Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Minekop ta koptukkk

Adonis

Üye
Çok güzel av tebrik ederim ...

Adı
berker baris
Ustadim, eyvallah; zira raporu takip edip sorularimiza cevap yazmissiniz. Mersinde amatorlerin sevdasidir karakulak, biz karakulak deriz, zira kulagi karadir. Dediginiz gibi en cok sulunez sever, bir de buralarda boru kurduna da bayilir. En yogun avi liman icinde ve marina civarinda verir ve bu aylardan neredeyse nisana kadar yapar. En yogun Ocak sonlaridir. Bu konularda hipotezlerim var. Bu hayvanlar da tipki lufer, cupra gibi goc ediyor bence. Ama nereden nereye tam kestiremiyorum. Belki oralardan guneye ve oradan da doguya, belki de mevsimsel olarak sadece aciklardan kiyiya dogru da olabilir. Hayvanlarda havyar var miydi? ustadim.

Adı
berker baris
Eklemem gerekir ki, takip edelim hep beraber, yakin zamanda izmirden trofe karakulak raporlari baslar. Gecen kis boyle olmustu. Orada da liman ici yogun yapar.

hakpak

Yeni Üye
Ustadim, eyvallah; zira raporu takip edip sorularimiza cevap yazmissiniz. Mersinde amatorlerin sevdasidir karakulak, biz karakulak deriz, zira kulagi karadir. Dediginiz gibi en cok sulunez sever, bir de buralarda boru kurduna da bayilir. En yogun avi liman icinde ve marina civarinda verir ve bu aylardan neredeyse nisana kadar yapar. En yogun Ocak sonlaridir. Bu konularda hipotezlerim var. Bu hayvanlar da tipki lufer, cupra gibi goc ediyor bence. Ama nereden nereye tam kestiremiyorum. Belki oralardan guneye ve oradan da doguya, belki de mevsimsel olarak sadece aciklardan kiyiya dogru da olabilir. Hayvanlarda havyar var miydi? ustadim.
Havyar hiç birinden çıkmadı. Ama sanırım Karadeniz den geliyor esas yurtları orası uzun yoldan geldikleri belli kuyrukta kızarıklık ve üzerinde çok fazla kayganlık var Bende Antalya da alırdım Karakulak irileri çok akıllı orta boylar oltayı yutup çekiyor iriler yemle oynayarak sana doğru geliyor o zaman çekersen kaçıyor gelirken ters tarafa dönmesini bekliyorum o zaman oltadan kurtulması çok zor oluyor.

hakpak

Yeni Üye
Eklemem gerekir ki, takip edelim hep beraber, yakin zamanda izmirden trofe karakulak raporlari baslar. Gecen kis boyle olmustu. Orada da liman ici yogun yapar.
Birde her zaman akmayan derelere yağmur zamanı çok yaklaşıyor balık sanırım liman derin olduğu için geliyor.

hakpak

Yeni Üye
Usta av güzel balıklar şahane ama görüldüğü gibi gün geçtikçe azalan bir grafik seyretmiş avlarınızda, en azından belli bir kilo altındakileri salarak avınızı taçlandırabilirdiniz.Tebrikler güzel balıklar..
Balıkların içinde en ufak olan 1 kg oda az geneli 2 3 kg iğneyi çok sağlam yutuyorlar çıkarırken çok hasarlanıyor 1 hafta için de 100 adetten fazla aldık ama tüm personele dağıttık 1 kg altını zaten salıyorum ama onları da balıkçılar ağlarla zaten geri alıyorlar sabah tezgahta görüyorsun.

hakpak

Yeni Üye
İzmir de av yaparım arada genelde Güzelbahçe tarafları sizce neresinde İzmir in en verimli yerleri uzak yoldan gelince eli boş dönmek daha da yoruyor insanı

Adı
berker baris
İzmir de av yaparım arada genelde Güzelbahçe tarafları sizce neresinde İzmir in en verimli yerleri uzak yoldan gelince eli boş dönmek daha da yoruyor insanı
Ustadim İzmirli degilim ama orada 1 sene yasadim. Bu aralar korfeze girmeye baslamasi lazim. Bildigim kadari ile Sahilevlerinde yapiyor, lakin asil membasi liman ici. Gel gor ki hangi liman bilmiyorum. Bana da İzmir Bucadan bir usta soylemisti. Onunla da bilgi alis verisimiz olmustu, daha cok alisti sanki ya.
Bizim Mersinde de en yogun marina girislerinde av verir. Burada 3 marina 1 liman var. Akin gununu denk getirenler kisi basi 10 hatta 20 uzeri balik alir. En buyuk problem mendirek kayalarina hayvanin girmesi. kumsal olsa misliyle alirsin ama buyuk balik kayalik bolgede dibe basip patlatiyor. Daha gecen gun 50 lik nippon ghost sardim makineye, bakalim cozum olacak mi?
Bir onemli sorum ve vereceginiz cevaba gore tuyom olacak, baliklarin avlanildigi bolge nasil? Yani mendirek mi, liman ici mi? yoksa sahil mi? Dip yapisi nasildir? Bu bilgiler bizlerin ileriki avlarina isik tutar. Mesela kuru akarsu agzina yagmur zamani gelmesi SUPER degerli bir bilgi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Melih

Daimi Üye
Adı
Melih
Ne güzel amorti vermiş :) elinize sağlık