Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Minekop ta koptukkk

hakpak

Yeni Üye
Ustadim İzmirli degilim ama orada 1 sene yasadim. Bu aralar korfeze girmeye baslamasi lazim. Bildigim kadari ile Sahilevlerinde yapiyor, lakin asil membasi liman ici. Gel gor ki hangi liman bilmiyorum. Bana da İzmir Bucadan bir usta soylemisti. Onunla da bilgi alis verisimiz olmustu, daha cok alisti sanki ya.
Bizim Mersinde de en yogun marina girislerinde av verir. Burada 3 marina 1 liman var. Akin gununu denk getirenler kisi basi 10 hatta 20 uzeri balik alir. En buyuk problem mendirek kayalarina hayvanin girmesi. kumsal olsa misliyle alirsin ama buyuk balik kayalik bolgede dibe basip patlatiyor. Daha gecen gun 50 lik nippon ghost sardim makineye, bakalim cozum olacak mi?
Bir onemli sorum ve vereceginiz cevaba gore tuyom olacak, baliklarin avlanildigi bolge nasil? Yani mendirek mi, liman ici mi? yoksa sahil mi? Dip yapisi nasildir? Bu bilgiler bizlerin ileriki avlarina isik tutar. Mesela kuru akarsu agzina yagmur zamani gelmesi SUPER degerli bir bilgi.
Oltaya yakalandığı zaman azız yapısı sert olması nedeni ile iğne çıkmıyor genelde zaten iğne mideye iniyor ama kenarından da yakalansa kemikli balık çok zorlamadıkça kalama vermiyorum. En son kıyıya yaklaşınca hayvan deliriyor bizim yakaladığımız yerde kayalık derinlik 8-10 mt. kıyıyı görünce dip yapıyor o sırada kalama yı veriyorum ama asılınca geliyor en önemlisi hayvanın sudan çıkmaması az çıkınca güç alıyor sanırım o zaman arada kopartıyor. Bizde bir kişi balık yakalayınca diğerimiz kepçeye geçiyor uzun saplı bir kepçem var ağzı da bir hayli geniş dar olursa ona da vurup güç alıyor hayvan .

hakpak

Yeni Üye
gecemiz gene bereketli geçti 1 kepçeci 1 meydancı 5 oltacı çalıştık inanması zor ama yerde çok balık var en küçüğü 1.300 gr en büyüğü 5.340 kg balıkların bazıları ters olduğundan siyah çıkmış. Sabah saat 04 civarı toplanırken resimledik pek net çıkmadı. fotolar Tüm arkadaşlara bol bol dağıttık.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Adı
berker baris
Ustad yeni avinizi tebrik ederim. Tecrube sonucu su kaniya vardim, takimi mumkun oldugu kadar yakina, hemen onumuze atmak daha verimli. Zira karakulak kayalara yakin yemlenir. Bir de yem ipini kullaniriz, cok faydali.

hakpak

Yeni Üye
Yem ipini anlamadım nedir? bizim avlak kıyı kaya ama zemin komple kum oltayı attığımız yer dereden gelen çamur ve çöp dolu ilk gün onlarca poşet çuval çektik.

Sahil33

Daimi Üye
Gel derim ama merayı kuruttuk sanırım her yıl bu aylarda bir akın yaparlar biz dağılır farklı yerlerde olta atarız en son bana 2 arkadaşa 1 balık geldi. dün gece ise eli boş geldik merayı yemliyorum su an hafta sonu yapar diye umutluyum.
ben de avlıyorum en büyük 1.250 kg geldi benim avlandıgım yerde bilinç sis avlanı yorlar senin resim larein yanına koysam aldıkları kara kulakları şok olursun bir parmak boyun da kileri alıyor lar son rada ni ye alı yorsunuz diyin ce büyük yok ki diyorlar ben gün duz av lanı yorum gece daha mı verim lki oluyo aca ba

Adı
berker baris
Yem ipini anlamadım nedir? bizim avlak kıyı kaya ama zemin komple kum oltayı attığımız yer dereden gelen çamur ve çöp dolu ilk gün onlarca poşet çuval çektik.
Taslar yerine oturuyor. Bucali ustadim da demisti bu hayvan dip yapisi camur yerde yemlenir diye. Burada da ayni. Yem ipi ince elastik, yemi doln ve ign eden kolay dusmez netten aratin

hakpak

Yeni Üye
ben de avlıyorum en büyük 1.250 kg geldi benim avlandıgım yerde bilinç sis avlanı yorlar senin resim larein yanına koysam aldıkları kara kulakları şok olursun bir parmak boyun da kileri alıyor lar son rada ni ye alı yorsunuz diyin ce büyük yok ki diyorlar ben gün duz av lanı yorum gece daha mı verim lki oluyo aca ba
Gündüzde av verir ama balık çoksa havanın kararmasından gece yarısına kadar daha verimli oluyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

hakpak

Yeni Üye
Taslar yerine oturuyor. Bucali ustadim da demisti bu hayvan dip yapisi camur yerde yemlenir diye. Burada da ayni. Yem ipi ince elastik, yemi doln ve ign eden kolay dusmez netten aratin
Yem ipini anladım av marketinden almıştım ama pek kullanmıyorum. Yemi komple takıp iğneden misinaya doğru uzatıyorum yani yemin boyunu 5 -6 cm kadar büyük takıyorum. küçük balıklar ortada yoksa yem çıkmıyor iğneden

Adı
Fatih Bayram
gecemiz gene bereketli geçti 1 kepçeci 1 meydancı 5 oltacı çalıştık inanması zor ama yerde çok balık var en küçüğü 1.300 gr en büyüğü 5.340 kg balıkların bazıları ters olduğundan siyah çıkmış. Sabah saat 04 civarı toplanırken resimledik pek net çıkmadı. fotolar Tüm arkadaşlara bol bol dağıttık.

Toplam kaç balık aldınız acaba?