Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

misina yardım? sufix mi, powerline mı

hoppalak

Yeni Üye
arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. sağlam ve kullanışlı bir misina arıyorum.
1000 mt lik alıcam. alabalık, levrek ve sazan da genel olarak kullanacağım misina ne önerirsiniz. at çek yapıyorum ama dip oltası da kullancam.internette ikisi arasında kaldım. ya da biliyorum yardım lütfen:confused: teşekkür ederim

ahmetozdemir16

Aktif Üye
Adı
Ahmet Özdemir
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Öyle bir misina ben bilmiyorum. Hem alabalık, hem levrek, hem sazan, hem dip oltası, hem at-çek... Bu avların her biri için ayrı ayrı geliştirilmiş misinalar var(Forumdan da inceleyebilirsiniz). Benim balıkçı arkadaşlarla ettiğim sohbetlerde ise Tercihli misinalarınızdan sufix'in kalitesi, Power line'ın ise ucuz ve iş görür olması öne çıkıyor gibi. Tabii ki bu durumun İstanbul'da deniz balıkçılığı için geçerli olduğunu göz ardı etmemek lazım:eek:

Şemsipaşalı

Aktif Üye
Adı
NİHAT SONGÜN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hedef balıkların için size önerim örgü misina olacaktır, daha kullanışlı olur at çek avlarında nem memnunum

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Alabalığı bilmem ama 0.06 berkley whiplash diğer tüm avlarınızda iş görür.

gökala

Üye
Adı
mehmet öztürk
Bir kaç gün önce powerline extreme 0.22 300m aldım. yanında okuma seabass0.23 de almıştım. makinelere sarmadan önce bazı testler yaptım.
Gördüğüm: powerline extremenin özllkleri sert bir misina,esneme paıyı düşük, sağlam(tatımda 5-5.5kg ağırlık uyguladığımda kopuyor ve düğümden pek kopmuyor sert misina olmasına rağmen düğüm tutuş iyi gözüküyor. gam durumunu bilmiyorum. gam yapmaya karşı da makul direnci varsa çok güzel misina. spider modelinin gam direnci iyi diyorlar.
okuma seabass çok esnek yumuşak, tartımda 4kg da kırılıyor fakat gücüobsorbe etme özelliği fazla, gam direnci iyi, balığı tasmalamda sorun yaşamam inşallah çünkü çok esnek.
sufix misinadan kullndığım sufix eliteyi tavsiye ederim yumuşak, sağlam, gam direnci iyi ve ekonomik, çok güzel misina.

guray.85

Aktif Üye
Adı
güray
Bir kaç gün önce powerline extreme 0.22 300m aldım. yanında okuma seabass0.23 de almıştım. makinelere sarmadan önce bazı testler yaptım.
Gördüğüm: powerline extremenin özllkleri sert bir misina,esneme paıyı düşük, sağlam(tatımda 5-5.5kg ağırlık uyguladığımda kopuyor ve düğümden pek kopmuyor sert misina olmasına rağmen düğüm tutuş iyi gözüküyor. gam durumunu bilmiyorum. gam yapmaya karşı da makul direnci varsa çok güzel misina. spider modelinin gam direnci iyi diyorlar.
okuma seabass çok esnek yumuşak, tartımda 4kg da kırılıyor fakat gücüobsorbe etme özelliği fazla, gam direnci iyi, balığı tasmalamda sorun yaşamam inşallah çünkü çok esnek.
sufix misinadan kullndığım sufix eliteyi tavsiye ederim yumuşak, sağlam, gam direnci iyi ve ekonomik, çok güzel misina.

Bende eskına ıcın powerlıne extreme 35.mm olanı almayı dusunuyordum 300mt. hem eskına hem bogazda çaparı ıcın falan ıyı bır secenekmıdır yada önerınız ne olur fıyatı makul ?

gökala

Üye
Adı
mehmet öztürk
deniz avcılığında tecrübeli arkadaşlar cevap yazabilir. ben tatlısuda at çek avcılığı yapıyorum. dün 14gr lık kaşıklarla atışlarımda powerline extreme 0.22 bir sorun çıkarmadı, kopma olarak çıkaracağada benzemiyor.
ilk atışlarımda kaşığı taktırdım. üstelik atıştan sonra baklemede yapmamıştım karacaören barajının derin bir noktası idi büyük ihtimalle havuzlara giden bağlama halatına taktıdım. sonuçta 18tl lik kaşık gitti ama misinayı koparırken misina sağlamlığını gerçekten hisisettiriyor bundan emin olabilirsiniz.
sert misina olmasına rağmen düğümden sorun çıkarmıyor. şimdilik gam yapmıyor ama yumuşak misinalara göre daha çabuk gam yapabilir.
at çek içinse powerline spider modelini tavsiye ederim daha yumuşak ve sağlam olduğunu söylüyorlar ben siparişte istediğim kalınlığını bulamadığım için extreme modelini almıştım.
makineye sararken en az 3mm boşluk bırakın yoksa karışma yapabilir. bende ilk başalda yaptı fazla misnayı kesince artık düzeldi.

guray.85

Aktif Üye
Adı
güray
eskına ıcın sufıx 0.35mm . olan mısınesını aldım bırde kostekler ııcn fc mısıne 0.30mm bu aksam denıcegım bu takımı bakalım ama genel olarak sufıx hakkında ıyı yorumlar alıyorum