Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

mırmır levrek

teqila

Yeni Üye
Adı
VOLKAN GÖNÜLAL
Kan Grubu
O Rh Pozitif
büyük çekmece yalan oldu boğazda gs adasına yakın bır buruna çapari ile istavrit aldık 15 civarında ama ordada takımlaımı yanlış sectimmi ne yandakiler patır patır alırken sinir oldum :) bikaç takımda kursunuyla boğazın serin sularına gitikten sonra iftar sebebiyle erkenden kaçtık ama kısa zamandada olsa güzel bi gün oldu :)

akya_17

Yeni Üye
Adı
atilla akya
bakırköy ve zeytinburnu sahili için mırmır takımı ve levrek takımı için tavsiyelerinizi bekliyorum.

Poseidon

Yeni Üye
Adı
Francesco Totti
bakırköy ve zeytinburnu sahili için mırmır takımı ve levrek takımı için tavsiyelerinizi bekliyorum.
hocam biz Bakırköyde levrek için klasik dip takımı kullanıyoruz, B.köy sahilinde bu şekilde mırmır aldıgımızda oldu ama mırmır için setüstü daha cazip zeyportun yan tarafı kumluk. Bahsettiğim yerde ise iki kulac beden ucuna catal köstek klipsede kursunu taktık mı yallah bu sekilde cok mırmır aldık fakat bu sene mırmırın kendisini görmek nasip olmadı.

says

Aktif Üye
Adı
Erdoğan SAY
Bende Tekirdağ marmara Ereğlisinde Avlanıyorum Levrek bencede pek deneme Moralin Bozulmasın 1 Haftada 6 Levrek Aldılar AdamlaR Ama 1 Tanesi 6 Kilo 200 Gram Geldi Mırmır İçin İse Solucan En İyisi Zahmetede Gerek Yok Ama Biraz Solucanlar Büyük olursa Çok İyi Olur Ben Toprağı Bir Kazıyorum Solucanlar İğneye Girmiyor Etsizlikten Evde Besleyip büyüLtsem ben Deniz yerinde oturmuyrum Ölürler Belki :) Bana Gelen Mırmırlar 8-15 Cm Arası Değişiyor Cok ufaksa Bırakıyorum Yenecek Gibiysse Alıyorum

hunterq

Yeni Üye
Adı
aziz özgöz
mırmır eskiden çok vardı 1975-1980-1990-1996 bu zamanlarda maalesef az çıkıyor....bizim en çok aldığımız yer İstanbul sarayburnu ile eski karaköy iskelesi idi....
saygılarımla...

hakan01271

Yeni Üye
Adı
hakan işeri
öncelikle merhaba arkadaşım mırmır için doğru avlaktamısın ve levrek içinde geçerli . öncelikle mımır için kurt on numara bir yemdir teke tutabileceğin uygun bir avlalak bulabilirsen teke tut hem mırmır hemde levreğin sevdiği on numara yemdir olmadı karides kullan ama nasıl karidesleri al kafasından ve kabuğundan ayır bol tuzla gazete kağıdının üzerine yay tuz ile birlikte karidesleri rullo halinde sar gazetenin alt kımını büzüştür dik şekilde balkonda veya dışarıda bir gün beklet sonra dipfirizde cam kavanozda sakla istediğin kadar al kullan bu arada sadede gelelim mırmır için süper oluyor hem yemlerimiz dağılmıyor hemde iyi av yapıyoruz mırmır için ama levrek için teke ve mamun dan başkasını tanımam canlı olacak ama. + lerek için tek ine 70 veya 80 cm beden yapıp aynı zargana tutar gibi ama beden dediğim gibi zargana topu kulan gece ise 50 gr lık samandranın alt kısmına 50 gr içi delikli yani mermi kurşun denilen kurşunu şamandıranın altını bir kalem gibi benze ri bir şeyle açıp içine kurşunu oturtun zargana topu gibi birtelle alttan üştten bağlayın suya bırakınca kurşun şamandıranın alt kımında olduğu içn dik konumda dengede duracaktır şaman dıradan sonra 70 80 cm beden irice pala bir iğne sonrasında canlı tekeyi de iğne ucuna takınca levrek içinde rast gele demek düşer kardeşim . inşallah bu verdiğim bilgilr sana yararl ıolur. cevabını bekliyorum. edirne keşan