Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Memlekete gidiyorum, takımları götürmeli miyim ?

• Konbuyu başlatan BS Okuru
  • Başlangıç tarihi
B

BS Okuru

Misafir
S.a arkadaşlar geçtiğimiz hafta memleketten döndüm. Giderken sırf üşengeçlikten, hava alanında giriş çıkışta bekleme olmasın diye takımları almadım. Memlekete gidince 'de iyi ki almamışım dedim. İlk üç gün çalıştım, 4 ncü günden sonra epey bir kar yağdı. Bende biraz yaban avı peşinde koştum ama pek bir şeyle karşılaşmadım. Kısmetse baharda araçla gideceğim, o zaman top tüfek Allah ne verdiyse alıp gideceğim :)

B

BS Okuru

Misafir
Abi bende Erzincan kemaliye'liyim :)

Eğin ' e geçen sene gitme fırsatı buldum, gerçekten çok ama çok güzel nadide güzellikte bir ilçe. Düğün dernek filminin çekildiği kayalıktaki eve de çıktım. Filmin büyük bir bölümünü kemaliye' de çekmişler ama sivas diye yutturuyorlar millete.

eylmz

Daimi Üye
S.a arkadaşlar geçtiğimiz hafta memleketten döndüm. Giderken sırf üşengeçlikten, hava alanında giriş çıkışta bekleme olmasın diye takımları almadım. Memlekete gidince 'de iyi ki almamışım dedim. İlk üç gün çalıştım, 4 ncü günden sonra epey bir kar yağdı. Bende biraz yaban avı peşinde koştum ama pek bir şeyle karşılaşmadım. Kısmetse baharda araçla gideceğim, o zaman top tüfek Allah ne verdiyse alıp gideceğim :)
An yine olta ile git hocam o mevsimde kuşlar in ciftlesme donemi olur bir keresinde mart ayında bir keklik vurmuştum 12 yasında hala aklıma gelir çift geziyorlardı bende birine kıymıştım
Memleketin havası kokusu yeter tek basına :)

HasanÖner

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Eğin ' e geçen sene gitme fırsatı buldum, gerçekten çok ama çok güzel nadide güzellikte bir ilçe. Düğün dernek filminin çekildiği kayalıktaki eve de çıktım. Filmin büyük bir bölümünü kemaliye' de çekmişler ama sivas diye yutturuyorlar millete.
Aynen öyle abi Eğin çok nadide ve güzel bir ilçe. Düğün Dernek Filmi de söylediğin gibi hemen hemen hepsi Eğin de geçmesine rağmen medyaya sivas diye yansıtıldı.Bu yüzden ben dahil olmak üzere bütün Eğin halkı rahatsız olduk.İnşallah bir gün boğazda da yüzyüze gelerek tanışırız.

B

BS Okuru

Misafir
An yine olta ile git hocam o mevsimde kuşlar in ciftlesme donemi olur bir keresinde mart ayında bir keklik vurmuştum 12 yasında hala aklıma gelir çift geziyorlardı bende birine kıymıştım
Memleketin havası kokusu yeter tek basına :)
top tüfekten kastım balıkçılık malzemesi olarak. :ssrtcbya:

B

BS Okuru

Misafir
Evet arkadaşlar kışın uçak ile gittiğim için tembellik yapıp takımları yanıma almamıştım. Kısmetse pazartesi gecesi yola çıkıp ailemin yanına gideceğim. Yaklaşık 10 gün kadar durmayı düşünüyorum, takım olarak sizce lrf ile bir adet 7-21 kamış yeterli olacak mıdır ?

Tatlı suda daha önce hiç avlanmadım, fıratın kolu olan karasu' da çokça balık tutulduğunu biliyorum ama ne balığıdır onu bilmiyorum. Sahte tercihi için neler tercih etmeliyim, özellikle turna ve alabalık için ne önerirsiniz ?

Vakit daraldığı için yarın alışveriş işlerini halletmem gerekiyor.

Bu arada karasuda çıkan bir balığın videosunu paylaşmak istiyorum.

eylmz

Daimi Üye
Evet arkadaşlar kışın uçak ile gittiğim için tembellik yapıp takımları yanıma almamıştım. Kısmetse pazartesi gecesi yola çıkıp ailemin yanına gideceğim. Yaklaşık 10 gün kadar durmayı düşünüyorum, takım olarak sizce lrf ile bir adet 7-21 kamış yeterli olacak mıdır ?

Tatlı suda daha önce hiç avlanmadım, fıratın kolu olan karasu' da çokça balık tutulduğunu biliyorum ama ne balığıdır onu bilmiyorum. Sahte tercihi için neler tercih etmeliyim, özellikle turna ve alabalık için ne önerirsiniz ?

Vakit daraldığı için yarın alışveriş işlerini halletmem gerekiyor.

Bu arada karasuda çıkan bir balığın videosunu paylaşmak istiyorum.

Bu balık Fırat turnasi video da tavuk parçası ile avlandıkları görülüyor daha önce izlediğim videolarda daha büyükleri yemli avlanıyordu spin Kamis ve makineyi alabalık icin alıyorsan kırmızı benekli Meps , çekirge , arı sahtlerini tavsiye ederim
Şabut da denilen bu balık icin ise yer kaplamamasi acısından el oltaları alabilirsin
Şimdiden rastgele hayırlı yolculuklar

B

BS Okuru

Misafir
Kısmetse bir kaç güne bu suda şansımı deneyeceğim. Kemahtan sevgiler selamlar, hayırlı Bayram'lar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

B

BS Okuru

Misafir
Sa arkadaşlar Erzincan dan herkese kucak dolusu selamlar. Dün bayram ziyareti için İliç ilçesine gittik. Geçtiğimiz yıl buraya oldukça büyük bir baraj yapıldı. Fırsattan istifade aracı hemen barajın kenarında bulunan iskeleye çektim. Eşim ile acaba burada balık çıkıyor mu muhabbeti yaparken yanımızda bir arkadaş belirtti. Konuşmamızdaki balık cümlesini duymuş olacak ki mahcup bir şekilde " kusura bakmayın balık ikram etmeyi unuttuk dedi " bende bunun üzerine balık çıkıyormu diye sordum. Kefal ve aynalı sazan basende iri alabalık çıktığını söyledi. Ben hemen spin kamışı çıkarıp bit kaç at çek yapayım dedim. Az önce yanıma gelen arkadaş tekrar geldi ve buradaki sazanlar çok akıllı solucan ve ekmekten başka bir şey ile çok zor dedi. Yanımda ailemde olduğu için beş altı atıştan sonra takımı topladım. Kısmetse buraya yine üzüm soluklu gitmeyi düşünüyorum. Sorum şu ki arkadaşlar bende genellikle meps kaşık ve envayi çeşit minik sahteler var. Bu minik sahteleri tatlı su kefali için aldım. Ama gördüğüm balıklar oldukça iri bu sahteleride Lrf kamıştan başka bir şey ile atmam zor gibi. Elimde üç tane kamış var biri Lrf 0 5 iki tanede 7 21 ve 15 45 spin kamış. Sahtelerin ağırlığı 3 4 gram boyları 4 5 cm. Ne yapmalı ne etmeli?

Sent from my iPhone using Tapatalk