Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla, Suadiye, Kadıköy Balık Avı Durumu

mctymn

Daimi Üye
Adı
Mecit Yaman
Akşam 19 20 arası maltepeden dragos iskelesine yürüyüş yaptım. Maltepe migros önü kovalarda izmarit , tek tük istavrit. Maltepe İdo iskelesi isavrit oltalara 3 lü 5 li geliyor , kovalarda küçük kefal var tek tük zargana, izmarite atan yok, kumcuların önünden İbb tesislerine ilk yarıda, oltalarda 2 li 3 lü istavrit, şamandıralı takımlarla izmarit çalışmaları var balık varmı sormadım, ikinci yarıda oltalarda yine 2 li 3 lü istavrit. İbb tesisleri önü 20 kiloluk kovalar istavritle tam dolmak üzere :) . Dragos iskelesi oltalara arada bir birli ikili istavrit geliyor. izmarit alan yok, dün akşam iyi izmarit aldıkları söyleniyor... iskele önü 3 tekne tarafından ağ atılıyor, 2 tekne kıyıya çok yakın ağ atıyor, o mesafede yeterli derinliğin olduğunu sanmıyorum... Birde tekneler 100 metrenin üzerinde ağ atıyor, 158 sahil korumayı aradığımda, ağ uzunluğunun önemli olmadığını, o bölgede derinliğin yeterli olduğunu söylediler :). Uzun bir aradan sonra bölgenin şenlendiğini görmek çok sevindirici...

hunter

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Mustafa
Akşam 19 20 arası maltepeden dragos iskelesine yürüyüş yaptım. Maltepe migros önü kovalarda izmarit , tek tük istavrit. Maltepe İdo iskelesi isavrit oltalara 3 lü 5 li geliyor , kovalarda küçük kefal var tek tük zargana, izmarite atan yok, kumcuların önünden İbb tesislerine ilk yarıda, oltalarda 2 li 3 lü istavrit, şamandıralı takımlarla izmarit çalışmaları var balık varmı sormadım, ikinci yarıda oltalarda yine 2 li 3 lü istavrit. İbb tesisleri önü 20 kiloluk kovalar istavritle tam dolmak üzere :) . Dragos iskelesi oltalara arada bir birli ikili istavrit geliyor. izmarit alan yok, dün akşam iyi izmarit aldıkları söyleniyor... iskele önü 3 tekne tarafından ağ atılıyor, 2 tekne kıyıya çok yakın ağ atıyor, o mesafede yeterli derinliğin olduğunu sanmıyorum... Birde tekneler 100 metrenin üzerinde ağ atıyor, 158 sahil korumayı aradığımda, ağ uzunluğunun önemli olmadığını, o bölgede derinliğin yeterli olduğunu söylediler :). Uzun bir aradan sonra bölgenin şenlendiğini görmek çok sevindirici...
Akşam bende Dragos iskeledeydim,17-50 de gittim ve çok güzel balık yapıyordu taki bahsettiğin tekneciler burnumuzun dibine kadar bir çok yeri ağ ile çevirene kadar. Bu kadar yüzsüzlük olabiliyormuş anca gördüm. :)

Sonrasında balık alamadık tabi,Ama onlar ağ atana kadar bir kilo kadar istavrit alabildim.

İzmarit ise çok güzel yapıyordu,hemde en mavişinden ve boyutları süperdi.

devil101

Üye
Adı
Kaan Yasin Çelik
Evet hunter ;
Şu anda benim takımdan da aldığım habere göre :) bayağı , bol izmarit çıkıyormuş arkadaşlar . İstavrit tutmak sizide sarmazsa 3-4 köstekli takımı(mantarlı) kurun bir şansınızı deneyin derim . yem olarak karides , midye
Maltepe migros kaşısında deneme yapabilirsiniz

Bol Şans

evren28_fb

Yeni Üye
Adı
evren güneş
ustalardan yardım istiyorum.hafta sonu kartal tarıfında eşkine tutmayı planlıyoruz.kartal neresi daha verimli olur.tecrübe sahibi olan ustalardan yardım istiyorum

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
ustalardan yardım istiyorum.hafta sonu kartal tarıfında eşkine tutmayı planlıyoruz.kartal neresi daha verimli olur.tecrübe sahibi olan ustalardan yardım istiyorum
Kartal sahilinin hemen hemen her yeri Eşkina yapıyor. Koçtaşın önünüde deneyebilirsin.

kartallı

Aktif Üye
Adı
Serdar Kartal'lı
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Evren,müsait olduğun bir akşam eline biraz çerez alıp Dragos'a kadar yürümen ve gördüğün balıkcıların yanına uğrayıp neye attıklarını sorman,kafanda ki mera konusunun ortadan kakmasına bütünüyle yardımcı olacaktır.Zaten 4-5 nokta var...Rastgele kardeş.

O kadar ufak balıklar, o kadar büyük naralarla alınıyor ki...Artık bu gidişle değil Eşkina avlaklarını lapin ya da çırçır meralarını koruyacak duruma geleceğiz.İnsan gibi avlansak yetkililer bilinçsiz avcılığa gerçekten çok ağır cezai yaptırımlar uygulasalar.Üç tarafı denizlerle çevrili olan ve her mevsim ayrı güzellikte balıkları çıkabilen denizlerimizde ki trofe balıkları , hep o belgesellerde seyrettiğimiz gibi kıyıdan yakalasak ve tekrar denize salsak...Ne kadar güzel olur değil mi ?

coredon

Daimi Üye
Adı
FERHAT SARI
Her akşam olduğu gibi bugünde yürüyüş mesafem maltepe drogos belediye tesisleri arası.Olta atanların çoğunda orta parmak boyutunda tutulan istavritler.

woswos43

Yeni Üye
Adı
m.emin kisbet
arkadaşlar mrb kaynarca sahillerinin durumundan haberdar olan varmı