-11 gram atarlı kamışla 3-5 gramı ne kadar ileri atabiliriz ?
2-) 3-5 gram ne kadar dibe inecek yada inebilecek mi balık o kadar yüzeye ve kıyıya yakın olacak mı ?

kendi deneyimlerimce cevap vermek istiyorum. lrf de atılan mesafe cok önemli değil benim kullandığım kamış gayet sert aksiyonlu bir kamış olmasına rağmen 4 gr mı yaklaşık 10 metre rahatlıkla atabiliyorum. zaten buda fazlasıyla yeterli oluyor. Suya batmasına gelince akıntılı sularda sistem işlemiyor. daha durgun sulara kayalık dalga kıran bölgelerin gerisi iskele içleri vs. bölgelerde rahatlıkla ve keyifle kullanabilirsiniz

saygılar..

around deep

Aktif Üye
Adı
Mert GEZENOGLU
Merhaba,
iki hafta sonra Luleburgaz'a donuyorum oradan da Yeniciftlik'e yazliga gidecegim. Bu baglamda malzemelere bakarken farkettim de bende hic fosforlu silikon yok :/ kullana tavsiye eden var mi?
Ya da sitelerde gezerken gozunuze carpan bir urun?

around deep

Aktif Üye
Adı
Mert GEZENOGLU
Avlanacagim yer gece karanlik pek isik almiyor. Neyse sarisi vardi pembe ve beyaz da alayim